Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Sceny jak z filmu akcji. Pościg ulicami Raciborza za kierującym z Jastrzębia-Zdroju [FOTO, WIDEO] 

Szereg zarzutów usłyszał 36-latek, który uciekał przed raciborską drogówką. Okazało się, że mężczyzna posiadał trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

72-latka z Jastrzębia siekierą zaatakowała sąsiadkę, groziła też dzieciom. Odpowie za usiłowanie zabójstwa 

Policjanci zatrzymali 72-latkę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa swojej sąsiadki. Podczas kolejnej awantury konflikt sąsiedzki eskalował na tyle, że zaatakowała siekierą inną kobietę, mierząc ostrzem w jej głowę.

Proces gangu z Jastrzębia: Zeznania świadka przerwane przez osobę spoza sali 

Wulgarny okrzyk rozległ się na sali sądowej w czasie kolejnej rozprawy w procesie gangu pseudokibiców jastrzębskiej "gieksy". Wszystko działo się podczas składania zeznań przez świadka, który wyliczał jak duże ilości narkotyków i dopalaczy...

Uwaga! Wypadek busa na A1. Autostrada w kierunku na Gliwice/Katowice zablokowana 

Służby działają na miejscu zdarzenia, gdzie doszło do wypadku z udziałem osobowego busa. Pojazdem podróżowało pięć osób, dwie z nich zostały przetransportowane do szpitala.

Wzrost liczby zgonów po dopalaczach. GIS wydał ostrzeżenie publiczne 

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed zażywaniem syntetycznych katynonów. Od początku roku odnotowano wzrost zdarzeń zakończonych śmiercią związanych z zażyciem klofedronu i klefedronu. Jak działają na organizm i w jakich warunkach...

"Matys", podejrzany o zabójstwo w Bielowicku, zatrzymany w Chorwacji. To członek gangu działającego w Jastrzębiu-Zdroju 

Policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni w ciągu niespełna dwóch miesięcy doprowadzili do zatrzymania 9 ściganych za poważne przestępstwa. Wśrod tych osób jest również Mateusz J. ps. Matys, podejrzany o zabójstwo członek grupy przestępczej...

Dilerka pierwszym świadkiem zeznającym ws. gangu z Jastrzębia-Zdroju 

Przesłuchanie w formie wideokonferencji odbyło się w środę (26.07.) w Sądzie Okręgowym w Rybniku. Zeznawała osadzona w zakładzie karnym kobieta, która opowiedziała o powiązaniach z członkami grupy, o działalności związanej z handlem...

Rozprawa ws. gangu. Oskarżony: Mówiliśmy o Dawidzie K. "jastrzębski Pablo Escobar". Sami nie braliśmy tego świństwa [ZDJĘCIA] 

"Obstawiali bramki w lokalach, brali udział w ustawkach. Dawid K. stworzył swoją siatkę, struktury, wprowadzał głównie alfę, bo była najbardziej opłacalna. Nasza współpraca zakończyła się w 2021 roku, do dziś mam u niego 43 tysiące...

Mały świadek koronny ma wątpliwości. Odbyła się kolejna rozprawa ws. gangu z Jastrzębia-Zdroju 

Kilku kolejnych oskarżonych odpowiadało w piątek (14.07.) przed sądem. Wśrod nich zarówno osoby, które zdecydowały się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości, jak i oskarżeni, którzy nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Łącznie...

Groźna kolizja na ulicy Rybnickiej w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA] 

Jastrzębscy stróże prawa wyjaśniają szczegółowe okoliczności kolizji, do której doszło wczoraj we wtorek (27.06.) na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej, Gagarina, Pochwacie. Sprawca zdarzenia nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu.

Uroczystości pogrzebowe śp. gen. brygadiera w st. spocz. Zbigniewa Meresa [ZDJĘCIA]  

23 listopada 2023 roku w Dąbrowie Górniczej odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. generała brygadiera w stanie spoczynku Zbigniewa Meresa, byłego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w latach 1997–2002.

Seria włamań do samochodów w Jastrzębiu-Zdroju 

Policjanci apelują do mieszkańców o wzmożoną czujność. Wskazują, że szybciej zapadający zmrok wpłynął na wzrost liczby kradzieży. - Zauważono większą aktywność przestępców, którzy włamują się do pojazdów i kradną z nich narzędzia.

Tragiczna doba na śląskich drogach. W sześciu wypadkach zginęły cztery osoby [ZDJĘCIA] 

Niesprzyjające warunki na drogach, pośpiech, rutyna kierowców często są przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Tylko w ciągu jednej doby, na śląskich drogach doszło do sześciu wypadków, w których śmierć poniosły cztery osoby.

Pijany kierowca nie zauważył latarni. W samochodzie miał narkotyki [ZDJĘCIA] 

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 29-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna wsiadł za kierownicę po tym, jak wcześniej pił alkohol. Skończyło się na rozbitym aucie i latarni. Ale odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości...

Mężczyzna poprosił o pomoc jastrzębskich policjantów. Wnieśli go do mieszkania 

Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Część tych próśb kierowana jest do policji. Mundurowi podkreślają, że zawsze chętnie odpowiadają na potrzeby obywateli. Tak było również w przypadku jednego z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.

Podejrzewany o kradzież spodni. Szuka go jastrzębska policja [WIDEO] 

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju poszukują sprawcę kradzieży. Mężczyzna, którego wizerunek widoczny jest na opublikowanmh zdjęciu i filmie, jest podejrzewany o kradzież.

Zaatakował seniorkę, grożąc przedmiotem przypominającym nóż. Został zatrzymany przez policję z Jastrzębia 

Jastrzębscy kryminalni ustalili, a wywiadowcy zatrzymali sprawcę rozboju. Napastnik przed jednym ze sklepów napadł na starszą jastrzębiankę. Agresor przystawił kobiecie do pleców przedmiot przypominający nóż i zażądał pieniędzy.

Ratownicy pogotowia przyczynili się do zatrzymania pijanego kierowcy 

Ratownicy zauważyli pojazd poruszający się środkiem drogi. Od razu powiadomili policję. Okazało się, że zatrzymany 36-latek był kompletnie pijany.

Jastrzębie-Zdrój: 14-latek potrącony na przejściu dla pieszych 

Nastolatek poszkodowany w zdarzeniu trafił do szpitala. O szczegółach informuje jastrzębska policja, przypominając jednocześnie o zasadach bezpieczeństwa.

116 nowych policjantów złożyło ślubowanie. Będą służyć w śląskich jednostkach [ZDJĘCIA]  

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 116 nowych policjantów, wśród których znalazło się 19 kobiet. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

Policjant z Pszczyny odznaczony odznaką Honorowego Dawcy Krwi [ZDJĘCIA] 

W ciągu 20 lat policjant oddał w sumie ponad 30 litrów krwi. Młodszy aspirant Arkadiusz Kokot chęcią pomagania zaraził kilkadziesiąt osób, które do dzisiaj dzielą się życiodajnym płynem i propagują krwiodawstwo.

Podejrzany o kradzież karty bankomatowej. Rozpoznajesz go?  

Właściciel karty zgubił ją najprawdopodobniej w Jastrzębiu-Zdroju. Jeszcze tego samego dnia ktoś dokonywał nią transakcji na terenie Rybnika. Policjanci opublikowali zdjęcie podejrzanego zarejestrowane na nagraniu z monitoringu.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pijany kierowca zatrzymany w Jastrzębiu 

Jastrzębscy wywiadowcy wyeliminowali z ruchu kolejnego kierowcę, który prowadził będąc pod wpływem alkoholu. Mieszkańca powiatu cieszyńskiego czekają surowe konsekwencje. 

Jastrzębianin, który żył z kradzieży, myślał, że znalazł sposób, by uniknąć kary 

Notoryczny złodziej został zatrzymany przez jastrzębskich kryminalnych. Na wniosek śledczych prokurator objął 25-latka policyjnym dozorem.

Uwaga! Tego SMS-a nie pisze twoje dziecko. Nowy sposób oszustów - "Tato, to mój nowy numer" 

Sposoby na oszustwa internetowe stale ewoluują. Ostatnio pojawił się nowy sposób, który może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Otrzymałeś SMS lub wiadomość w komunikatorze o treści "Tato/mamo to mój nowy numer, zniszczył mi się telefon" lub podobnej? Od razu powinna zapalić się czerwona lampka! 

Jeszcze nie zaczął służby, już zatrzymał złodziei 

Mundurowy zatrzymał dwóch sprawców kradzieży sklepowych. Dzięki jego reakcji udało się odzyskać skradzione towary, a zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny.

Zarzekali się, że to wino. W butelce było 1,5 litra płynnej amfetaminy 

Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości i kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Wiózł partnerkę i dwoje dzieci. Zatrzymano przy nim 1,5 litra płynnej amfetaminy wartej około 100 tysięcy złotych.

Zobacz więcej