Parkingowe manewry z promilami. Uszkodził auto i poszedł spać 

Przypadkowy przechodzień, który był świadkiem dziwnych manewrów, zawiadomił o sprawie policję. Podejrzewał, że kierowca jest pijany i - jak się okazało - nie pomylił się. Wynik badania alkomatem nie należał do najniższych.

Strażacy, psy i wozy. Punkt koncentracji sił USAR zorganizowano w jastrzębskiej komendzie straży pożarnej [ZDJĘCIA] 

Strażacy z Polski, Słowenii, Hiszpanii i Francji biorą udział w międzynardowych ćwiczeniach EU MODEX Eisenerz w Austrii. Odprawa polskiej grupy została przeprowadzona w punkcie koncentracji w KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Od razu po kontroli drogowej trafiła do aresztu. Tam poczeka na kolejny wyrok 

Zatrzymana do kontroli drogowej 28-latka prowadziła samochód, chociaż kilka lat temu odebrano jej prawo jazdy. To, jak się okazało, nie było wszystko.

Kompletnie pijana 15-latka zatrzymana w Jastrzębiu 

Jastrzębska Straż Miejska informuje o zdarzeniu, do którego doszło ostatniego dnia sierpnia. Dyżurny odebrał zgłoszenie o młodzieży spożywającej alkohol w rejonie ul. Solidarności.

Strażacy, psy i wozy. Punkt koncentracji sił USAR zorganizowano w jastrzębskiej komendzie straży pożarnej [ZDJĘCIA]  

Strażacy z Polski, Słowenii, Hiszpanii i Francji biorą udział w międzynardowych ćwiczeniach EU MODEX Eisenerz w Austrii. Odprawa polskiej grupy została przeprowadzona w punkcie koncentracji w KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Motorowerzysta trafił do szpitala z licznymi złamaniami. Nie powinien był jechać 

35-letni motorowerzysta został ranny i trafił do szpitala po tym, jak stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię. Szybko się okazało, że sam jest sobie winien.

Nie było chwili do stracenia. Policjanci wynieśli kobietę z zadymionego mieszkania 

Policyjny patrol jako pierwszy dotarł na miejsce po tym, jak służby otrzymały zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju. Kobieta, która znajdowała się wewnątrz, nie była już w stanie poruszać się o własnych siłach. Błyskawiczna decyzja funkcjonariuszy o wyważeniu drzwi uratowała jej życie.

Kupiła 4 tony fikcyjnego węgla  

Zamówiła przez internet cztery tony ekogroszku, zapłaciła za towar i dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że została oszukana. Policjanci z Jastrzębia prowadzą sprawę i ostrzegają, by nie działać pochopnie, kiedy dokonujemy transakcji internetowych.

Zamiast na Cyprze wylądowała w więzieniu  

Przez jazdę na gapę nie poleciała na wakacje. W minioną sobotę (3.09.) kobieta została zatrzymana na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, jak się bowiem okazało, była poszukiwana w celu odbycia kary więzienia.

Nie każdy pierwszoklasista może iść sam do szkoły [ZDJĘCIA]  

Policjanci w całym kraju prowadzą wzmożone kontrole w rejonach szkół, przedszkoli i żłobków. W pierwszych dniach nowego roku szkolnego przypominają również o najważniejszych zasadach, jakie obowiązują na drogach i przejściach dla pieszych. Apelują do dorosłych, by dawać dzieciom dobry przykład.

Żyła z kradzieży, płaciła cudzą kartą, jeździła przywłaszczonym autem. Seryjna złodziejka w rękach policji 

Z kradzieży uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Na wniosek prokuratora, sąd w Jastrzębiu zastosował wobec 29-latki tymczasową karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Kobieta notorycznie okradała sklepy, jednak w toku postępowania okazało się, że to nie jedyne co ma na sumieniu. Śledczy postawili jej więcej zarzutów, m.in. związanych...

Motocyklista nie dawał oznak życia. Reanimowali go policjanci 

Każda sekunda ma znaczenie. Wywiadowcy z jastrzębskiej komendy, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce wypadku, natychmiast podjęli działania ratunkowe. Reanimowali mężczyznę, który nie oddychał i nie dawał oznak życia.

Pijany jechał rowerem trzymając puszkę z piwem w ręce 

Nietrzeźwy rowerzysta był bardzo zdziwiony, gdy policjanci zatrzymali go do kontroli i ukarali mandatem za jazdę w takim stanie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile.

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, miał promil alkoholu 

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości. Po przebadaniu stanu trzeźwości okazało się, że to dopiero początek problemów 63-latka.

Rozbite auta, straszne wypadki, wielu rannych. Strażackie Zawody Ratownictwa Technicznego na bis [ZDJĘCIA]  

W piątek 2 września przed halą widowiskowo-sportową w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się Zawody Ratownictwa Technicznego. Ich celem była wymiana dobrych doświadczeń, metod i taktyk stosowanych podczas ratowania życia i zdrowia osób, które uległy wypadkom. W galerii prezentujemy zdjęcia, które wykonał Andrzej Klocek.

Zawody ratownictwa technicznego w Jastrzębiu - Zdroju [ZDJĘCIA]  

Dziś przed halą widowiskowo-sportową w Jastrzębiu- Zdroju odbywa się niecodzienne widowisko herosów pożarnictwa walczących o życie i zdrowie osób, które uległy wypadkom.

Ogólnopolskie Zawody Ratownictwa Technicznego w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ] 

Już dziś odbędzie się widowisko herosów pożarnictwa walczących o życie i zdrowie osób, które uległy wypadkom. Rozpoczęcie o godzinie 8.30 przed halą widowiskowo-sportową w Jastrzębiu- Zdroju

3000 zł za przekroczenie prędkości o 66 km/h 

23-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h na obowiązującej 40-stce oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

Śmierć górnika w kopalni JSW 

Ratownicy górniczy dotarli do zasypanego górnika w kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej - Ruch Knurów. Niestety, mężczyzna nie żyje.

Zobacz więcej