Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Maturzyści z III LO w Jastrzębiu-Zdroju pięknie zatańczyli poloneza [ZDJĘCIA, WIDEO] 

W żorskim domu przyjęć Arkadia odbyła się uroczysta studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie z "Wyspiańskiego" tanecznym krokiem odliczyli 100 dni do egzaminu dojrzałości. 

Jastrzębie-Zdrój i Żory z sylwestrem pod chmurką. Inne miasta oszczędzają 

W wielu miastach regionu już od czasów pandemii, a nawet wcześniej, zatraciła się tradycja organizacji plenerowych imprez w sylwestra. W tym roku jednak na taki imprezy zapraszają dwa miasta: Jastrzębie-Zdrój i Żory, które przygotowały atrakcje...

Nocny Kochanek oraz Batna zagrają w Pszowie [ZAPOWIEDŹ] 

Zbliża się muzyczna burza w Pszowie! 8 listopada Nocny Kochanek i Batna wkraczają na scenę, obiecując niezapomniany koncert, który wstrząśnie sercami fanów rocka. Gotowi na muzyczną eksplozję?

Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód 

Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które...

Czar węgla i natury. Carbonarium, Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju, Opactwo Cystersów w Rudach, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu 

W gęsto zaludnionej Krainie Górnej Odry znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zaprojektowanych i stworzonych przez jej mieszkańców, ale i tych ukształtowanych przez naturę. Można więc zachwycać się realizacjami człowieka i korzystać z...

Od starożytności do nowoczesności: Zamek Piastowski i Muzeum w Raciborzu 

Odwiedzamy miejsca na mapie Krainy Górnej Odry, których bogata i atrakcyjna oferta daje gwarancję dobrze spędzonego czasu. Byliśmy już w Rybniku i Żorach, dziś zapraszamy Was do Raciborza. Miłośnicy historii Piastów, zamkowych klimatów,...

Jastrzębskie, dwudniowe święto wina za nami. Co działo się w Parku Zdrojowym? [ZDJĘCIA] 

W dniach 29-30 lipca w Parku Zdrojowym odbywało się święto wina, na którym pojawiło się sporo wystawców z lokalnych winnic, ale nie tylko. 

Dni Jastrzębia-Zdroju. Zobacz co się działo na OWN [zdjęcia, wideo] 

Świętowanie 60. rocznicy powstania miasta Jastrzębie-Zdrój zaczęło się w piątek, w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Repertuar dedykowany był dzieciom i młodzieży, ale każdy mógł bawić się w rytm energicznej muzyki.

Liczby aktywnej turystyki w regionie robią wrażenie - wywiad z Adamem Wawocznym 

Z prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej Adamem Wawocznym rozmawiamy o rozwoju Krainy Górnej Odry, zbliżającym się festiwalu, a także możliwościach, jakie stoją przed nowymi atrakcjami w regionie. 

Przed nami III edycja Festiwalu Górnej Odry. Zobacz co będzie się działo w regionie! 

Festiwal to jedno z najpopularniejszych wydarzeń na mapie województwa śląskiego. Impreza kulturalno-turystyczna od dwóch lat zgromadziła ponad 200 tys. uczestników, stając się Najlepszym Produktem Turystycznym 2022 roku według Polskiej Organizacji...

Już jest! Piosenka i teledysk na Euro 2024 stworzona w Pszowie [WIDEO] 

Niedawno pisaliśmy o produkcji klipu do piosenki "Chemy gola", stworzonej przez projekt Wąsate Flow, czyli Marka Fibica (autora tekstu), wokalistów Dawida Klimanka i Pawła Papaja oraz producenta i autora muzyki Damiana "Damo" Płaczka. 13 czerwca produkcja ujrzała światło dzienne. Posłuchajcie!

Niedzielny pokaz pełen pasji i talentu akrobatów na szarfach [ZDJĘCIA]  

W minioną niedzielę, miłośnicy akrobatyki na szarfach Explozji Tańca mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, które nabyli podczas sezonu 2023/2024. Wydarzenie, które odbyło się na sali lustrzanej w lokalnej hali sportowej, zgromadziło zarówno uczestników, jak i licznie przybyłych widzów, pragnących podziwiać widowiskowe popisy na wysokości.

Park Handlowy Karuzela w Jastrzębiu-Zdroju oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]  

Zaproszeni goście, przedstawiciele inwestora i wykonawcy, samorządowcy i mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wzięli udział w oficjalnym otwarciu Parku Handlowego Karuzela Jastrzębie-Zdrój, który powstał przy ul. Armii Krajowej 3. W obiekcie znalazło miejsce 15 punktów handlowych i usługowych. 

Tekst sponsorowany

Otwarcie Karuzeli Zdrój pełne atrakcji i rabatów 

Znamy datę otwarcia największego parku handlowego w mieście. Oficjalna inauguracja Karuzeli w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się 12 czerwca.

Trzeci dzień Dni Miasta pod znakiem operetki i musicali [ZDJĘCIA]  

Trzeci dzień święta miasta zyskał uroczą oprawę Parku Zdrojowego. Miejsce to stało się scenerią dla najpiękniejszych arii operetkowych i przebojów musicalowych. Publiczność dopisała, a pogoda okazała się łaskawa.

Dni Jastrzębia-Zdroju - koncert na Stadionie Miejskim [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Drugi dzień Dni Miasta świętowano na Stadionie Miejskim. Na scenie nie zabrakło wykonawców doskonale znanych młodemu pokoleniu, ale też nieco starszej publiczności. Gwiazdą wieczoru była legenda polskiego rocka Krzysztof Cugowski. Całości dopełnił pokaz multimedialny.

Dni Miasta Jastrzębie-Zdrój wystartowały   

Dni Miasta, czyli święto Jastrzębia-Zdroju zostały zainaugurowane w piątek w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Ta impreza była dedykowana najmłodszym mieszkańcom. Nie zabrakło zajęć z animatorami i wspólnych gier i zabaw.

Klub Fotograficzny Niezależni zaprasza na darmowe warsztaty [ZAPOWIEDŹ] 

Warsztaty odbędą się w dniach 7-9 czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej "Łazienki III". Jak informuje klub, są jeszcze wolne miejsca dla chętnych. 

Wkrótce otwarcie wodnego placu zabaw na OWN i kąpieliska „Zdrój” 

Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju informuje o uruchomieniu wodnego placu zabaw w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego, które nastąpi w najbliższy piątek. Otwarcie basenu w Zdroju przewidziane jest na 22 czerwca.

Będzie dalsze zagospodarowanie OWN? 

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego zmienił się w ciągu ostatnich lat. Jednak jest szansa na dalszą modernizację. Jeden z projektów w ramach ogólnomiejskiego Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego dotyczy właśnie tego miejsca.

Jest pomysł na zjeżdżalnię w Jarze Południowym  

Być może Jar Południowy wzbogaci się o całoroczną zjeżdżalnię dla dzieci. Pagórkowaty teren sprzyja montażowi tego typu urządzeń. Jest jednak jeden warunek – projekt musi wygrać ogólnomiejską rywalizację w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego.

Czego chcą mieszkańcy? Huśtawki i ławek, a może czegoś jeszcze?  

Osiedle Staszica, właściwie jego mieszkańcy chcą mieć ładne i zadbane centrum. Takie, w którym mogliby odpoczywać po pracy. Pojawiła się szansa na sfinansowanie tego zadania z funduszy miejskich. Dziś rusza głosowanie na zadania z Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dzień Dziecka pod znakiem książek i dobrej zabawy [ZDJĘCIA]  

Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła na Dzień Dziecka do Parku Zdrojowego. Nie zabrakło atrakcji i bajkowej atmosfery. A wszystko działo się z książką w tle. Nikogo nie trzeba było specjalnie przekonywać, że książka może być początkiem prawdziwej przygody.

Industriada. Była łaźnia górnicza miejscem zabawy i poznania [ZDJĘCIA, AUDIO]  

Łaźnia Moszczenica - „Carbonarium” już po raz trzeci udowodniła, że techniką można się świetnie bawić podczas Industriady - Święta Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. 1 czerwca w Dzień Dziecka nie zabrakło najmłodszych, którzy wraz z rodzicami skorzystali z propozycji Łaźni.

Dzieci wykonały resuscytację 

Międzynarodowy Dzień Dziecka jest obchodzony również w jastrzębskim szpitalu na Oddziale Pediatrycznym. Z tej okazji mali pacjenci mogli, choć na chwilę, wcielić się w rolę lekarzy. Udowodnili, że każdy może być superbohaterem.

Industriada w Łaźni Moszczenica. Przewidziano wiele atrakcji  

Industriada - Święto Zabytków Techniki Województwa Śląskiego po raz kolejny odbędzie się również w Jastrzębiu-Zdroju. Miejscem wydarzenia będzie Łaźnia Moszczenica - „Carbonarium”.  Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Illusion i Luxtorpeda na rockowym festiwalu w Jastrzębiu-Zdroju. Kto jeszcze wystąpi? 

- Fani ciężkich brzmień – szykujcie się na trzęsienie ziemi! Rezerwujcie termin 6 lipca. Trwa sprzedaż drugiej puli biletów, w fantastycznej cenie. Dodatkowa zniżka dla posiadaczy „Karty Jastrzębianina”! - anonsuje Łaźnia Moszczenica.

Zobacz więcej