Rafał Szymura z Jastrzębskiego Węgla: Staram się nie przynieść gańby 

Dla Rafała Szymury Barbórka to ważne święto. Ten 27-letni przyjmujący Jastrzębskiego Węgla to syn i wnuk górników śląskich kopalń. Urodził się w Rybniku – sercu okręgu węglowego, od wieków zakorzenionego w przemyśle wydobywczym....

Nie rób tego swojemu dziecku...  

1 września jadąc samochodem słuchałam radia. W pewnym momencie na antenie pojawił się poranny serwis informacyjny. Nie mogło zabraknąć wątku przygotowania do pierwszego dnia szkoły. Było tam jednak coś, co przykuło moją uwagę, bo było...

W Jastrzębiu za własnoręcznie wykonaną ozdobę choinkową otrzymasz kalendarz 

- Wspólne przystrojenie choinki wprowadzi nas w świąteczną atmosferę i będzie także okazją do wprowadzenia w nowy, wyjątkowy dla naszego miasta rok. Wyjątkowy, bo jubileuszowy - przekazują pracownicy Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Duża pluszowa maskotka JSW odwiedziła małych pacjentów 

Był uśmiech, góra prezentów i dobra zabawa. Mali pacjenci z m.in. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu–Zdroju otrzymali mikołajkowe paczki od JSW.

„Święta dla Wszystkich”. Zostań wolontariuszem!  

Przed Świętami Bożego narodzenia po raz kolejny rusza akcja „Święta dla Wszystkich”. Jej celem jest obdarowanie świątecznymi paczkami najbardziej potrzebujących mieszkańców Jastrzębia.

Żorzanin z KWK Pniówek wydał płytę na Barbórkę: Historia Pisana Kilofem po węglu [WIDEO] 

Wąski z Wydobycia to pseudonim artystyczny Jakuba Tarasina, na co dzień pracownika KWK Pniówek, który w specyficzny sposób postanowił opowiedzieć o ciężkiej pracy górników. Do tego celu wykorzystał muzykę rap i wydał swoją drugą płytę "Historia Pisana Kilofem po Węglu".

Mikołaj spotkał się z dziećmi na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]  

Pomocnicy Mikołaja przygotowali dla dzieci konkursy, które wymagały umiejętności jazdy na łyżwach i zręczności. Zobaczcie zdjęcia.

Jarmark Świąteczny 2022 w Jastrzębiu-Zdroju. Co w programie? 

Koncerty, karuzela dla dzieci, miejska wigilia - to tylko część atrakcji jarmarku, który odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju.

Rafał Szymura z Jastrzębskiego Węgla: Staram się nie przynieść gańby 

Dla Rafała Szymury Barbórka to ważne święto. Ten 27-letni przyjmujący Jastrzębskiego Węgla to syn i wnuk górników śląskich kopalń. Urodził się w Rybniku – sercu okręgu węglowego, od wieków zakorzenionego w przemyśle wydobywczym. Charakterystyczna dla ludzi tej ziemi zadziorność, ale też nieustępliwość i solidność, rzutuje...

Pomysł na wycieczkę - na Baranią Górę!  

Pod koniec listopada spadł pierwszy śnieg, nadając górom bajkowego oblicza. Dobrym pomysłem jest wypad na Baranią Górę, drugi pod względem wysokości szczyt Beskidu Śląskiego. Dzięki znajdującej się tam wieży widokowej można spojrzeć na rozciągającą się panoramę gór Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląsko-Morawskiego czy Tatr....

Największe talenty Jastrzębia-Zdroju nagrodzone podczas Gali Artystów [ZDJĘCIA]  

Laureaci konkursu „Talenty Miasta Jastrzębie-Zdrój II Edycja” zostali nagrodzeni podczas wyjątkowej gali, jaka odbyła się w sali koncertowej PSM w Jastrzębiu-Zdroju. 

Kuchnia włoska w „Korfantym”. Warsztaty gastronomiczne  

Kuchnia włoska cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Nic dziwnego zatem, że każdy szanujący się kucharz chciałby po mistrzowsku przygotować potrawy z Italii. Młodzi adepci szkoły gastronomicznej z „Korfantego” wzięli udział w warsztatach kulinarnych, wykonując znane przysmaki włoskie.

Stowarzyszenie „Aktywistyczne Jastrzębie” pomaga potrzebującym 

Stowarzyszenie „Aktywistyczne Jastrzębie”, jak co roku, organizuje akcje świąteczne wspierające potrzebujących z naszego miasta. Każdy może wspomóc te przedsięwzięcia, przyłączając się do licytacji internetowych.

Srebrna Gala Seniora odbyła się w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]  

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju 22 listopada odbyła się wyjątkowa Srebrna Gala z okazji Międzynarodowego Miesiąca Seniora.

Troje patronów roku 2023. Jednym z nich Senat ustanowił Mikołaja Kopernika 

To wskazówka dla maturzystów. Ale też inspiracja dla ośrodków kultury, artystów i osób czy instytucji. Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.

Zimowa kawa w 6 odsłonach – tych przepisów musisz spróbować! 

Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez filiżanki czarnego, aromatycznego napoju. Kawa - bo o niej mowa - to pobudzający napar, który nie tylko dostarcza energii do działania, ale dzięki jej intensywnemu smakowi może być przyrządzana na wiele sposobów. Jeśli znudziła Ci się zwykła czarna kawa lub kawa z mlekiem, to koniecznie zapoznaj...

Materiał zewnętrzny

Jastrzębie ma swoją Mundialową Strefę Kibica! Byliście już? [ZDJĘCIA]  

Mundialowa Strefa Kibica pojawiła się przed Kinem Centrum, na Placu WOŚP. Na otwarciu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze pojawili się w niej pierwsi kibice. 

Rodziny wspólnie świętowały Światowy Dzień Wcześniaka w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]  

Fioletowe barwy, które towarzyszyły uczestnikom świętowania symbolizują Światowy Dzień Wcześniaka przypadający na 17 listopada. Kogo nazywamy wcześniakiem? To dziecko urodzone pomiędzy 22. a 37. tygodniem ciąży. W Polsce przed ukończeniem 37. tygodnia ciąży rodzi się około 6,7% dzieci.

Jastrzębski sztab WOŚP Zarejestrowany. Siedziba w „Korfantym”   

Jastrzębski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zarejestrowany. Po raz kolejny będzie mieścił się w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. 

Zobacz więcej