Nie rób tego swojemu dziecku...  

1 września jadąc samochodem słuchałam radia. W pewnym momencie na antenie pojawił się poranny serwis informacyjny. Nie mogło zabraknąć wątku przygotowania do pierwszego dnia szkoły. Było tam jednak coś, co przykuło moją uwagę, bo było...

Dożynki sołeckie w Moszczenicy  

Sołectwo Moszczenica świętowało w niedzielę dożynki. Ten wyjątkowy dzień zaczął się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej. Później mieszkańcy spotkali się na wspólnej zabawie przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dożynki sołeckie w Szerokiej  

Mieszkańcy sołectwa Szeroka bawili się w niedzielę na dożynkach. Mieli za co dziękować, bo kończący się sezon był łaskawy dla rolników i obfity w plony. Dożynkowe święto to także okazja do kultywowania folkloru i tradycji śląskiej.

Tak się bawi JA-STRZĘ-BIE! Tak wyglądało zakończenie lata na OWN  

Piana Party, festiwal kolorów, dmuchańce, dyskoteka... 26 sierpnia mieszkańcy Jastrzębia świętowali na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego zakończenie lata.

Jastrzębscy niepełnosprawni pod żaglami na Mazurach  

Grupa osób niepełnosprawnych z Jastrzębia-Zdroju wzięła udział w warsztatach żeglarskich w sercu Wielkich Jezior Mazurskich - Giżycku. Uczestnicy nie tylko świetnie się bawili, ale również część z nich zdobyła patent sternika-żeglarza i sternika-motorowodnego.

Dożynki osiedla Górnego i Dolnego. Świętowali po zebraniu plonów [ZDJĘCIA]  

W niedzielę 21 sierpnia w niedzielę odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju uroczystości dożynkowe osiedla Górnego i Dolnego. O godzinie 11:00 w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny w Jastrzębiu Górnym odprawiona została Msza Święta, a popołudniem na placu przy OSP na ulicy Pszczyńskiej miało miejsce nabożeństwo, po którym nastąpiło...

Święto wina w Jastrzębiu. Wyśmienite trunki i zakąski w Parku Zdrojowym  

20 sierpnia w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się prawdziwe święto wina. Wydarzenia nie przerwał nawet ulewny deszcz. 

"Na początku był riff" - wywiad z jastrzębskim zespołem Imperial Sin 

Imperial Sin to black/death metalowy zespół z Jastrzębia-Zdroju, który powstał w 2008 roku. Przez lata jego skład ulegał zmianie. Teraz, 13 sierpnia, zagrają na V Przystanku Żory.

Festiwal Kolorów na OWN na zakończenie lata 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju już teraz zaprasza na wyjątkowe zakończenie lata.

Rodzinny Rajd Rowerowy Carrefour Cup został przełożony 

Ze względu na zapowiadane intensywne opady deszczu Rodzinny Rajd Rowerowy Carrefour Cup zostaje przełożony. 

Myślałeś, że to jedzenie jest wegetariańskie? Zaskoczę cię. 5 produktów, na które warto zwrócić uwagę jako początkujący wegetarianin 

Przejście na wegetarianizm wydaje się proste – przestajesz jeść mięso i tyle. W każdym razie mi się tak wydawało. Muszę jednak przyznać, że się myliłam.

ISOMNIA Jastrzębski Festiwal Fotografii za nami [ZDJĘCIA]  

23 lipca zarówno Pałac Borynia, jak i Dom Zdrojowy w Parku Zdrojowym gościły uczestników I Jastrzębskiego Festiwalu Fotografii ISOMNIA organizowanego przez Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni”.

Labryga: Dziękuję za wszystko! 

Po 18 sezonach gry na lodowych taflach Adrian Labryga oficjalnie kończy karierę. W piątek popularny "Leon" pożegna się z jastrzębskimi kibicami podczas ważnego pojedynku z Polonią Bytom. Zapraszamy do lektury wywiadu z defensorem, który opowiada o swoich planach na przyszłość oraz wspomina najlepsze momenty ze swojego pobytu w Jastrzębskim...

Niedługo premiera nowego albumu Corii 

27 października ukaże się debiutancka płyta zespołu Coria, pod tytułem "Teoria Splątania". Pierwszy koncert promujący album odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju.

Startuje FilmOFFisko - festiwal kina niezależnego 

Jastrzębska Biblioteka oraz Stowarzyszenie Centrum Kultury Niezależnej "Pozytywka" zapraszają na kolejną już edycję FilmOFFiska. Podczas tegorocznej imprezy zostaną m.in. zaprezentowane filmy autorskie stworzone przez Wajda Studio. Wstep jest bezpłatny.

Deszczowe Urodziny Solidarności. Pogoda nie dopisała  

W niedzielę odbyła się impreza z okazji 34. urodzin Solidarności. Pogoda nie dopisała, ale jastrzębianie i tak pojawili się na stadionie. Wystapili: Mesajah, Poparzeni Kawą Trzy oraz Sylwia Grzeszczak.

Dziś ostatnia Muzyczna Środa. Zagra Tabu 

27 sierpnia w Parku Zdrojowym odbędzie się ostatni koncert z cyklu "Muzyczne Środy". O godzinie 18:00 zagra zespół Tabu.

We wrześniu kolejna impreza na stadionie 

14 września na stadionie w Jastrzębiu odbędą się już 34. urodziny Solidarności. Gwiazdą wieczoru będzie Sylwia Grzeszczak.

Zobacz więcej