Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Rockowa uczta w Jastrzębiu-Zdroju. Carborock Festiwal oczarował publiczność. [ZDJĘCIA, RELACJA] 

Pierwsza edycja Carborock Festiwal w Jastrzębiu-Zdroju za nami. W sobotę, 6 lipca, przed Carbonarium wystąpiły gwiazdy polskiego rocka oraz metalu, m.in.: Imperial Sin, Batna, Snowblind, Luxtorpeda i Illusion.

Maturzyści z III LO w Jastrzębiu-Zdroju pięknie zatańczyli poloneza [ZDJĘCIA, WIDEO] 

W żorskim domu przyjęć Arkadia odbyła się uroczysta studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie z "Wyspiańskiego" tanecznym krokiem odliczyli 100 dni do egzaminu dojrzałości. 

Jastrzębie-Zdrój i Żory z sylwestrem pod chmurką. Inne miasta oszczędzają 

W wielu miastach regionu już od czasów pandemii, a nawet wcześniej, zatraciła się tradycja organizacji plenerowych imprez w sylwestra. W tym roku jednak na taki imprezy zapraszają dwa miasta: Jastrzębie-Zdrój i Żory, które przygotowały atrakcje...

Nocny Kochanek oraz Batna zagrają w Pszowie [ZAPOWIEDŹ] 

Zbliża się muzyczna burza w Pszowie! 8 listopada Nocny Kochanek i Batna wkraczają na scenę, obiecując niezapomniany koncert, który wstrząśnie sercami fanów rocka. Gotowi na muzyczną eksplozję?

Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód 

Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które...

Czar węgla i natury. Carbonarium, Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju, Opactwo Cystersów w Rudach, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu 

W gęsto zaludnionej Krainie Górnej Odry znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zaprojektowanych i stworzonych przez jej mieszkańców, ale i tych ukształtowanych przez naturę. Można więc zachwycać się realizacjami człowieka i korzystać z...

Od starożytności do nowoczesności: Zamek Piastowski i Muzeum w Raciborzu 

Odwiedzamy miejsca na mapie Krainy Górnej Odry, których bogata i atrakcyjna oferta daje gwarancję dobrze spędzonego czasu. Byliśmy już w Rybniku i Żorach, dziś zapraszamy Was do Raciborza. Miłośnicy historii Piastów, zamkowych klimatów,...

Jastrzębskie, dwudniowe święto wina za nami. Co działo się w Parku Zdrojowym? [ZDJĘCIA] 

W dniach 29-30 lipca w Parku Zdrojowym odbywało się święto wina, na którym pojawiło się sporo wystawców z lokalnych winnic, ale nie tylko. 

Dni Jastrzębia-Zdroju. Zobacz co się działo na OWN [zdjęcia, wideo] 

Świętowanie 60. rocznicy powstania miasta Jastrzębie-Zdrój zaczęło się w piątek, w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Repertuar dedykowany był dzieciom i młodzieży, ale każdy mógł bawić się w rytm energicznej muzyki.

Liczby aktywnej turystyki w regionie robią wrażenie - wywiad z Adamem Wawocznym 

Z prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej Adamem Wawocznym rozmawiamy o rozwoju Krainy Górnej Odry, zbliżającym się festiwalu, a także możliwościach, jakie stoją przed nowymi atrakcjami w regionie. 

Hajer Indoor Triathlon. Kto podejmie wyzwanie? 

Jeśli wśród Czytelników są osoby chcące poczuć smak adrenaliny, gotowi na nową przygodę – to propozycja w sam raz dla nich. We wrześniu odbędzie się druga już edycja imprezy sportowej pod intrygującą nazwą Hajer Indoor Triathlon. Bez obaw, początkujący są również mile widziani.

Nie masz paszportu? Na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach wyrobisz tymczasowy 

- Zachęceni sukcesem punktu tymczasowego wydawania paszportów na Lotnisku Chopina w Warszawie zdecydowaliśmy się otworzyć kolejne punkty - powiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniak. W lipcu ruszyły trzy punkty: w Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Gorąca kultura w Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA, WIDEO, ROZMOWA]  

W niezwykle gorący weekend w Parku Zdrojowym aż kipiało od propozycji kulturalnych z książką w tle. Nie zabrakło spotkań z autorami, warsztatów dla najmłodszych, dobrej muzyki i dyskusji na różnorodne tematy. Wszystko dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, organizatorowi imprezy, pod intrygującą nazwą Kulturalny Open Space.

Jastrzębski Challenge: Przepłynąć Wartę  

Dwóch jastrzębian Grzegorz „Syki” Sypniewski i Piotr Ufnal podjęło wyzwanie. Ich celem jest przepłynięcie trzeciej co do wielkości rzeki Polski – Warty. W niedzielę wyruszyli na jezioro Poraj, skąd zaczęli swoją przygodę.

Nudne, a może ciekawe wakacje w mieście? 

I nadeszły wakacje. Jak co roku tu i ówdzie można usłyszeć, że wieje nudą. Czy na pewno? Jeśli wycieczkę do nowo otwartego Orientarium w Łodzi albo do Bachledowej Doliny na Słowacji można nazwać nudą, to tak. Jeszcze dorzućmy warsztaty kosmiczne albo poszukiwaczy skarbów - to dopiero jest nuda! Dla tych, którzy jednak chcą, coś...

Przystanek Muzeum. Trudna historia polsko-ukraińska  

Czerwcowe spotkanie z cyklu Przystanek Muzeum, które odbyło się w Galerii Historii Miasta, poświęcone było niełatwym relacjom polsko-ukraińskim. Zaproszenie do Jastrzębia przyjął autor książki pt. „Cena wyboru. Blizny Wołynia” - Piotr Lasota Powieść osadzona jest w kontekście dramatycznych wydarzeń na Wołyniu  (1943) i ich...

Koleją z Rybnika do Gliwic. "Cudowna sprawa". Studio Nowiny jedzie pociągiem  

Pojechaliśmy z Rybnika do Gliwic. Nowym połączeniem, które zyskuje na popularności. Rybnik czekał prawie ćwierć wieku na powrót tej linii. Wsiedliśmy do porannego pociągu o 7.00 i za 49 minut znaleźliśmy się w Gliwicach.

Jastrzębianie na XXV Pływadłach [ZDJĘCIA, ROZMOWA]  

Jastrzębianie liczną grupą wzięli udział w jubileuszowych XXV Pływadłach w ramach Festiwalu Górnej Odry. 40-kilometrowy odcinek Odry pokonali kajakami. Do domu wrócili pełni wrażeń i ze wspomnieniami dobrej zabawy.

Festiwal Górnej Odry – Przystań Szymańcówka [ZDJĘCIA, WIDEO]   

Piękna słoneczna pogoda, rozlewiska rzeczki Szotkówki, kajaki, a dla pragnących błogiego spokoju leżaczki – to sceneria kolejnego dnia Festiwalu Górnej Odry w Jastrzębiu-Zdroju. Tym razem miejscem wydarzeń była Przystań Szymańcówka.

Mateusz Mrówka wygrał 14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Na starcie ponad 1100 zawodników [ZDJĘCIA]  

Mateusz Mrówka z Aktywna Pszczyna Runners z czasem 1:08:57 wygrał 14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Na drugim miejscu zameldował się Mateusz Pawełczak, trzeci na mecie pojawił się Rybniczanin Marcin Ciepłak. Wśród pań najlepsza okazała się Ukrainka Nataliia Semenovych z czasem 1:17:58. Druga była Magdalena Patas (1:19:26),...

Przy Carbonarium rozegrano zawody pożarnicze oraz przygotowano atrakcje na Festiwal Górnej Odry [ZDJĘCIA]  

Festiwal Górnej Odry zawitał także do Jastrzębia-Zdroju, gdzie 22 czerwca przygotowano atrakcje w formie pikniku rodzinnego przy Carbonarium. 

Wybierasz się na zagraniczne wakacje? Zapoznaj się z tymi zasadami! 

Rozpoczęło się lato, wakacje, a więc w pełni rusza sezon urlopowy. Warto się dobrze przygotować do wyjazdu, aby przebiegł bezpiecznie. Specjalny poradnik przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa.

Festiwal Górnej Odry. Tłumy ludzi na OWN [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Jedną ze scen Festiwalu Górnej Odry jest jastrzębski Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego – miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji.

Rzeźby pełne emocji w Jastrzębiu [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W piątek w Galerii Sztuki Współczesnej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż prac Zygmunta Brachmańskiego. To znany śląski artysta, który wykonuje zarówno prace monumentalne, jak i statuetki czy rzeźby okolicznościowe.

Lampy LED do paznokci - wszystko co powinnaś wiedzieć 

Lampy do paznokci stały się nieodłącznym elementem domowego wyposażenia wielu kobiet. Posiadanie własnej lampy UV lub LED to nie tylko oszczędność na usługach salonowych, ale także możliwość rozwijania swoich umiejętności w zakresie manicure, a nawet rozpoczęcia własnej działalności. Jeśli zastanawiasz się, jak właściwie wybrać...

Materiał partnera

Szafiry i rubin na licytacji urzędu skarbowego. „Maleństwa” wyceniono na ponad 6 tys. złotych 

Urząd Skarbowy w Tarnowskich Górach sprzedaje kamienie szlachetne w ramach licytacji. Do kupienia jest 6 korundów jest 5 szafirów i rubin. Kamienie są w bardzo dobrym stanie i posiadają certyfikaty.

Do Jastrzębia wróciły pokazy zabytkowych sikawek konnych. Impreza przyciągnęła tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W sobotę skwer przy ulicy Północnej należał do ochotniczych straży pożarnych i ich sympatyków. Zorganizowano imprezę pod nazwą „Pokazy zabytkowych sikawek konnych - jak dawniej gaszono pożary?” Nie zabrakło atrakcji dla publiczności.

Zobacz więcej