Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Maturzyści z III LO w Jastrzębiu-Zdroju pięknie zatańczyli poloneza [ZDJĘCIA, WIDEO] 

W żorskim domu przyjęć Arkadia odbyła się uroczysta studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie z "Wyspiańskiego" tanecznym krokiem odliczyli 100 dni do egzaminu dojrzałości. 

Jastrzębie-Zdrój i Żory z sylwestrem pod chmurką. Inne miasta oszczędzają 

W wielu miastach regionu już od czasów pandemii, a nawet wcześniej, zatraciła się tradycja organizacji plenerowych imprez w sylwestra. W tym roku jednak na taki imprezy zapraszają dwa miasta: Jastrzębie-Zdrój i Żory, które przygotowały atrakcje...

Nocny Kochanek oraz Batna zagrają w Pszowie [ZAPOWIEDŹ] 

Zbliża się muzyczna burza w Pszowie! 8 listopada Nocny Kochanek i Batna wkraczają na scenę, obiecując niezapomniany koncert, który wstrząśnie sercami fanów rocka. Gotowi na muzyczną eksplozję?

Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód 

Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które...

Czar węgla i natury. Carbonarium, Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju, Opactwo Cystersów w Rudach, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu 

W gęsto zaludnionej Krainie Górnej Odry znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zaprojektowanych i stworzonych przez jej mieszkańców, ale i tych ukształtowanych przez naturę. Można więc zachwycać się realizacjami człowieka i korzystać z...

Od starożytności do nowoczesności: Zamek Piastowski i Muzeum w Raciborzu 

Odwiedzamy miejsca na mapie Krainy Górnej Odry, których bogata i atrakcyjna oferta daje gwarancję dobrze spędzonego czasu. Byliśmy już w Rybniku i Żorach, dziś zapraszamy Was do Raciborza. Miłośnicy historii Piastów, zamkowych klimatów,...

Jastrzębskie, dwudniowe święto wina za nami. Co działo się w Parku Zdrojowym? [ZDJĘCIA] 

W dniach 29-30 lipca w Parku Zdrojowym odbywało się święto wina, na którym pojawiło się sporo wystawców z lokalnych winnic, ale nie tylko. 

Dni Jastrzębia-Zdroju. Zobacz co się działo na OWN [zdjęcia, wideo] 

Świętowanie 60. rocznicy powstania miasta Jastrzębie-Zdrój zaczęło się w piątek, w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Repertuar dedykowany był dzieciom i młodzieży, ale każdy mógł bawić się w rytm energicznej muzyki.

Liczby aktywnej turystyki w regionie robią wrażenie - wywiad z Adamem Wawocznym 

Z prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej Adamem Wawocznym rozmawiamy o rozwoju Krainy Górnej Odry, zbliżającym się festiwalu, a także możliwościach, jakie stoją przed nowymi atrakcjami w regionie. 

Przed nami III edycja Festiwalu Górnej Odry. Zobacz co będzie się działo w regionie! 

Festiwal to jedno z najpopularniejszych wydarzeń na mapie województwa śląskiego. Impreza kulturalno-turystyczna od dwóch lat zgromadziła ponad 200 tys. uczestników, stając się Najlepszym Produktem Turystycznym 2022 roku według Polskiej Organizacji...

W Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój podzielono pieniądze na kulturę. Najwięcej na dzwonki i jazz 

W sumie 290 000 zł zostało rozdysponowane na powierzenie zadań publicznych Miasta Jastrzębie-Zdrój w dziedzinie kultury na rok 2024. Pieniądze zostały podzielone pomiędzy różne organizacje pozarządowe.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu nie musi być wstydliwą przypadłością. Sprawdź jak radzić sobie z problemem 

Zaburzenia prawidłowego funkcjonowanie układu moczowego zawsze stanowią znaczącą przyczynę dyskomfortu, a problem ten jest szczególnie uciążliwy dla dorosłych. Inkontynencja jest bowiem kojarzona z dziećmi lub osobami w podeszłym wieku, a mimowolne oddawanie moczu w trakcie aktywności fizycznej lub prostych czynności dnia codziennego...

Materiał zewnętrzny

Paragony Polaków z tłustego czwartku. Jak kształtują się ceny w 2024?  

Jak pokazują paragony, w 2024 r. pączki słono kosztują. W porównaniu z poprzednim rokiem, pączki w dyskontach podrożały średnio o 2 procent. Jakie dane jeszcze przeanalizowali specjaliści? 

Ketchupy, majonezy i chemia gospodarcza liderami wzrostów cen w sklepach 

Pod koniec 2023 r. ogólnie zakupy zdrożały o blisko 6% rok do roku. Po raz kolejny z rzędu na szczycie drożyzny znalazły się dodatki spożywcze, które tym razem poszły w górę o ponad 15%.

Jaka będzie pogoda na tłusty czwartek? Ma padać deszcz, a nawet śnieg [PROGNOZA POGODY] 

Do piątku czekają nas dni z bardzo zmienną pogodą. Będzie na ogół pochmurno, deszczowo, a na początku tygodnia również wietrzne. Wraz z początkiem tygodnia wzrośnie zagrożenie podtopieniami i lokalnymi powodziami. Poprawa pogody ma nadejść w kolejny weekend.

Utraty zdrowia i choroby najbliższych. Tego najbardziej boją się Polacy 

Jak wynika z raportu pt. „Bieżące lęki i obawy Polaków”, obecnie blisko 94% społeczeństwa boi się przynajmniej jednego spośród 37 możliwych wkrótce czarnych scenariuszy. Najwięcej rodaków obawia się chorób najbliższych osób. Drugie miejsce w rankingu ma własna choroba. Z kolei na trzeciej pozycji jest inflacja, w tym utrata...

Czy przysłowia pogodowe naszych babć nadal się sprawdzają? Przyjrzał się im ekspert IMGW 

„Gdy listopad mroźny, to lipiec niegroźny”, „Święta Zofija kłosy rozwija”, „Marzec zimny i słoneczny plon zapewnia dostateczny” – wielu z nas pamięta staropolskie przysłowia o pogodzie i uprawie ziemi, których używali nasi dziadkowie i babcie. Niektóre z nich nadal można usłyszeć w wielu polskich rodzinach. Czy pozostają...

Film o Jastrzębiu będzie wyświetlony w niedzielę  

W grudniu ubiegłego roku w kinie „Centrum” można było zobaczyć film pt. "Cztery Strony Świata".  To obraz ukazujący czasy, kiedy powstawało Jastrzębie-Zdrój. Sala kinowa była wypełniona po brzegi, a film zebrał bardzo dobre recenzje. W niedzielę po raz drugi będzie można go obejrzeć. Wstęp jest bezpłatny, początek o godz. 12:00. 

Zebrał do swojej puszki ponad 5 tys. zł. Arkadiusz Panfil uczy w praktyce, jak pomagać   

Już wiadomo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Jastrzębiu-Zdroju zebrała w tym roku rekordową kwotę, powyżej 181 tys. zł. Jednak nie byłoby tego wyniku, gdyby nie oni – wolontariusze. To ludzie, którzy chodzą z puszkami po całym mieście i w dużej mierze „wyrabiają” sumę zbiórki. Poznajmy jednego z nich – Arkadiusza...

Jak kurs 'Opiekun osoby starszej' przygotowuje do zawodu 

Zawód opiekuna osoby starszej jest niezwykle ważny w społeczeństwie, które starzeje się w szybkim tempie. Kurs "Opiekun osoby starszej" oferowany przez Instytut Rozwoju Inspiraton, z zaświadczeniem MEN, jest zaprojektowany, aby przygotować uczestników do tej odpowiedzialnej i satysfakcjonującej pracy.

Materiał partnera

Jastrzębie-Zdrój też poszło na rekord. Sprawdź, ile zebrano na WOŚP 2024  

- Dzięki wielkim sercom i hojności mieszkańców zebrana kwota to ponad 181 tysięcy złotych, ale to jeszcze nie koniec liczenia - informuje Urząd Miasta Jastrzębia-Zdroju.

Nerki damskie - przegląd najmodniejszych modeli 

Torebki damskie dostępne są w wielu wersjach, a kilka sezonów temu prawdziwy powrót do trendów zaliczyła nerka damska. Ta wyjątkowa torebka kojarzy się z modą lat 90-tych i dostępna jest zarówno w wersji eleganckiej, jak i sportowej. Warto poznać przegląd najmodniejszych modeli i dowiedzieć się jak nosić i z czym nosić saszetkę nerkę damską.

Materiał zewnętrzny

Jak uniknąć uszkodzeń włosów podczas korzystania z prostownicy? 

Umiejętne używanie prostownicy pozwoli wyprostować falujące lub skręcone włosy i jednocześnie zachować ich zdrowy wygląd. Dopiero zaczynasz przygodę z prostowaniem włosów? Nasz poradnik pomoże ci nie popełnić błędów.

Materiał zewnętrzny

32. finał WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]  

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się również w Jastrzębiu-Zdroju. Centrum wydarzenia był plac WOŚP przed kinem, ale orkiestra grała także w innych punktach. Jak zwykle mieszkańcy nie zawiedli i chętnie wrzucali datki do puszek. Na ulicach można było spotkać około 200 wolontariuszy.

Matura tuż, tuż, ale najpierw polonez! Studniówka Zespołu Szkół nr 2 w Żorach [ZDJĘCIA]  

Dziś (27.01) maturzyści Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach, czyli II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum nr 2 bawili się na swojej studniówce. Na miejsce balu wybrali restaurację Kuban w Goczałkowicach-Zdroju.

I Liceum Ogólnokształcące z Jastrzębia-Zdroju odliczyło 100 dni do matury [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Wyciskające łzy podziękowania, magiczny występ wokalny i czarujący polonez - tak rozpoczęła się wyjątkowa studniówka czterech klas I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Jastrzębiu-Zdroju<I Liceum Ogólnokształcące w Jastrzębiu-Zdroju>. 

Maturzyści z III LO w Jastrzębiu-Zdroju pięknie zatańczyli poloneza [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W żorskim domu przyjęć Arkadia odbyła się uroczysta studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie z "Wyspiańskiego" tanecznym krokiem odliczyli 100 dni do egzaminu dojrzałości. 

Zobacz więcej