Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód 

Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które...

Czar węgla i natury. Carbonarium, Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju, Opactwo Cystersów w Rudach, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu 

W gęsto zaludnionej Krainie Górnej Odry znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zaprojektowanych i stworzonych przez jej mieszkańców, ale i tych ukształtowanych przez naturę. Można więc zachwycać się realizacjami człowieka i korzystać z...

Od starożytności do nowoczesności: Zamek Piastowski i Muzeum w Raciborzu 

Odwiedzamy miejsca na mapie Krainy Górnej Odry, których bogata i atrakcyjna oferta daje gwarancję dobrze spędzonego czasu. Byliśmy już w Rybniku i Żorach, dziś zapraszamy Was do Raciborza. Miłośnicy historii Piastów, zamkowych klimatów,...

Jastrzębskie, dwudniowe święto wina za nami. Co działo się w Parku Zdrojowym? [ZDJĘCIA] 

W dniach 29-30 lipca w Parku Zdrojowym odbywało się święto wina, na którym pojawiło się sporo wystawców z lokalnych winnic, ale nie tylko. 

Dni Jastrzębia-Zdroju. Zobacz co się działo na OWN [zdjęcia, wideo] 

Świętowanie 60. rocznicy powstania miasta Jastrzębie-Zdrój zaczęło się w piątek, w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Repertuar dedykowany był dzieciom i młodzieży, ale każdy mógł bawić się w rytm energicznej muzyki.

Liczby aktywnej turystyki w regionie robią wrażenie - wywiad z Adamem Wawocznym 

Z prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej Adamem Wawocznym rozmawiamy o rozwoju Krainy Górnej Odry, zbliżającym się festiwalu, a także możliwościach, jakie stoją przed nowymi atrakcjami w regionie. 

Przed nami III edycja Festiwalu Górnej Odry. Zobacz co będzie się działo w regionie! 

Festiwal to jedno z najpopularniejszych wydarzeń na mapie województwa śląskiego. Impreza kulturalno-turystyczna od dwóch lat zgromadziła ponad 200 tys. uczestników, stając się Najlepszym Produktem Turystycznym 2022 roku według Polskiej Organizacji...

Kobieta w policji: "Kierowca wyjątkowo podziękował za kontrolę" - opowiada st. asp. Halina Semik z Jastrzębia-Zdroju [DZIEŃ KOBIET] 

Przygoda z policją rozpoczęła się od pracy na stanowisku cywilnym. Przez cztery lata z bliska przyglądała się codzienności mundurowych. Decyzję podjęła świadomie, znając blaski i cienie służby. Przyznaje, że praca w prewencji jest niezwykle...

WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju. Jest rekord! [ZDJĘCIA, VIDEO] 

WOŚP zagrała również w Jastrzębiu-Zdroju. Już od wczesnych godzin porannych sztab rozpoczął pracę. Od kilku lat jego siedzibą jest Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Organizator przedsięwzięcia to stowarzyszenie działające...

Wierzyłam, że 26 stycznia stanie się cud - mówi mama Mikołajka 

Tysiące oczu wpatrzone w zielony pasek zbiórki, który z minuty na minutę, z sekundy na sekundę zbliżał się do upragnionego celu. Rodzice Mikołaja Kubali, bliscy, przyjaciele i tysiące osób zaangażowanych w zbiórkę, życzliwych, śledziło...

Dożynki Miejskie w Jastrzębiu-Zdroju. Ponad 30 wozów w korowodzie [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W ramach obchodów 60-lecia Jastrzębia-Zdroju odbyły się tradycyjne Dożynki Miejskie. W tegorocznej edycji dożynek udział wzięło ponad 30 wozów dożynkowych oraz innych pojazdów, które przejechały ulicami Jastrzębia-Zdroju, od ul. Północnej, przez al. Piłsudskiego do Jaru Południowego. 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURS! Wygraj wejściówki na Imperial Show „Cyrk na Wodzie” w Jastrzębiu-Zdroju  

Cyrk Imperial Show co roku cieszy polską publiczność niezapomnianymi programami i zawsze dostarcza wielu emocji i radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W zeszłym roku Imperial Show po raz pierwszy zaprezentował nowy cyrk na polskiej arenie i jest to cyrk na wodzie.

Yass! Festival w Cieszynie – Zalewski zdominował tegoroczny line-up  

W miniony weekend, na terenie Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego w Cieszynie, odbyła się czwarta edycja Yass! Festival. Na dwóch głównych scenach wystąpili m.in.: Zalewski, Nosowska, Vito Bambino, Bass Astral, EABS, Karaś/Rogucki, LXS i Łona x Konieczny x Krupa.

Dożynki w Ruptawie i sprawiedliwie dzielony chleb [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Ruptawa to ostatnie sołectwo, które zorganizowało uroczystości dożynkowe. Mieszkańcy dziękowali Bogu za obfite plony i spotkali się na wspólnej zabawie. Prezydent Anna Hetman obiecała sprawiedliwie dzielić chleb i gospodarować w mieście. 

Słonecznie i prawie bezchmurnie. W weekend będzie iście wakacyjna pogoda 

Weekend (8-10.09) w całym kraju będzie słoneczny i bardzo ciepły. Gdzieniegdzie w nocy i nad ranem utworzą się krótkotrwałe mgły. Taką pogodę zagwarantuje nam rozległy układ wysokiego ciśnienia, którego centrum będzie zalegało nad Centralną i Wschodnią Europą.

20. Rybnik Foto Festival już w ten weekend [ZAPROSZENIE] 

Prezentacje autorskie, wykłady, slideshow, wystawy, stoiska książkowe i sprzętowe - to wszystko w najbliższy weekend w Rybniku. Od 8 do 10 września odbędzie się 20. Rybnik Foto Festival!

X Jubileuszowy Żorski Dzień Rodziny z MOSiR-em na zakończenie wakacji!  

Pomimo wcześniejszych opadów deszczu nic nie stanęło na przeszkodzie, aby hucznie świętować Jubileuszowy Żorski Dzień Rodziny. W dniu 26 sierpnia po raz kolejny Park Cegielnia w Żorach zamienił się w „Sportowe Centrum”. Wszyscy uczestnicy mogli korzystać z wielu wyjątkowych atrakcji. Do dyspozycji było dziewięć gigantycznych...

Tekst sponsorowany

Przystanek PRL - Jastrzębie znów wróciło do minionej epoki [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W niedzielę Jastrzębie-Zdrój przeniosło się na chwilę do czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (PRL). Lata, kiedy panował u nas komunizm, potraktowano z przymrużeniem oka. Jednak pomyślano o tym, aby przybliżyć młodemu pokoleniu historię tamtego czasu.

Tłumy ludzi na otwarciu Carbonarium. Jak im się podobało? [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Na otwarciu Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica Carbonarium pojawiły się tłumy jastrzębian. Chętni do zwiedzenia obiektu stali w długiej kolejce.

Jastrzębie-Zdrój na trasie Rajdu Śląska 2023 

To 7. edycja Rajdu Śląska, który w latach 2014-2016 rozgrywany był jako Rajd Mikołowsko-Żorski. Impreza odbędzie się w dniach 8-10 września. Zgłosiło się 99 załóg.

Przy Szpitalu Rehabilitacyjnym pożegnali lato [ZDJĘCIA]  

Przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się wyjątkowe pożegnanie lata. 65 dzieci z przyszpitalnej szkoły bawiło się w towarzystwie "policjantów z Beverly Hills". 

W piątek widowisko herosów pożarnictwa w Jastrzębiu-Zdroju. Nie przegap tego wydarzenia 

1 września 2023 roku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju obędą się II Ogólnopolskie Zawody Strażaków w Ratownictwie Technicznym oraz VI Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Mały Woodstock w Lyskach. Rekordowa edycja Lyski Rock Festiwal [ZDJĘCIA z POGO]  

Pogo, czyli charakterystyczne skakanie i szarpanie się pod sceną, stało się praktycznie narodowym tańcem na festiwalach rockowych. Na Lyski Rock Festival nie było inaczej. Nie zabrakło tam również naszych fotografów, którzy starali się uchwycić te niezapomniane chwile. Ty również mogłeś znaleźć się na jednym z tych zdjęć, bo...

Zajrzyj z nami do Carbonarium przed otwarciem. Co zobaczymy na ekspozycji? [ZDJĘCIA]  

Już 2 września mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i regionu będą mogli po raz pierwszy zwiedzić Carbonarium - pierwszą część Instytutu Dziedzictwa i Dialogu - Łaźnia Moszczenica. Już dziś możecie jednak zobaczyć niektóre elementy ekspozycji w naszej wirtualnej galerii. 

Jastrzębie Gra. Ruszają ciekawe koncerty  

To będzie muzyczne zakończenie wakacji. Kilkudziesięciu młodych pasjonatów organizuje trzy koncerty, na których zabrzmią różnorodne dźwięki i kompozycje. Hasłem przedsięwzięcia jest #jastrzębiegra. Sami też możecie pochwalić się swoją twórczością muzyczną.

Pobiegli z psami w VI Jastrzębskim Dogtrekkingu [ZDJĘCIA]  

Już po raz 6. odbył się w Jastrzębiu-Zdroju "TropDOGrzybka", czyli trekking z psami w lesie Kyndra. 

Zobacz więcej