WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju. Jest rekord! [ZDJĘCIA, VIDEO] 

WOŚP zagrała również w Jastrzębiu-Zdroju. Już od wczesnych godzin porannych sztab rozpoczął pracę. Od kilku lat jego siedzibą jest Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Organizator przedsięwzięcia to stowarzyszenie działające...

Wierzyłam, że 26 stycznia stanie się cud - mówi mama Mikołajka 

Tysiące oczu wpatrzone w zielony pasek zbiórki, który z minuty na minutę, z sekundy na sekundę zbliżał się do upragnionego celu. Rodzice Mikołaja Kubali, bliscy, przyjaciele i tysiące osób zaangażowanych w zbiórkę, życzliwych, śledziło...

Mikołajku, oto Twój prezent na 1. urodziny! Zbiórka dobiegła końca! 100% dzięki tysiącom osób o wielkich sercach! [LIVE WIDEO] 

100% zielonego paska na zbiórce Mikołaja Kubali w serwisie siepomaga.pl oznacza jedno! Zebrano pełną kwotę na najdroższy lek świata - ZolgenSMA. Chłopiec otrzyma szansę na życie i zdrowie. To nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie...

Kajakowe wyzwanie. Z Jastrzębia (znowu) nad morze  

Dawid Wita i Grzegorz Sypniewski są znani z tego, że w ubiegłym roku dopłynęli kajakami z Jastrzębia nad Bałtyk. Swoją przygodę rozpoczęli na rzece Szotkówce. Także w tym roku jastrzębianie chcą dopłynąć nad morze. Jednak trasa ich...

Trwa nabór wolontariuszy na WOŚP 2023  

Organizator 31. Finału WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju - Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”, nadal prowadzi nabór wolontariuszy, którzy będą zbierać datki do puszek. Przygotowania do finału nabierają tempa. 

Rafał Szymura z Jastrzębskiego Węgla: Staram się nie przynieść gańby 

Dla Rafała Szymury Barbórka to ważne święto. Ten 27-letni przyjmujący Jastrzębskiego Węgla to syn i wnuk górników śląskich kopalń. Urodził się w Rybniku – sercu okręgu węglowego, od wieków zakorzenionego w przemyśle wydobywczym....

Nie rób tego swojemu dziecku...  

1 września jadąc samochodem słuchałam radia. W pewnym momencie na antenie pojawił się poranny serwis informacyjny. Nie mogło zabraknąć wątku przygotowania do pierwszego dnia szkoły. Było tam jednak coś, co przykuło moją uwagę, bo było...

Jastrzębska ekipa Mikołaja nadal w akcji. Zbiórka nakrętek przed "Korfantym" 

Jastrzębska ekipa Mikołaja dalej zbiera pieniądze na rzecz małego wodzisławianina potrzebującego najdroższego leku na świecie.  Grupa „Kobiety na 5+” ogłasza zbiórkę nakrętek plastikowych, które zostaną później spieniężone i zasilą fundusz chorego chłopca.  

Przygotowania do Pływadeł 2023 ruszyły. Wymyśl hasło tegorocznej imprezy 

Pływadła, czyli impreza miłośników pływania na wszystkim, co się da, odbędzie się w czerwcu. Już teraz można szykować oryginalną łódź i zgłosić propozycję hasła tegorocznej imprezy. Można zdobyć nagrodę.

Bronił bramki z zamkniętymi oczami  

Młodzi mieszkańcy osiedla Gwarków zmierzyli się z zawodnikiem GKS Jastrzębie i strzelali mu bramki. Wszystko to w ramach akcji „Gwarkowe Gole” mającej urozmaicić dzieciom ferie.

Taniec Kamila zachwycił jurorów You Can Dance [VIDEO] 

Podczas piątkowego występu w programie You Can Dance młody jastrzębianin Kamil Dominik zachwycił jurorów i zdobył bilet do szkoły tańca.

Kajakowe wyzwanie. Z Jastrzębia (znowu) nad morze  

Dawid Wita i Grzegorz Sypniewski są znani z tego, że w ubiegłym roku dopłynęli kajakami z Jastrzębia nad Bałtyk. Swoją przygodę rozpoczęli na rzece Szotkówce. Także w tym roku jastrzębianie chcą dopłynąć nad morze. Jednak trasa ich spływu będzie inna.

Akcja Parafie dla Mikołaja: Zebrano ogromną kwotę! Czy w weekend uda się pobić ten rekord? 

Hojność darczyńców zaskoczyła bliskich Mikołaja Kubali. W przeprowadzonej w miniony weekend zbiórce na rzecz chłopczyka zebrano ponad 400 tysięcy złotych! Wolontariusze pojawili się z puszkami przy kościołach w całym regionie. Mieszkańcy otworzyli swoje serca.

Groomer – psi fryzjer i psi przyjaciel 

Fryzura w stylu azjatyckim (w wersji koreańskiej lub japońskiej) jest modna, praktyczna i odpowiednia na lato. Obcięcie „na misia” odmładza i idealnie podkreśla okrągłe kształty. Lew skandynawski ma wzbudzać respekt, baranek – czułość, a bikini zawsze wyróżnia się z tłumu. Wobec najmodniejszych psich fryzur nikt nie przejdzie...

Materiał partnera

Zima wraca. "Opady śniegu miejscami będą intensywne" 

Będzie śnieżne. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w najbliższych dniach do Polski wróci prawdziwa zimowa aura.

PTTK „Krokus” rozpoczął sezon turystyczny   

PTTK Koło „Korokus” Jastrzębie-Zdrój rozpoczęło nowy sezon turystyczny. W styczniu wyruszono do Wisły, aby w wiosenno-zimowej aurze delektować się pięknem Beskidu Śląskiego. Miał być kulig, ale jastrzębianie poradzili sobie z brakiem śniegu.

Wolontariusze w nagrodę pojadą do Warszawy 

Ponad 200 wolontariuszy kwestowało na rzecz potrzebujących podczas akcji „Święta dla Wszystkich”. Przytłaczająca większość z nich to młodzież jastrzębskich szkół. W „Korfantym” zorganizowano spotkanie, podczas którego podziękowano wszystkim za zaangażowanie.

Kamil Dominik z Jastrzębia-Zdroju wystąpi w You Can Dance Nowa Generacja 2 

Czy Kamil otrzyma bilet do szkoły tańca? Tego nie wiemy, ale gwarantujemy dobrą zabawę i mile spędzony czas podczas oglądania.

Skarby Jastrzębskich Targów Różności  

Jastrzębskie Targi Różności gromadzą w Jarze Południowym wielbicieli dawnych artefaktów.  Jeśli dobrze przyjrzeć się stoiskom, to można dostrzec prawdziwe perełki. Choćby pobieżne zapoznanie się z oferowanymi przedmiotami, jest podróżą w głąb czasów i całkiem niezłą lekcją historii.

Z Auschwitz–Birkenau do Wodzisławia Śl. Już niedługo kolejna edycja Marszu Pamięci 

Od 19 do 22 stycznia po raz 12 odbędzie się Marsz Pamięci, którego trasa prowadzi z Oświęcimia, a szlak znaczą miejsca pamięci związane z ofiarami tragicznej ewakuacji KL Auschwitz – Birkenau ze stycznia 1945 r. - Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do marszu - mówią organizatorzy wydarzenia.

Księżyc w pełni, stłuczone lustro, spadająca gwiazda. 13 przesądów na piątek trzynasty 

O czarnym kocie i nieprzechodzeniu pod drabiną słyszał chyba każdy, ale czy wiecie, co w ludowej mądrości oznacza rozsypana sól? Przyglądamy się najsłynniejszym przesądom związanym z piątkiem trzynastym.

Jaka pogoda będzie w weekend? Nadal ciepło, ale poniedziałek przyniesie ochłodzenie 

Od poniedziałku ochłodzenie, temperatura maksymalna nie będzie przekraczać 5°C, a nocami w wielu miejscach spadnie poniżej 0°C. Będzie wietrznie, a porywy wiatru w weekend mogą sięgać nawet 70-80 km/h.

Dietetyk sportowy - zawód z przyszłością, który daje satysfakcjonujące zarobki 

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i kondycję fizyczną, dlatego zawód dietetyka sportowego cieszy się coraz większą popularnością. Kim jest dietetyk sportowy i co robi? Jakie są warunki pracy i ile może zarobić na tym stanowisku?

Materiał partnera

Anielska wystawa z poezją w tle do obejrzenia w Galerii Epicentrum 

Już 27 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się finisaż wystawy "U siebie w niebie", która łączy ze sobą malarstwo Aleksandry Sokalli oraz poezję dr Hanny Goszyc-Górecznej. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Epicentrum w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. 

Zobacz więcej