Jak znaleźć się w nowej szkole? [WIDEO, ROZMOWY]
Pierwszy tydzień nauki już minął. Ten czas szczególnie ważny jest dla pierwszoklasistów. Nastolatki rozpoczęły naukę w szkołach średnich i właśnie z myślą o nich organizowane są zajęcia integracyjne. O tym, jak wyglądają i jakie odczucia mają nowo przyjęci uczniowie, mogliśmy przekonać się, odwiedzając popularnego „Korfantego”.
Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, jedna z większych szkół średnich w mieście, ma półwieczną tradycję. W poniedziałek zorganizowano tam zajęcia integracyjne dla nowo przyjętych uczniów. W roku szkolnym 2024/2025 naukę rozpoczęły cztery klasy pierwsze.
Zajęcia integracyjne dla pierwszaków zostały podzielone na kilka części: taneczne, sportowe i warsztaty stawiające na wzajemne poznanie się. Udział w nich wzięli nie tylko uczniowie, ale również wychowawcy i pedagodzy. Zajęcia ruchowe poprowadziła znana w Jastrzębiu grupa sKuMaJ Team. Ten wyjątkowy dzień zaczął się od powitania przez dyrektor Ewę Mentel, która życzyła wszystkim dobrej zabawy.
Najważniejsza jest życzliwość i otwartość na drugiego człowieka
Koordynatorka dnia integracji w „Korfantym” pedagog Jadwiga Kulas, podkreślała, że najważniejsza jest życzliwość i otwartość na drugiego człowieka. W ten sposób nie tylko dobrze można się poczuć w nowym środowisku, ale również otrzymać wsparcie.
Arkadiusz Panfil postawił na nieschematyczne warsztaty zapoznawcze. Nauczyciele i uczniowie opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach… odbijając piłkę do siatkówki.
Jakub Grochowski, absolwent szkoły i lider grupy sKuMaJ Team przekonywał, wraz z Julią Drąg, jak ważny w życiu człowieka jest ruch i dobra zabawa, która w znakomity sposób ułatwia wzajemne poznanie się.
O swoich wrażeniach, związanych z pierwszym tygodniem nauki w „Korfantym” mówiła nowo przyjęta uczennica Hania z liceum ogólnokształcącego.
Dobre rady na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
- Wzajemna życzliwość i otwartość.
- Dobra i przyjazna atmosfera w szkole.
- Nie bać się nawiązywać nowych kontaktów z koleżankami i kolegami.
- Cieszenie się z bycia razem w gronie klasowym czy szkolnym.
- Szukanie pomocy, w sytuacji, kiedy jest