Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój i Żory z sylwestrem pod chmurką. Inne miasta oszczędzają

W wielu miastach regionu już od czasów pandemii, a nawet wcześniej, zatraciła się tradycja organizacji plenerowych imprez w sylwestra. W tym roku jednak na taki imprezy zapraszają dwa miasta: Jastrzębie-Zdrój i Żory, które przygotowały atrakcje na radosne oczekiwanie na nadejście Nowego Roku 2024. 

Jastrzębie-Zdrój i Żory z sylwestrem pod chmurką. Inne miasta oszczędzająKB
Ostatni raz mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju świętowali sylwestra na zakończenie 2019 roku.

Jastrzębie-Zdrój i Żory z Sylwestrem pod chmurką. Inne miasta oszczędzają

W Jastrzębiu "Diamentowy sylwester"

Tegoroczna zabawa pod chmurką na powitanie Nowego Roku odbędzie się po kilkuletniej przerwie, bo ostatni raz mieszkańcy wspólnie świętowali na przełomie 2019 i 2020 roku. Ostatniego grudnia jastrzębianie spotkają się na Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 - W tym jubileuszowym roku naszego miasta, mieliśmy okazję wspólnie świętować podczas wielu wydarzeń. Było mnóstwo okazji do wzruszeń podczas ciekawych imprez kulturalnych i bardzo dużo emocji podczas wydarzeń sportowych. W Jastrzębiu biją nasze serca, dlatego zapraszam wszystkich mieszkańców na wyjątkową diamentową noc sylwestrową, która podsumuje to 60-lecie naszego miasta – zaprasza Anna Hetman, Prezydent Miasta.

Zabawę pod gwiazdami poprowadzi DJ Eprom, czyli Michał Baj. Jastrzębianin znany także jako Sztigar Bonko, czołowy inżynier dźwięku, Mistrz Świata DJ-ów, producent muzyczny. Członek zespołów Flapjack, Kaliber44, Warp Travelers oraz Wzgórze Ya-Pa 3. Współtworzy formację Modulators. Współpracuje m.in. z takimi artystami jak Bernard Maseli, Brodka, Grubson, Fisz Emade, Krzysztof Zalewski, Organek, Robert Cichy, Wojtek Mazolewski, 1988 czy D-Styles. Właściciel analogowego studia Eprom Sounds, którego realizacje z zakresu produkcji miksu i masteringu zdobywają uznanie rynku muzycznego w postaci złotych i platynowych płyt. Pięciokrotny zdobywca nagrody Fryderyka oraz Mistrz Świata w finałach IDA w kategoriach Show, Technical i Show Class, a także wicemistrz Europy z 2005 roku. Zdobywca kilkunastu tytułów Mistrza Polski.

Impreza sylwestrowa z DJ-em rozpocznie się o 22.00. Krótko przed północą złożymy sobie życzenia i wspólnie odliczymy czas do Nowego Roku, który powitamy pokazem sztucznych ogni.

Żory z dyskoteką

W Żorach odbędzie się plenerowa dyskoteka na Rynku. - Tutaj pod gołym niebem od godz. 22:00 grał będzie DJ, który zaserwuje największe taneczne przeboje. Impreza potrwa do godz. 2:00. Wstęp wolny! - zapraszają organizatorzy. 

W Świerklanach też impreza

Można powiedzieć, że w połowie drogi między Jastrzębiem i Żorami, bo w gminie Świerklany również zaplanowano powitanie Nowego Roku pod gwiazdami. Będzie to dyskoteka z DJ Adamem Kuziorem oraz pokaz fajerwerków punktualnie o północy. Wydarzenie odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świerklanach. Wstęp wolny. 

Ludzie

Anna Hetman

Radna miasta Jastrzębie-Zdrój, była prezydent miasta

22 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Capote_seboc (46.204. * .134) 29.12.2023 12:47

No i bardzo fajnie.
Capote vel seboc też pszyjdzie, bo lubiem takie impry.

~różowaLandrynka (87.207. * .231) 28.12.2023 22:43

Tak właśnie rządzi PO kawałek rury i sznurka za 129tysięcy złotych !!!!

~LokalnyPatryjota (37.30. * .6) 28.12.2023 21:15

Gdzie „redaktor " pojedzie jak to rodzina Anny …

~Skarbnik (79.184. * .70) 28.12.2023 19:10

Niech redaktor pojedzie na oś. Morcinka i zrobi zdjęcia tej "mega zjeżdżalni" za 129 tys. zł .Samochód nowy kupisz za 110 tys. a tam 15 metrów rury przeciętej w połowie nazwano MEGA ZJEŻDZALNIĄ , a dla ułatwienia podejścia na górkę rozwieszono sznurek od drzewa do drzewa .Fotki na portalu tujastrzębie .

~Lump (5.173. * .250) 28.12.2023 18:25

~Skarbnik
Nie zamierzam ponieważ w przeciwieństwie do Ciebie wiem jak się obchodzić z fajerwerkami hahahahhahah

~Skarbnik (79.184. * .70) 28.12.2023 18:18

~IdzieKryzys (37.30. * .81)Pewnie Obajtek Ci powiedział że jak Pis wygra to benzyna z kranu popłynie ...że też tak Cię oszukali .

~Skarbnik (79.184. * .70) 28.12.2023 18:16

~Lump (5.173. * .250) przyłóż sobie jeden fajerwerk do skroni , a drugi wsadż sobie w d.......ę i odpal , o wrażeniach opowiesz jak dojdziesz do siebie .

~MojeZdanieWyborcy (89.64. * .101) 28.12.2023 15:42

KPINA I BESZCZELNOŚĆ .
Jeszcze kilka lat wstecz pani Hetman trąbiła i ogłaszała "że nie strzelamy bo pieski i ptaszki poumierają ze strachu".Ale idą WYBORY I ŻYCIE ZWIERZĄT JEST JUŻ NIE WAŻNE.
WAŻNE ABY ZAPAMIĘTALI JĄ DO WYBORÓW Z HUCZNYCH BALANG.
2024 rok z 70mln złotych w plecy.

~Lump (5.173. * .250) 28.12.2023 14:23

~Raperka_klasztorna
W nosie mam całą twoją empatie do starych lambadziar nie sprzątających po swoich pchlarzach albo karmiących te latające szczury co srutają później po autach i oknach zakupiłem taki arsenał fajerwerkowy że jak zaczne strzelać jak wróce z pokazu z pod kina to będę hałasował do białego rana hahahahahahahahahzh

~IdzieKryzys (37.30. * .81) 28.12.2023 13:45

Lepiej sobie samochody zatankujcie od 1 stycznia PO podnosi akcyzy na paliwa wszystko pójdzie w górę a miało być tanie państwo ech dali się nabrać Tuskowi a głosowali na PO bo im pizzę za darmo w kolejce do lokali wyborczych dawali i to po 21 jakie to żałosne zeszmacić się za kawałek pizzy …

~Raperka_klasztorna (89.64. * .90) 28.12.2023 12:47

Poczekajcie szury aż wam się dzieci urodzą (oby nie, nie przekazujcie genów, ale niestety patologia mnoży się szybko) bo petard boją się nie tylko zwierzęta, ale też niemowlęta, osoby starsze, nieświadome. Ale niestety empatii się nie można nauczyć.

~NiedźwiedźŚpiWzimie (37.30. * .46) 27.12.2023 20:45

Niech strzelają taka jest tradycja tylko odkąd pojawiła się PO to jakieś nie halo nic nie pasuje jedynie modlić się do świeczki pasuje

~Raperka_klasztorna (89.64. * .64) 27.12.2023 19:38

znowu panowie z małymi peniskami będą walić petardami

~To_sem_ja (37.248. * .10) 27.12.2023 19:09

Jeśli będą fajerwerki, to prawidłowo. Nie, żebym był wielkim zwolennikiem, ale od święta należy trzasnąć. Bez oglądania się na pieski i ich zduraczonych lewicową ideologią, właścicieli.. ;D

~Obserwation23 (37.30. * .46) 27.12.2023 18:14

Scena za którą płacą podatnicy stoi pusta od listopada na parkingu koło prywatnego kina

~Anka_Pisanka (91.225. * .91) 27.12.2023 15:26

A gdzież bendzie ten Sylwester?
Na rynku, czy na parkingu?
Się dzieje...

~Ryl (46.134. * .41) 27.12.2023 15:19

Inne miasta oszczędzają, buhahahahaahaaaaa.
Inne miasta mają drogi, chodniki, galerie, restauracje, kina, puby i miejsca gdzie można wyjść.... Jastrzębie to sypialnia i dziursko, ale bombki mamy ładne na rondach.

~perfektmen (89.77. * .44) 27.12.2023 14:35

1 sierpnia 2022 roku był zakaz użycia syren alarmowych na uczczenie rocznicy wybuchu powstania warszawskiego bo ukraińcy będą się "bać", bądźmy więc konsekwentni i niech miasto nie strzela fajerwerkami.

~Hardy@12 (89.64. * .74) 27.12.2023 14:26

Zamiast fajerwerków lasery i będzie git, zwierzęta spokojne i muzyka niech gra

~Gadzina (165.225. * .188) 27.12.2023 13:52

Ktos walnal w Benben i sie odezwalo echo czy co tam pustego z tego instrumentu wylecialo. Zakladam, ze chodzilo o "bęben".
Miasta organizuja dla gawiedzi imprezy kulturalno-rozrywkowe. Benben moze nie wiedziec pewnie jest z SWD a moze z interioru przyjechal za praca.
Inna jest klientela na kluby a inna na takie imprezy. Widocznie kluby w J-biu sie nie przyjely ale przyjela sie szkola muzyczna.

~Skarbnik (79.184. * .70) 27.12.2023 13:45

Ile tysięcy pójdzie z dymem fajerwerków , zabawa dla gimbazy

~Benben (5.184. * .214) 27.12.2023 13:15

To nie że oszczędzają tylko ze takie imprezy staly sie niemodne i pasowaly do biednych lat 90. W miastach ludzie mają kluby, puby, hotele, restauracje. No ale w Jastrzębiu i Żorach tego nie ma więc może taka socjalna impreza ma sens?