Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

Polska polityk, działaczka samorządowa, profesor oświaty i oligofrenopedagog, od 2014 prezydent Jastrzębia-Zdroju. Autorka publikacji naukowych z zakresu oświaty.

Prezydent Hetman podziękowała wolontariuszom WOŚP 

Prezydent Miasta spotkała się z wolontariuszami WOŚP, którzy byli zaangażowani w działania pomocnicze sztabu. Na spotkaniu zostały wręczone podziękowania, tym którzy w sposób szczególny przyczynili się w organizacji 32.Finału WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju.

Przedwyborcze układanki w Jastrzębiu. Giełda nazwisk w walce o fotel prezydenta [FELIETON, ANKIETA]  

12 lutego mija termin rejestracji komitetów wyborczych w wyborach samorządowych 2024. Już wtedy po części będzie wiadomo, kto będzie mógł wystawić kandydata na prezydenta. Teraz, kiedy jeszcze większość kandydatów nie zapowiedziała startu z otwartą przyłbicą, możemy trochę pospekulować.

Jastrzębie-Zdrój też poszło na rekord. Sprawdź, ile zebrano na WOŚP 2024  

- Dzięki wielkim sercom i hojności mieszkańców zebrana kwota to ponad 181 tysięcy złotych, ale to jeszcze nie koniec liczenia - informuje Urząd Miasta Jastrzębia-Zdroju.

Ślonski łobiod od prezydenta, czyli jak samorządowcy wspierają WOŚP 

28 stycznia odbędzie sie 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Część samorządowców z naszego regionu aktywnie wspiera to wydarzenie, przekazując przedmioty i usługi na licytację.

Lubię doprowadzać sprawy do końca - rozmowa z prezydent Jastrzębia-Zdroju Anną Hetman 

Bezpłatna komunikacja, inwestycje i tworzenie miejsc dla biznesu, a także turystyka i plany to tematy, które poruszamy w rozmowie z prezydent Jastrzębia-Zdroju Anną Hetman.

Czy dwóch radnych z Jastrzębia straci mandat? Sprawa wynikła z tajemniczego donosu 

Choć sytuacja rysuje się nietypowo, w Jastrzębiu-Zdroju już raz się zdarzyła. W 2004 roku wojewoda stwierdził wygaśnięcie mandatów Teresy Marek i Tadeusza Sławika. Teraz po donosie do urzędu pojawił się podobny kłopot, ale sprawa ma dotyczyć radnych Piotra Szeredy i ponownie Tadeusza Sławika. O co chodzi?

Przedszkole nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju po modernizacji za ponad 3,5 mln zł  

15 stycznia Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju poinformował o zakończonej modernizacji Przedszkola Publicznego nr 4. Urzędnicy inwestycję określają jako nowoczesne i bezpieczne miejsce dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Strażacy z Jastrzębia z nowym sprzętem. Dostali drabinę mechaniczną [ZDJĘCIA]  

W Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się narada roczna połączona z uroczystą zbiórką z okazji przekazania nowego samochodu specjalnego z drabiną mechaniczną SD-42 oraz sprzętu ratowniczego.

Nowy rok. Nowe porządki w mieście  

Nowy rok zwykle budzi skojarzenia z oczekiwaną zmianą na lepsze. Może to dotyczyć życia prywatnego, społecznego lub politycznego. Chyba wszystkim w Polsce 2024 rok kojarzy się z wyborami samorządowymi. Wiosną zdecyduje się, kto będzie rządził także w naszym mieście.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju powitali 2024 rok pod chmurką [ZDJĘCIA]  

Nowy rok powitano w Jastrzębiu-Zdroju nie tylko w szampańskim stylu, ale także w rozmachem. Punktualnie o północy w niebo wystrzeliła kaskada fajerwerków. 

Michał Urgoł z rozmachem składa życzenia na banerach, a Konfederacja grzmi, że to już kampania 

W całym Jastrzębiu-Zdroju pojawiły się liczne banery i plakaty, na których podpisany z imienia i nazwiska sołtys Bzia i radny miejski Michał Urgoł życzy mieszkańcom Wesołych Świąt. W sieci pojawiły się już głosy, że to preludium kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. 

Jastrzębie-Zdrój i Żory z sylwestrem pod chmurką. Inne miasta oszczędzają 

W wielu miastach regionu już od czasów pandemii, a nawet wcześniej, zatraciła się tradycja organizacji plenerowych imprez w sylwestra. W tym roku jednak na taki imprezy zapraszają dwa miasta: Jastrzębie-Zdrój i Żory, które przygotowały atrakcje na radosne oczekiwanie na nadejście Nowego Roku 2024. 

W Cukierkowym Biegu walczyli dla Wiktorii Garsztki [ZDJĘCIA]  

Niespełna 300 osób wzięło udział w Biegu Cukierkowym, który kolejny raz – już piąty – odbył się w Jastrzębiu-Zdroju. Podobnie, jak w przypadku poprzednich edycji sportowe wydarzenie miało charytatywny charakter.

Anna Hetman zachęca jastrzębian, by zostali wolontariuszami WOŚP 

28 stycznia odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W finałowej zbiórce będą uczestniczyć tysiące wolontariuszy w setkach sztabów. Na WOŚP-owej mapie jest również Jastrzębie-Zdrój.

Górnicy z KWK Borynia-Zofiówka-Bzie bawili się na Spotkaniu Gwarków 2023 [ZDJĘCIA]  

Cóż to był za wieczór! Pełna sala, zaproszeni goście, zabawy, złoty napój oraz tradycyjne golonko - to wszystko działo się w sobotę 25 listopada podczas Spotkania Gwarków kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie. 

Jastrzębie-Zdrój nie zostanie Europejską Stolicą Kultury. Szansę mają Katowice i Bielsko-Biała 

- Bardzo się cieszę z bogactwa tego naboru, z tego, że w konkursie wzięło udział 12 miast - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński na konferencji prasowej, podczas której przewodnicząca Panelu Ekspertów Suvi Innila przedstawiła wyniki I etapu naboru na Europejską Stolicę Kultury 2029. To etap, na którym...

Gala Sportu 2023 w Jastrzębiu-Zdroju. Uhonorowali kluby i zawodników z okazji 60-lecia miasta [ZDJĘCIA]  

W hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się uroczysta Gala Sportu 2023 z okazji 60-lecia miasta. Podczas gali uhonorowano kluby sportowe, trenerów, zawodników, działaczy i głównych sponsorów. 

Zobacz więcej