Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Hetman

Radna miasta Jastrzębie-Zdrój, była prezydent miasta

Polska polityk, działaczka samorządowa, profesor oświaty i oligofrenopedagog, od 2014 do 2023 r. prezydent Jastrzębia-Zdroju. Autorka publikacji naukowych z zakresu oświaty.

Michał Urgoł odpowiada Annie Hetman: Każda forma dialogu powinna służyć budowaniu przyszłości naszego miasta 

Po wywiadzie z prezydentem Jastrzębia-Zdroju, Michałem Urgołem, który opublikowaliśmy we wtorek, głos zabrała była prezydent Anna Hetman. Dziś do naszej redakcji dotarła kolejna odpowiedź, tym razem od Michała Urgoła.

Anna Hetman chce sprostowania i przeprosin od prezydenta Michała Urgoła 

- Szanowny Panie Prezydencie, w swoich wypowiedziach powtarza Pan o moich pustych obietnicach i pustej szafie czyli braku projektów inwestycyjnych. Nie mogę stać bezczynnie wobec tego jak mija się Pan z prawdą, nie dochodzę czy jest to zamierzone czy pomyłkowe. Oczekuję tylko sprostowania w tym zakresie i przeprosin - Anna Hetman napisała...

Anna Hetman odpowiada na wywiad z prezydentem Urgołem 

W wywiadzie przeprowadzonym z prezydentem miasta Michałem Urgołem padły z jego strony takie słowa: „Po wielu deklaracjach składanych przez poprzedni zarząd miasta, byłem przekonany, że czego, jak czego, ale gotowych projektów nam nie zabraknie. I tu chyba spotkało mnie największe rozczarowanie. Przysłowiowa szafa z projektami świeciła...

Andrzej Koba drugim wiceprezydentem Jastrzębia-Zdroju  

Dotychczsowy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu-Zdroju został podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej przedstawiony przez prezydenta Michała Urgoła, jako drugi wiceprezydent. 

Grzegorz Dulemba pierwszym wiceprezydentem Michała Urgoła 

Wywodzący się ze Wspólnoty Samorządowej Grzegorz Dulemba został pierwszym zastępcą prezydenta Michała Urgoła. 

Sąd Apelacyjny odrzucił roszczenia Anny Hetman 

Okazuje się, że informacje o wygranej w procesie w trybie wyborczym Anny Hetman przeciw Michałowi Urgołowi były przedwczesne. Sąd Apelacyjny w Katowicach odrzucił roszczenia prezydentki.

Jastrzębie-Zdrój – miejsce wybrane do życia  

Moja historia to historia wielu z Was, ludzi, którzy przyjechali do Jastrzębia-Zdroju z różnych stron naszego kraju. Urodziłam się w małej wsi na Lubelszczyźnie, w domu rolniczo-robotniczym. Rodzice musieli ciężko pracować, by wykształcić mnie i mojego brata. Ich marzenia się spełniły. Tata marzył bym była nauczycielką, a kiedy...

Ogłoszenie wyborcze

Anna Hetman wygrała proces w trybie wyborczym, ale będzie apelacja 

19 kwietnia Sąd Okręgowy w Rybniku rozpatrzył sprawę z wniosku pełnomocnika wyborczego KWW Koalicja Anny Hetman - Romana Foksowicza. Poszło o informacje o "brudnej" kampanii wyborczej.

Anna Hetman komentuje zarzuty o brudnej kampanii wyborczej 

Po ostatnich publikacjach medialnych, związanych z doniesieniem do prokuratury przez JSW, na zarzuty o brudnej kampanii wyborczej odpowiada Anna Hetman. 

Aleja Ludwika Piechoczka w Jastrzębiu-Zdroju doczeka się zmian 

- Ruszyły prace poprawiające bezpieczeństwo i komfort pieszych i rowerzystów – poinformował Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębie: Duży wynik nie wystarczył. Dlaczego nie dostali się do rady miasta? [ANALIZA POWYBORCZA] 

Niestety metoda D'Hondta nie dla wszystkich okazała się szczęśliwa. Mimo dobrych wyników niektórych kandydatów do rady miasta w ogóle nie wszedł komitet Jastrzębie 2.0, a Wspólnota Samorządowa (połączona w tych wyborach z Nową Lewicą) tylko 2 radnych. Niektóre wyniki mogły zaskoczyć. 

Michał Urgoł na konferencji prasowej odniósł się do słów Anny Hetman [WIDEO] 

Kontrkandydat urzędującej prezydent Anny Hetman odniósł sie podczas swojej konferencji prasowej do słów, które padły we wtorek. 

Anna Hetman na pierwszej powyborczej konferencji. "Nie chcemy kolesiostwa i afer" 

Na deptaku przy ul. 1 Maja odbyła się pierwsza po wyborach 7 kwietnia konferencja prasowa Anny Hetman. W konferencji oprócz urzędującej prezydent udział wzięli także radni, którzy w niedzielę wywalczyli mandaty do rady miejskiej. 

Będzie druga tura! Całościowe wyniki wyborów prezydenta miasta Jastrzębie-Zdrój [MATERIAŁ AKTUALIZOWANY] 

Znane są już wyniki wyborów z części komisji wyborczych w Jastrzębiu-Zdroju. Który z czworga kandydatów uzyskał najwięcej głosów?

AKTUALIZACJA

Sztab Anny Hetman i jej drużyny w dobrych nastrojach [ZDJĘCIA]  

W Ruptawie zorganizowano wieczór wyborczy Koalicji Anny Hetman, na który ubiegająca się o reelekcję prezydent zaprosiła kandydatów na radnych. 

Prezydent Anna Hetman z drużyną podsumowała kampanię wyborczą [WIDEO, ZDJĘCIA]  

Na tzw. skwerze na 6. odbyła się krótka konferencja prasowa urzędującej prezydent Jastrzębia-Zdroju Anny Hetman oraz kandydatów na radnych z komitetu Koalicja Anny Hetman na podsumowanie kampanii do wyborów samorządowych. 

Jakiego Jastrzębia chcemy? 

Chcemy, aby Jastrzębie było otwarte, nowoczesne, przyjazne dla każdego. Takie, które czerpie z solidnych korzeni, wciąż rozwija nowoczesną infrastrukturę i wykorzystuje ogromny potencjał rozwoju. Takie miasto, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, chcą tworzyć kandydaci do Rady Miasta z KWW Koalicja Anny Hetman. To już się dzieje –...

Ogłoszenie wyborcze

Zobacz więcej