Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Michał Urgoł na konferencji prasowej odniósł się do słów Anny Hetman [WIDEO]

Kontrkandydat urzędującej prezydent Anny Hetman odniósł sie podczas swojej konferencji prasowej do słów, które padły we wtorek. 

Michał Urgoł na konferencji prasowej odniósł się do słów Anny Hetman [WIDEO]ska
Piotr Szereda i Michał Urgoł podczas konferencji prasowej 10 kwietnia.

Michał Urgoł na konferencji prasowej odniósł się do słów Anny Hetman [WIDEO]

Kandydat na prezydenta Jastrzębia-Zdroju Michał Urgoł oraz szef jego sztabu wyborczego Piotr Szereda spotkali się z dziennikarzami w Parku Zdrojowym. Jak zaznaczył kandydat na prezydenta, nie planował organizacji konferencji prasowej, ale po słowach urzędującej prezydent z konferencji we wtorek, postanowił odnieść się do niektórych zagadnień. 

- Zostałem jakby zmuszony do odniesienia się do tego języka nienawiści. Do tych nieprawdziwych informacji, które zostały przekazane i chciałbym je sprostować. Po pierwsze program. Program, o którym pani prezydent wspomniała, że jakoby został skopiowany z jej programu - to nietrafione. Odbyłem naprawdę dziesiątki rozmów z mieszkańcami i ten program, który przedstawiliśmy jako kandydaci do rady miasta i ja, jako kandydat na prezydenta, powstał w oparciu o rozmowy z mieszkańcami i jest on tak naprawdę programem mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. To, że niektóre elementy tego programu są zbieżne z programem pani prezydent Anny Hetman to świetnie, bo oznacza, że jest to pole do współpracy - zaznaczył Michał Urgoł. Powiedział także o temacie kolei, zaznaczając, że wszystkie ugrupowania w mieście są za powrotem kolei do Jastrzębia. 

- Po drugie tereny inwestycyjne. Pani prezydent mówi o terenach inwestycyjnych, ale niewiele się na nich dzieje. Ja mam troszkę inny pogląd na to, bo chciałbym je uzbroić, aby inwestorzy, którzy są zainteresowani inwestowaniem w naszym mieście mogli od razu wchodzić, a nie czekać na uzbrojenie działki. Trzecim sztandarowym punktem naszego programu jest aquapark, o którym to aquaparku w oparciu o geotermię mówiłem od dawna. Natomiast pani prezydent miała inną wizję - przebudowy basenu szkolnego. Nie możemy więc mówić o tym, że ja skradłem pomysł naszych konkurentów czy adwersarzy. Po prostu różnimy się wizją tego aquaparku. Czwarta kwestia to budynek Kina Centrum. Od 2018 roku na każdej sesji budżetowej powtarzam, że płacimy ponad milion złotych rocznie na wynajem budynku Kina Centrum. Gdyby spełnić moje apele i nie tylko moje, bo cały klub radnych o tym mówił, dziś może mielibyśmy wbitą pierwszą łopatę. Zmarnowaliśmy 5 lat, jeśli chodzi o budowę Kina Centrum - zaznaczył Michał Urgoł, który powiedział także o kwestii budownictwa mieszkaniowego, które jego zdaniem powinno być realizowane nie przez TBS, a klasyczne budownictwo komunalne. 

Pojawiła się także kwestia debaty. Michał Urgoł zaznaczył, że chętnie weźmie udział w debacie, ale na otwartych zasadach, aby każdy z chętnych mieszkańców mógł w niej uczestniczyć. W rozmowie z dziennikarzami odniósł się także do tematu debaty WSB Jastrzębie, wskazując na to, że według pierwszych ustaleń miało to być spotkanie ze studentami, a później dowiedział się z innego źródła, że ma to być debata z prezydent Hetman. Nie wyraził więc zgody nia udział w debacie, wskazując na nieodpowiedni termin. Zdaniem Michała Urgoła debata powinna być zorganizowana przez niezależne media i z większym audytorium pod koniec tygodnia, poprzedzającego drugą turę wyborów. 

JastrzębieOnline zgłosiło zainteresowanie organizacją debaty wyborczej, ale z zastrzeżeniem obecności obojga kandydatów. O ewentualnym terminie i miejscu będziemy informować w naszym portalu. 

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

76 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (37.248. * .18) 22.04.2024 19:01

Oby sądy wydały sprawiedliwy wyrok a nie zgodny z linią bodnarowską...
Przy takich nie-rządach wszystkiego można się spodziewać...

~Ruptawa1980 (217.94. * .240) 22.04.2024 18:55

Pa pa pa pa pa Pani żegnamy Ti już jest koniec niema już nic wracaj do domu bo niemasz juz nic

~Ruptawa1980 (217.94. * .240) 22.04.2024 18:50

Odkąd zajęła stanowisko Prezydenta to w Jastrzębiu było czuć starość jaby mieszkali tam tylko Babcie i Dziadki a nic z Młodości wiec pora na to od dawno oczekiwana zmianę Przypływu Mlodycz ludzi Ps: Widac ze nie umi Pani pogodzić sie z przegraną widać to w słowach zachowaniu i pogarda nie osxuka Oani wyrazu Twarzy idzie to wyczytać Pora na emeryturę i odpoczynek przyda się Pani a wladze Mlodym Babćiu Odpocznij

~robi (84.234. * .218) 22.04.2024 09:48

No i mamy sołtysa....taki typowy Dyzma- człowiek znikąd ...ale jakie miasto - taki wybór- wstyd na całą Polskę.

babciazuzanka 17.04.2024 20:11

Pani Hetman betonuje miasto,nie licząc się z opinią mieszkańców.Przez 10lat nie zrobiła nic,by zachęcić młodych do zostania w mieście.Czas na nowego włodarza,nie ważne z jakiej opcji,ważne,by był mądrym gospodarzem.

waldi481 17.04.2024 08:54

Już jeden pan z tej miejscowości był gospodarzem i na pewno nic dobrego nie zrobił teraz będzie podobnie i tyle w temacie

~Ziut (87.239. * .210) 16.04.2024 00:17

A coś ty, Urgoł, taki skromny, że ograniczasz się wyłącznie do aquaparku? Dlaczego nie zaproponujesz budowy na OWN-owskich stawach portu? Pełnomorskiego, oczywiście, bo jak się bawić, to się bawić. Na placu przed kinem Centrum mógłby z kolei stanąć kosmodrom, a na Arki Bożka - Łaźnia nr 2 z wielkim Hetman(arium) i jeszcze większą Urgołówką Sołecką. I parę innych bezsensownych obiektów też, bo kosztowną głupotę można przecież mnożyć w nieskończoność...

~Maja1975 (79.124. * .149) 15.04.2024 08:45

Pan Urgoł zrobony na Obajtka zobaczcie podobieństwo
Działalność żony z krawiectwa przeszła do ubezpieczeń bardzo dziwne że pokrywa się z czasem objęcia stanowiska męża w JSU. Pan Szereda niewiele robi dla spółdzielni i to samo nas czeka w mieście z Panem Urgołem. Mało kto o Panu słyszał wcześniej, a plakaty na mieście od wielu miesięcy to za mało.
Pani Hetman robi bardzo dużo ja to widzę. Pozyskiwanie środków zewnętrznych jest super sprawą wiele to daje dla naszego miasta.

~nbcv (188.137. * .108) 14.04.2024 10:27

Kampania pani Hetman jest żenująca i agresywna. A te pączki z pieniędzy podatnika?...Zero szacunku dla wyborców, ciągłe kupowanie głosów. W drugiej turze już na nią nie zagłosuję. Nie tak wyobrażałem sobie kampanię wyborczą PO. Na wybory nie pójdę wcale.

~bne (188.137. * .108) 14.04.2024 10:23
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Lokalnie nie ma aż takiego znaczenia - PiS czy PO. Kandydaci niewiele się różnią. Festyny, dożynki, msze. Jednak dam szansę Urgołowi. Może coś drgnie,

~Przemk0 (87.207. * .10) 14.04.2024 09:43

do ~tencopaczy
wiadukt na ul. Pszczyńskiej zleciła i płaci JSW S.A. nasze miasto nic do tego nie ma.:
"Przypomnijmy, że na początku 2021 roku rozpoczęły się prace związane z remontem wiaduktu na ul. Pszczyńskiej w Bziu. Inwestycja, która pochłonąć miała ponad 26 milionów złotych w całości zostanie opłacona przez Jastrzębską Spółkę Węglową. Rolą miasta jest natomiast nadzór nad remontem."
Proszę czytać ze zrozumieniem i weryfikować informację, zanim napiszecie jakieś farmazony.

~To_sem_ja (31.0. * .12) 13.04.2024 18:27

SLZ, pytania zasadne... jeśli bym nie znał "kryształowych" postaci z peło. Patrząc całościowo: pis to mniejsze zło.
Odsuńmy ich od pasożytowania na mieście

~SJZ (89.64. * .112) 13.04.2024 14:02

Debata? Bardzo proszę! Zadaję pytania jako mieszkaniec:
1. W jaki sposób został Pan zatrudniony w JSU?
2. Czy był otwarty i transparentny konkurs na stanowisko prezesa?
3. Jakie kompetencje pan przedstawił aplikując do tego stanowiska?
4. Kiedy i jakie konkretnie wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe Pan przedstawia? Daty i szczegółowe informacje.
5. Jaki związek z działalnością miał Pan Łukasz Kasza z rady nadzorczej JSU i członek rady miejskiej PiS?
6. Jak Pan ocenia zatrudnienie w JSK na stanowisku prezesa Pana Tadeusza Sławika, członka rady miejskie PiS? Jakie kompetencje (wykształcenie i doświadczenie) on posiada - jako osoba prowadząca sklep spożywczy - w kontekście prowadzenia spółki kolejowej?
7. Czy wprowadzenie członków PiS do JSW i jej spółek córek podczas kiedy prowadzą oni dalej działalność polityczną nie jest "syndromem tłustych kotów" o których mówił poseł Jarosław Kaczyński?

~Marioinetka (31.60. * .42) 13.04.2024 12:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Urgoł to marionetka w rękach Matusiaka i Sławika, długopis jakich już znamy, będzie wykonywał tylko polecenia...

~Bagażowy (89.70. * .113) 13.04.2024 09:45

Do Ola111
On mu walizkę nosi

~Ola1111 (46.204. * .168) 13.04.2024 08:27
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Dziwny2024 (46.204. * .168) 12.04.2024 23:20

Ten z lewej co to za tłusty kot ?

~To_sem_ja (37.248. * .7) 12.04.2024 22:57

No ten drugi to dobrej reklamy p. Urgolowi nie robi. I tak to mniejsze zło.
W sztabie p. Anusi tylko takie persony...

~Pyta11 (87.239. * .254) 12.04.2024 19:10

Ten drugi na zdje iu to po co ? Fotkę sobie chce strzelić czy jak ?

~ZdzisZdzis (159.205. * .180) 12.04.2024 17:37

Nie głosujcie na kolesi z PiS! Chcecie mieć wszystkie stołki poobstawiane rodziną i kolegami z partii? Ochrońmy Jastrzębie przed kolesiostwem w II turze!

~Johnnn (178.43. * .61) 12.04.2024 16:53

Wiadukt w Bziu robi JSW a nie miasto, po śmierci właściciela firmy D-ART nie wiadomo kiedy i kto dokończy prace ;/

~tencopaczy (5.184. * .161) 12.04.2024 13:11

MirekFAJ nie rób z siebie jaj, przecież krajowy 53%-owy wybór to elektorat PIS-u reszta to konfabulaci różnej maści co już zmieniło kilka koryt.. mamy jakiś niezrozumiały trend do nauczycieli w posadach prezydenta czas to zmienić bo już stanowimy zaścianek miast ościennych , ścieżka rowerowa tu nic nie zmieni a 150 metrowy deptak to nieporozumienie...

~MirekFAJ (93.179. * .169) 12.04.2024 12:41

MŁODZI JASTRZĘBINIE IDŹCIE NA WYBORY BO BEDZIE WSTYD JECHAĆ GDZIEKOLWIEK I PRZYZNAĆ SIĘ ZE JESTEM Z PISOWSKIEGO JASTRZĘBIA - WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ - IDŹCIE NA WYBORY I NIE POZWOLCIE NA PISOWSKIEGO PREZYDENTA URGOŁA!!!

~tencopaczy (5.184. * .161) 12.04.2024 11:32

taki kamyczek.....p. Hetman jak długo trwa remont wiaduktu na Pszczyńskiej? -2 lata! ile jeszcze potrwa?- 2 lata! czyli lat cztery! w tym czasie marna firma zbudowała 20 km autostrady A1 z 8 obiektami inżynierskimi!
a tu w tej kwestii cicho, niby szkody górnicze a prawda jest taka, że firmy zlazły z budowy bo przetargi były obliczanej na bazie najniższych kosztów, a Rada Miasta tak w tej sprawie nie zajęła stanowiska, chłoptasie pozakładali garniturki, pomady na pryszcze , uśmiechy od ucha i tumanić o świetlanej przyszłości Jastrzębie a co tam, ciemny lud to kupi jak zwykle... jakie to miałkie..

~Zjednoczeni (46.204. * .241) 12.04.2024 09:14

Wbrewpogladamdlaracwoju
Drogi Panie Pani Profesor chciałeś dodać …
Doczytaj jak się odnosisz ..

~WbrewPoglądomDlaRozwoju (89.64. * .161) 11.04.2024 22:31

NAUCZYCIELKA PREZYDENTEM MIASTA buahahahah aha

~To_sem_ja (37.248. * .201) 11.04.2024 19:48

Oj człowieczku, widać w Twoich wpisach "wąskotorówkę" umysłową, które cechuje odbiorców tv (zwłaszcza sieczki tefałenowskiej).
Zacofany...? Dla mnie najbardziej zacofani są mieszkancy Wa-wy czy kiedyś Słupska. Ci to dopiero wybrali sobie wiochę i satanizm sodomski.
Daleko mi do pisu, ale na potrzeby najbliższych wyborów najważniejsze jest odsunąć peło od koryta w J-biu. P. Anusia jest tylko "twarzą" tych pijarowców.
Jak przy wyborach na prezydenta Polski: nie głosowałem "za" Dudą, głosowałem przeciwko złu - sodomii.
Ochłoń, hanysku ;)

~Normalny1 (91.204. * .132) 11.04.2024 18:52

No i znowu ..to sem ja..niby normalny,a ostatnio ..widać że pisiorstwo w człowieku tkwi,mazy ci się piskomuna...oj azy widać po twoich wpisach mowę lat 80i jarka..współczesnego...czyli lata 80 i człowieka z tkz polski...z szacunkiem dla tych myślących o Polsce...b..zacofanej

~Normalny1 (91.204. * .132) 11.04.2024 18:46

No Jastrzębie po mały przejmuje piS...bo to elektorat który tu wyemigrował z terenów ..hm,teraz obecnie nazwanym bastionem pis..i teraz robią tu przyczółek....ale ale przyjdzie czas,a na pewno przyjdzie że....

~To_sem_ja (37.248. * .10) 11.04.2024 18:35

Albo jeden "pył" skacze po komputerach, albo kryształowi słabej figury uruchomili farmę troli... Plują, a oskarżają pisiorów o plucie...
Jakie to platfusowe i ośmiogwiazdkowe...
Poruszono tu dużo tematów. W skrócie: pis to mniejsze zło. A p. Urgoł lepiej się prezentuje i jest bardziej ogernięty, niż p. Anusia...

~Johnnn (178.43. * .61) 11.04.2024 17:53

Może Pan Szereda zabierze głos i się pochwali swoją ostatnią kadencją co zrobił dobrego dla Jastrzębia ?? W Jastrzębiu Pis nie będzie miało swojego prezydenta zapomnijcie o tym ...

~Janinka (85.202. * .230) 11.04.2024 17:28

Poprę pana Urgoł i nie obchodzi mnie że z PiS bo mam dość oglądania zeskrobywanie z paznokci w pracy starego lakieru i nakładania nowego.

~Retr (91.204. * .192) 11.04.2024 17:17

A SM Jas-Mos to nie przypadkiem najdroższa spółdzielnia w mieście? Widzę że pan prezes już przebiera nogami za nowym stołkiem.

~PksJastrz (185.244. * .184) 11.04.2024 16:13

Proszę już dać sobie spokój, my chcemy żeby naszemu miastu było blizej do zachodu a nie do wschodu..;/

~smutny (192.42. * .175) 11.04.2024 16:06

Żory dostały 200 mln dotacji na transformacje za rządów PIS A JASTRZEBIE 0!!! chociaż posłem z ramienia Pis w Warszaiwe był Matusiak. Tego chcecie?

~gdziereszta (104.244. * .233) 11.04.2024 15:02

Zarzucają Hetmanowej dlaczego w Jastrzębiu nie inwestują firmy i nie powstają zakłądy pracy, TO JA SIĘ PYTAM GDZIE BYLI SŁAWIK, MATUSIAK I SZEREDA??? są od 30 lat radnymi i przewodniczą różnym ciałom w urzędzie, dlaczego oni nie ściągneli inwestorów? myślę, ze Pani Hetman nie miałaby nic przeciwko!

~Bartolo (46.38. * .27) 11.04.2024 14:53

Urgoł= PIS, a PIS oznacza brak kasy z Unii Europejskiej…mam nadzieję, ze zdajecie sobie z tego sprawę, a jesli nie to się za wczasu ogarnijcie!

~TylkoAnna (31.61. * .169) 11.04.2024 14:47

Możecie sobie hejtować, to takie Pisowskie zagranie. Ale fakty sa faktami, nikt ich nie może podważyć. Za prezydentury Hetman powstał żelazny szlak, Deptak, a przecież o nim marzono od lat 80. Dodatkowo komunikacja jest za 0 zł, powstał Park Zdrojowy, Carbonarium Moszczenica, szkoły zmodernizowano, 2 nowe przedszkola, 3 ronda a 4 już w budowie, przygotowano tereny pod inwestycje i wiele wiele więcej…czy to małoo???

~Ozir (5.184. * .155) 11.04.2024 13:12

Pan pisowski manager z panem wiceprezydentem z sld-psl-pis widzę. No cóż, jeszcze Andrzeja tam brakuje do kompletu.

~Kdkdkdk (46.204. * .175) 11.04.2024 09:48

Panie Urgol jeśli Pan wygra proszę pogonic tłuste koty którym nie chce się pracować w pokoju 014 w UM !