Gminy mogą zarabiać na sprzedaży węgla. 54 pytania i odpowiedzi nt. dystrybucji opału przez samorządy 

Parlament przyjął ustawę o preferencyjnym zakupie węgla, dzięki której gminy będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę, by następnie sprzedawać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. W tym temacie...

XXV edycja Rambitu dla przedszkolaków w Jastrzębiu-Zdroju 

Rozpoczęła się XXV edycja Rambitu dla Przedszkolaków “Ole, ole przedszkole”. Tym razem podczas zawodów eliminacyjnych w 3 seriach spotkały się reprezentacje 13 przedszkoli z PP: 3, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 19, 20, 21, 23, 24, 26.

Premier Morawiecki rozczarowany decyzją marszałka Chełstowskiego 

- Takie zachowanie kilku radnych z marszałkiem na czele było ogromnym rozczarowaniem - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował odejście Jakuba Chełstowskiego z PiS-u do opozycji.

Na ulicach Jastrzębia-Zdroju mężczyznom będą przypinane białe wstążeczki. W mieście rusza kampania społeczna [PROGRAM] 

W Jastrzębiu-Zdroju wystartowała właśnie kampania na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet, czyli Biała Wstążka. Jakie wydarzenia zaplanowano w związku z przedsięwzięciem?

Wiceminister Jabłoński o odejściu marszałka z PiS-u: "Pan Chełstowski jest błędem, który popełniliśmy jako obóz polityczny" 

Adwokat i urzędnik państwowy, polityk PiS wywodzący się z Raciborza został zapytany przez Michała Wróblewskiego w programie "Tłit" Wirtualnej Polski o komentarz do odejścia marszałka Jakuba Chełstowskiego z PiS-u do opozycji. - Dokonał politycznej zdrady - ocenia Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych.

Ulica Wyzwolenia w Jastrzębiu-Zdroju doczekała się przebudowy  

Droga została rozbudowana i komfortem jazdy mogą cieszyć się już zarówno kierowcy, jak i rowerzyści. - Ważną kwestią były potrzeby pieszych, które uwzględniono na każdym etapie prac - podkreślają w jastrzębskim magistracie.

Kolej wróci do Jastrzębia. Podpisali umowę na 20 km torów za 475 mln zł 

Prace mają potrwać 6 lat i będą kosztować 475 mln zł. 9 listopada o godz. 13.00 w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego podpisano umowę na uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia-Zdroju z Katowicami.

Zapraszają na seminarium online. Będzie dyskusja o pogórniczym Jastrzębiu 

25 listopada odbędzie się webinarium pn. "Perspektywy i ścieżki rozwoju przemysłu czwartej generacji w ośrodkach górniczych". Celem spotkania jest prezentacja dobrych praktyk związanych z wykorzystaniem koncepcji Przemysłu 4.0 na rzecz sprawiedliwej transformacji miasta górniczego, jakim jest Jastrzębie-Zdrój oraz jego obszaru funkcjonalnego.

Po wiadukcie praktycznie nie ma śladu. Jak przebiega przebudowa ul. Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju? 

Działania związane z przebudową drogi mają na celu poprawę bezpieczeństwa i uzyskanie lepszej widoczności podczas włączenia się do ruchu z ul. Witczaka na ul. Wodzisławską.

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ulicy Północnej i Grodzkiej w Jastrzębiu-Zdroju 

- Na skrzyżowaniu ulic zostanie zlikwidowane "łamane" pierwszeństwo przejazdu - podał Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

W Jastrzębiu-Zdroju budują siłownię na świeżym powietrzu za 120 tys. zł 

Jastrzębski magistrat zapowiada, że zadanie wybrane przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego wkrótce będzie gotowe.

Prezydent podpisał ustawę o dystrybucji węgla przez samorządy 

Ustawę z dnia 27 października 2022 o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych została podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę w środę 2 listopada.

Gminy mogą zarabiać na sprzedaży węgla. 54 pytania i odpowiedzi nt. dystrybucji opału przez samorządy 

Parlament przyjął ustawę o preferencyjnym zakupie węgla, dzięki której gminy będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę, by następnie sprzedawać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. W tym temacie pojawia się jednak wiele pytań, Ministerstwo Aktywów Państwowych postanowiło rozwiać wątpliwości.

Nowa nazwa ulicy i ronda w Jastrzębiu-Zdroju. Upamiętniono m.in. dowódcę powstańczego 

Nowe nazwy na mapie Jastrzębia-Zdroju. Jest Rondo Powstań Śląskich i aleja Ludwika Piechoczka.

Latem mieszkańcy skorzystają z nowej kawiarenki w OWN 

Będzie nowa kawiarenka w jastrzębskim Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Miasto ma zarezerwowane 2,5 mln zł na kolejny etap modernizacji tego miejsca. Prace mają zakończyć się przed sezonem letnim 2023 roku.

Jastrzębie-Zdrój. Chcesz kupić węgiel w cenie 2 000 zł za tonę? Zgłoś się do Urzędu Miasta 

O zakup węgla mogą ubiegać się wyłącznie mieszkańcy, który złożyli wniosek o dodatek węglowy i wcześniej nie zakupili węgla po preferencyjnej cenie 2 tysiące złotych lub poniżej 2 tysięcy złotych.

Prezydent Jastrzębia-Zdroju wysoko w rankingu Newsweeka. Podziękowania od Tomasza Sekielskiego 

Anna Hetman z Jastrzębia-Zdroju uplasowała się na 14. miejscu w rankingu najlepszych prezydentów miast N15. Wygrał prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza przed prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i prezydent Świdnicy Beatą Moskal-Słaniewską.

"Nasze miasto podejmie się każdej misji, która wesprze mieszkańców". Jastrzębie-Zdrój szykuje się na sprzedaż węgla 

Jastrzębie-Zdrój deklaruje, że włączy się w akcję sprzedaży węgla. - Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, podejmiemy się wszelkich sposobów, które pozwolą nam uruchomić działania w celu zaopatrzenia Jastrzębian w taką ilość węgla, jaką zapewni nam rząd - mówi prezydent Anna Hetman.

Zobacz więcej