Oświadczenie w sprawie konieczności zakazu prowadzenia mediów przez władze samorządowe.
Rodzinne Ogrody Działkowe „Zacisze” borykają się ze szkodami górniczymi, a właściwie ich skutkami. Zapadlisko górnicze pochłonęło na przestrzeni ostatnich lat około 200 działek. Ci, którzy jeszcze mają tam ogródek, martwią się jak długo jeszcze, będą mogli się nim cieszyć.
W poniedziałek, 2 września, na os. Staszica przyjechał autobus komunikacji miejskiej linii C20. O ponowne włączenie osiedla do systemu komunikacji miejskiej walczyli mieszkańcy wraz z przewodniczącą Moniką Brachaczek. Kierowcę spotkała miła niespodzianka.
Pustostan, a właściwie rudera znajdująca się za kinem „Centrum” od strony ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego, jest przedmiotem zainteresowania władz miasta. Prezydent Michał Urgoł rozważa możliwość zakupienia terenu wraz z tym budynkiem.
Program obchodów obejmuje złożenie kwiatów, mszę świętą oraz prelekcję historyczną.
W drugiej części wywiadu z prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą poruszamy temat dochodów samorządów oraz wynegocjowanej z ministerstwem kwoty wyrównania pieniędzy w gminach, miastach i powiatach.
Sierpniowa sesja nadzwyczajna Rady Miasta poświęcona była dwóm pokopalnianym wieżom szybowym. Radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość chcą uratować je przed wyburzeniem. Uważają, że obiekty te wpisały się w krajobraz historyczny górniczego miasta.
Mieszkańcy i samorządowcy żegnają wieloletniego radnego - byłego przewodniczącego Rady Miasta Jastrzębe-Zdrój Henryka Kapola.
W Jarze Południowym tuż za Miejską Biblioteką Publiczną ma znajdować się park kieszonkowy. Konsultacje w tej sprawie odbyły się w maju 2023 roku. Ówczesna prezydent Anna Hetman przekonywała mieszkańców, że będzie to miejsce idealne do odpoczynku i relaksu na łonie przyrody.
Ekologia to ważna sprawa. Jednak ochrona środowiska wymaga nakładów finansowych. Miasto Jastrzębie-Zdrój ma szeroką ofertę dopłat do zakupu urządzeń zapewniających ciepło w domach. Wszystko w ramach miejskiego programów „Eko do Kwadratu” i "Czyste Powietrze” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej".
VI edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego weszła w decydującą fazę. Teraz to mieszkańcy województwa śląskiego zdecydują, które spośród 62 zakwalifikowanych do tego etapu inwestycji będą ostatecznie realizowane. Głosowanie potrwa do 9 września.
Przewodniczący zarządów osiedli i sołectw uważają, że ich dieta w wysokości 300 zł, jest za niska. W tej sprawie do władz miasta wpłynęła petycja z prośbą o podwyżkę. Magistrat konsultuje projekt uchwały w tym temacie, bo na dodatkowe pieniądze musi zgodzić się rada miasta.
Mszą świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu -Zdroju oraz symboliczną modlitwą i złożeniem kwiatów upamiętniono 104. rocznicę Bitwy Warszawskiej, będąca jednocześnie Świętem Wojska Polskiego.
Weronika Kabut przyznaje, że utrzymanie wysokiego poziomu sportowego wymaga także dużych nakładów finansowych, dlatego poza codziennymi treningami pracuje zawodowo, ale liczy także na wsparcie sponsorów.
W czerwcu zmarła wybitna judoczka, jastrzębianka Beata Maksymow-Wendt. Mieszkańcy z żalem przyjęli tę wiadomość. Szybko pojawiła się inicjatywa, aby uhonorować wybitną sportsmenkę. Sieć internetową obiegł pomysł, aby upamiętnić ją muralem. Co o tym wszystkim myślą władze miasta?
Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju opublikował kalendarz dożynkowych imprez, które będą się odbywać na terenie miasta.
Posłanka Gabriela Lenartowicz zwraca uwagę na kluczowe problemy źródłowe związane z zasoleniem Odry oraz koniecznością wsparcia systemowych rozwiązań dotyczących odsalania i minimalizacji zasalania wód. Jak podkreśliła, wyzwania te nie mogą zostać rozwiązane natychmiast, a konieczne jest opracowanie technologii minimalizujących...