Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Ceremonia czepkowania w RCK. Studenci pielęgniarstwa z ANS Racibórz w drodze po magisterium 

W Raciborskim Centrum Kultury odbyło się 14 maja czepkowanie studentów pierwszego roku kierunku Pielęgniarstwo na Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Podczas uroczystości wiceminister zdrowia Urszula Demkow poinformowała o przyznaniu akredytacji...

Wojciech Kałuża stoi na czele drużyny PiS do Sejmiku Województwa Śląskiego z okręgu nr 3 

Były wicemarszałek województwa, przed pięcioma laty lider listy Koalicji Obywatelskiego stara się teraz o mandat radnego sejmikowego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Za nim znaleźli się na Łukasz Dwornik samorządowiec z Rybnika i Julia Kloc-Kondracka...

Plac koło „ryby” (w końcu) zmienia swoje oblicze [WIDEO] 

Jastrzębianie mogą zauważyć, że na placu przy postumencie zwanym „rybą” albo „heblem” trwają roboty budowlane. Teren ma przejść poważne przeobrażenia tak, aby przynieść korzyści mieszkańcom. Będzie znajdowała się tam fontanna,...

Lubię doprowadzać sprawy do końca - rozmowa z prezydent Jastrzębia-Zdroju Anną Hetman 

Bezpłatna komunikacja, inwestycje i tworzenie miejsc dla biznesu, a także turystyka i plany to tematy, które poruszamy w rozmowie z prezydent Jastrzębia-Zdroju Anną Hetman.

Czy bilbordy na blokach spółdzielni JAS-MOS były płatne? Pytamy prezesa 

W ostatnich dniach 2023 roku pisaliśmy o życzeniach świętecznych radnego i sołtysa Bzia Michała Urgoła, który składał je mieszkańcom miasta z ogromnym rozmachem. Wśród komentujących pojawiły się pytania, czy za wywieszenie bilbordów...

Ulica Witczaka przejezdna. Jest gdzie zaparkować 

Modernizacja ulicy Witczaka zakończyła się wcześniej, niż planowano. Droga jest przejezdna.  Koszt inwestycji to 8 382 301,76 zł brutto. Z Programu „Polski Ład” dofinansowanie wyniosło 5 mln zł.

Miasto będzie mieć koncepcję centrum kultury  

Siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury przy al. Piłsudskiego nie jest własnością miasta, a nieruchomością wynajmowaną. Na dodatek część obiektu pozostaje w stanie surowym i budowa nie jest ukończona. Pojawił się pomysł, aby Jastrzębie...

OWN z kawiarenką, ale bez przystani kajakowej  

Latem mieszkańcy mają doczekać się zmodernizowanej kawiarenki w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Stara konstrukcja, rodem z lat 70. zostanie przebudowana. Czy, znajdujący się nieopodal staw, również może liczyć na odnowienie?

Gminy mogą zarabiać na sprzedaży węgla. 54 pytania i odpowiedzi nt. dystrybucji opału przez samorządy 

Parlament przyjął ustawę o preferencyjnym zakupie węgla, dzięki której gminy będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę, by następnie sprzedawać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. W tym temacie...

Po 750-leciu Żor zostaną namacalne ślady: kapsuła czasu i unikatowe wydanie Nowin Żorskich! 

Żory będą miały swoją kapsułę czasu. Pojemnik zawierający informacje o tym, jak wyglądało i jak nadal toczy się życie w mieście, zostanie zamknięty i umieszczony pod ziemią w centrum miasta przy ul. Klimka z Żorach. Wydarzeniem, które...

Zaufajmy politykom. Poseł Wojciech Król o Unii Europejskiej 

Wojciech Król Mysłowice promował przez muzykę. Polskę witał z telewizją śniadaniową w TVP. Unię Europejską przywitał filmem, który okazał się jego pierwszą ścieżką zawodową.

Władze miasta w komplecie. Zastępcy prezydenta już pracują 

Michał Urgoł już oficjalnie z dwoma zastępcami. Andrzej Koba został powołany przez prezydenta Michała Urgoła na stanowisko drugiego zastępcy. 

Wybrano nowe władze w Subregionie Zachodnim. Piotr Kuczera i Leszek Bizoń będą współprzewodniczyć 

21 maja 2024 r. w Galerii Sztuki Rzeczna w Rybniku odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. 

Rzemieślnicy bali się Unii Europejskiej. Prof. Jan Klimek o szwajcarskiej mądrości i śląskiej przyszłości  

To już 30 lat odkąd Izbą Rzemieślniczą kieruje nestor śląskiego rzemiosła - Jan Klimek. O Unii Europejskiej nie zaczął myśleć jak inni w 2004 roku ale na długo wcześniej, gdy w Polsce zaczynała się transformacja, czyli 15 lat wcześniej.

Ceremonia czepkowania w RCK. Studenci pielęgniarstwa z ANS Racibórz w drodze po magisterium   

W Raciborskim Centrum Kultury odbyło się 14 maja czepkowanie studentów pierwszego roku kierunku Pielęgniarstwo na Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Podczas uroczystości wiceminister zdrowia Urszula Demkow poinformowała o przyznaniu akredytacji resortu dla tego kierunku na kolejne 5 lat.

Andrzej Koba drugim wiceprezydentem Jastrzębia-Zdroju  

Dotychczsowy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu-Zdroju został podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej przedstawiony przez prezydenta Michała Urgoła, jako drugi wiceprezydent. 

Andrzej Guła: gdyby przed 20. laty ktoś mi powiedział, że będą czołowym aktywistą antysmogowym w kraju, to bym nie uwierzył 

Andrzej Guła - lider Polskiego Alarmu Smogowego cieszy się z postępów w walce z tzw. kopciuchami. Ich liczba wciąż spada, a przybywa ekologicznych źródeł ciepła.

Grzegorz Dulemba pierwszym wiceprezydentem Michała Urgoła 

Wywodzący się ze Wspólnoty Samorządowej Grzegorz Dulemba został pierwszym zastępcą prezydenta Michała Urgoła. 

Prezydent Urgoł w pierwszym dniu urzędowania spotkał się z inwestorem z RPA 

Na zaproszenie Prezydenta Miasta, Michała Urgoła, odbyło się kluczowe spotkanie z przedstawicielami firmy inwestycyjnej z Republiki Południowej Afryki, zainteresowanej rozwijaniem swojej działalności właśnie w naszym regionie. To spotkanie to pierwszy krok ku przyciąganiu inwestycji zagranicznych.

Pierwsza sesja Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój nowej kadencji. Prezydent zaprzysiężony, Damian Gałuszka przewodniczącym [ZDJĘCIA]  

W Urzędzie Miasta Jastrzębia-Zdroju odbyła się uroczysta pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w kadencji 2024-2029. Podczas posiedzenia ślubowanie złożyli radni oraz nowy prezydent - Michał Urgoł. 

AKTUALIZACJA, 14:24 Wojciech Saługa ponownie marszałkiem. W nowych władzach województwa śląskiego nie ma ani jednego reprezentanta naszego regionu 

W województwie śląskim rządzi Koalicja 15 Października, czyli sojusz KO, Trzeciej Drogi i Lewicy. PiS jest w mniejszości. Wybrano prezydium sejmiku oraz władze województwa.

AKTUALIZACJA

W Jastrzębiu świętowali uroczystości 3 Maja. Była msza w kościele "na górce" i złożenie kwiatów [ZDJĘCIA]  

Ks. Bernard Czernecki celebrował mszę świętą w intencji Ojczyzny, która tradycyjnie już 3 maja odbyła się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniających represjonowanych górników w latach 1981-1989, ofiary katastrofy smoleńskiej i narodziny Solidarności. 

Jakub Chełstowski. Marszałek na trudne czasy. Zostawia następcom miliardy z Unii Europejskiej 

Do historii samorządu przejdzie niczym święty Jerzy pogromca smoka. Jakub Chełstowski pokonał smoga, bo wdrożył w życie uchwałę antysmogową pomimo licznych sprzeciwów.

Sąd Apelacyjny odrzucił roszczenia Anny Hetman 

Okazuje się, że informacje o wygranej w procesie w trybie wyborczym Anny Hetman przeciw Michałowi Urgołowi były przedwczesne. Sąd Apelacyjny w Katowicach odrzucił roszczenia prezydentki.

Jakub Chełstowski z odznaką „Zasłużony dla kolejnictwa” 

Rozbudowa zaplecza technicznego Kolei Śląskich, pozyskanie środków i zamówienie dziesiątek nowych składów, rozbudowa siatki połączeń regionalnego przewoźnika czy rosnące płace załogi Kolei Śląskich – to wszystko nie byłoby możliwe bez marszałka i województwa śląskiego, które jest 100-proc. właścicielem...

Materiał partnera

Śląsk potrzebuje Metropolii. Jakie korzyści dała regionowi wylicza Kazimierz Karolczak 

Kazimierz Karolczak przewodniczy zarządowi Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To pierwsza zinstytucjonalizowana metropolia w Polsce.

"Wygraliśmy z brudną kampanią" vs. "Anna Hetman w 10 lat zrobiła więcej niż jej poprzednicy przez 20 lat" 

Posłowie Grzegorz Matusiak (PiS) i Krzysztof Gadowski (KO) komentują wyniki wyborów w Jastrzębiu-Zdroju

Zobacz więcej