Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Ulica Witczaka przejezdna. Jest gdzie zaparkować 

Modernizacja ulicy Witczaka zakończyła się wcześniej, niż planowano. Droga jest przejezdna.  Koszt inwestycji to 8 382 301,76 zł brutto. Z Programu „Polski Ład” dofinansowanie wyniosło 5 mln zł.

Miasto będzie mieć koncepcję centrum kultury  

Siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury przy al. Piłsudskiego nie jest własnością miasta, a nieruchomością wynajmowaną. Na dodatek część obiektu pozostaje w stanie surowym i budowa nie jest ukończona. Pojawił się pomysł, aby Jastrzębie...

OWN z kawiarenką, ale bez przystani kajakowej  

Latem mieszkańcy mają doczekać się zmodernizowanej kawiarenki w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Stara konstrukcja, rodem z lat 70. zostanie przebudowana. Czy, znajdujący się nieopodal staw, również może liczyć na odnowienie?

Gminy mogą zarabiać na sprzedaży węgla. 54 pytania i odpowiedzi nt. dystrybucji opału przez samorządy 

Parlament przyjął ustawę o preferencyjnym zakupie węgla, dzięki której gminy będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę, by następnie sprzedawać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. W tym temacie...

Po 750-leciu Żor zostaną namacalne ślady: kapsuła czasu i unikatowe wydanie Nowin Żorskich! 

Żory będą miały swoją kapsułę czasu. Pojemnik zawierający informacje o tym, jak wyglądało i jak nadal toczy się życie w mieście, zostanie zamknięty i umieszczony pod ziemią w centrum miasta przy ul. Klimka z Żorach. Wydarzeniem, które...

Złożono już 1200 wniosków o Kartę Jastrzębianina 

Dokument na podstawie którego będzie można jeździć autobusami za darmo cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Cztery gminy z regionu na liście wygranych w "Bitwie o remizy" 

Spośród 314 gmin, które otrzymają dofinansowanie w programie "Bitwa o remizy", znalazły się cztery z naszego regionu.

W Żorach trwa budowa drogi wylotowej w kierunku Jastrzębia-Zdroju 

Sprawniej, szybciej i nowocześnie. Tak ma wyglądać podróż z Żor do Jastrzębia-Zdroju. Ma to być pokłosie realizowanej właśnie w Żorach inwestycji, polegającej na budowie drogi wylotowej do Jastrzębia-Zdroju od skrzyżowania z ul. Towarową do skrzyżowania z ul. Gajową.

Ulica Jagiełły w Jastrzębiu wyremontowana za 2,8 miliona złotych 

Na jednokilometrowym odcinku ulicy Jagiełły w osiedlu Chrobrego zakończono remont drogowy. Choć kierowcy mieli dostęp do tej części drogi przez większość czasu trwania prac, oficjalne zakończenie remontu nastąpiło dopiero niedawno po pomyślnych odbiorach.

Kondycja finansowa gmin. Sprawdziliśmy, jak wypadają miejscowości regionu. Jeden samorząd na minusie  

Czasopismo samorządowe "Wspólnota" opublikowało ranking kondycji finansowej samorządów z lat 2020–2022 r. w przeliczeniu na mieszkańca. Sprawdziliśmy, jak wypadają gminy Subregionu Zachodniego.

Można składać wnioski o Kartę Jastrzębianina. Będzie potrzebna do darmowych przejazdów autobusami 

Na podstawie Karty Jastrzębianina można korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Gdzie można składać wnioski i jakie dokumenty trzeba dołączyć? Wyjaśniamy.

CPK się nie zatrzymuje. Samorządowcy zapowiadają protest 

Władze województwa i radni sejmiku z Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że pomimo zwycięstwa opozycji w wyborach sprawy dotyczące powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Kolei Dużych Prędkości posuwają się  do przodu.

Remont ul. Jagiełły w Jastrzębiu dobiega końca 

Jak informuje Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju dobiega końca remont ulicy Jagiełły. Obecnie prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe. A korzystanie w pełnym zakresie z ul. Jagiełły ma być możliwe jeszcze w listopadzie.

Zmiany w Sejmiku. Nowy przewodniczący i dwie nowe radne 

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego doszło do zmian związanych z wygaśnięciem mandatu radnych, którzy zostali parlamentarzystami. 

Jastrzębie-Zdrój nie zostanie Europejską Stolicą Kultury. Szansę mają Katowice i Bielsko-Biała 

- Bardzo się cieszę z bogactwa tego naboru, z tego, że w konkursie wzięło udział 12 miast - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński na konferencji prasowej, podczas której przewodnicząca Panelu Ekspertów Suvi Innila przedstawiła wyniki I etapu naboru na Europejską Stolicę Kultury 2029. To etap, na którym...

Wzrost podatków w Jastrzębiu od stycznia. Piotr Szereda: "Płać i płacz"  

Rada Miasta Jastrzębia-Zdroju podczas październikowej sesji przyjęła dwie uchwały podnoszące wysokość podatków od początku 2024 roku. Od 1 stycznia 2024 roku będą obowiązywać wyższe stawki podatku od nieruchomości i środków transportowych. 

Od 30 października zmiana organizacji ruchu na rondzie Poznańska/Wrocławska 

Zanim przejedziemy się nową nawierzchnią, po liftingu ronda na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Poznańskiej, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu od 30 października.

Petycja do władz miasta w sprawie autobusu  

Mieszkańcy osiedla Staszica czekają na uruchomienie linii komunikacji miejskiej, która łączyłaby osiedle z centrum. W tej sprawie do władz miasta złożono petycję.

Mamy (wreszcie) rynek w Jastrzębiu-Zdroju? [FELIETON] 

Czy mamy rynek w Jastrzębiu-Zdroju? To pytanie pobudza do dyskusji. Każdy (prawie każdy) przecież wie, że rynku w naszym mieście nigdy nie było. Jednak ostatnio pojawiła się nowa przestrzeń miejska, która z powodzeniem może pełnić tę rolę.

Najbardziej prestiżowa ulica Jastrzębia-Zdroju  

Przez lata jej nazwy zmieniały się kilkukrotnie. Początkowo funkcjonowała jako Paulastrasse, później m.in. Korfantego. Dziś zmienioną w deptak ulicę w Zdroju znamy jako ul. 1 Maja.

Wybory 2023. W Jastrzębiu frekwencja na godz. 17:00 wynosi 52,50%  

W całym kraju trwają wybory do Sejmu i Senatu oraz referendum. Lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 7:00 i zostaną zamknięte o godzinie 21:00. Głosować mogą pełnoletni obywatele Polski. Frekwencja w Jastrzębiu-Zdroju na godzinę 17:00 wynosi 52,50%. 

W Jastrzębiu zbadają poziom uzależnień od alkoholu, środków odurzających i skalę przemocy 

W ramach przygotowania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii wśród mieszkańców prowadzone jest badanie "Diagnoza lokalnych zagrożeń społecznych na terenie Miasta Jastrzębie-Zdrój z uwzględnieniem uzależnień behawioralnych".

Zobacz więcej