Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Ulica Witczaka przejezdna. Jest gdzie zaparkować 

Modernizacja ulicy Witczaka zakończyła się wcześniej, niż planowano. Droga jest przejezdna.  Koszt inwestycji to 8 382 301,76 zł brutto. Z Programu „Polski Ład” dofinansowanie wyniosło 5 mln zł.

Koleje Śląskie zapraszają na debatę na temat przebudowy Katowickiego Węzła Kolejowego  

Już dziś zapraszamy na debatę, która odbędzie się 9 października 2023, o godzinie 17:00 w budynku Eko Energii, przy ul. Żeliwnej 38 w Katowicach.

Materiał partnera

Nagrody dla Kolei Śląskich na TRAKO 

Podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO Koleje Śląskie wyróżnione zostały aż dwoma nagrodami.

Materiał partnera

MOP w Mszanie jest już dostępny dla podróżujących [ZDJĘCIA]  

Kierowcy zyskali kolejne udogodnienie na A1. W piątek (29.09.) udostępniono kierowcom przebudowany MOP Mszana. Wartość zrealizowanej inwestycji to prawie 2,3 mln zł.

23 września Koleje Czeskie zapraszają do wspólnego świętowania w Bohumínie 

W dniu 23 września br. w Bohumínie zorganizowany zostanie Dzień Kolei Czeskich. Z tego tytułu czeski przewoźnik przygotował szereg atrakcji, na które zaprasza wszystkich pasażerów- także z Polski. Koleje Śląskie przypominają, że od 11 czerwca 2023r. powróciły zawieszone na czas pandemii połączenia kolejowe do Bohumína. Warto skorzystać...

Materiał partnera

Pasażerowie Kolei Śląskich pokochali wakacyjny bilet jednodniowy 

Wakacyjny bilet jednodniowy- oferta specjalna, jaką wprowadziły Koleje Śląskie dla swoich pasażerów na okres wakacji od 1 lipca do 31 sierpnia 2023r. okazał się być prawdziwym hitem!

Materiał partnera

Darmowe bilety - tak MZK będzie obchodzić zbliżający się Dzień bez Samochodu 

Wybierz autobus i nie płać za bilet - zachęca Międzygminny Związek Komunikacyjny z okazji Dnia bez Samochodu, który przypada na przyszły piątek, 22 września.

Dzień otwarty w Kolejach Śląskich cieszył się ogromnym zainteresowaniem  

Koleje Śląskie zaprosiły pasjonatów transportu kolejowego do udziału w dniu otwartym, który odbył się w niedzielę 3 września. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 200 osób.

Materiał partnera

18 września rusza Mobilny Punkt Obsługi Pasażerów. Obsługa podróżujących bliżej miejsca zamieszkania.  

Tradycyjnie we wrześniu Międzygminny Związek Komunikacyjny organizuje swoje tymczasowe biura w kilku gminach należących do Związku.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich do listopada 2023 

W związku z prowadzonymi na liniach remontami, Koleje Śląskie opublikowały nowy rozkład jazdy, obowiązujący od 3 września do 11 listopada. 

Materiał partnera

GDDKiA przypomina o zasadach umieszczania plakatów wyborczych w pasie drogowym 

Kampania wyborcza zaczyna nabierać rozpędu. W przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej plakatów i bannerów prezentujących kandydatów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina o zasadach dotyczących umieszczania materiałów wyborczych w pasie drogowym.

Koleje Śląskie będą mieć trzy nowe pociągi. Marszałek podpisał umowę 

W bazie Kolei Śląskich w Katowicach podpisano umowę na dostawę fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z wieloletnim utrzymaniem do wykonywania pasażerskich przewozów kolejowych.

Inwestycje CPK przywrócą Jastrzębie-Zdrój na kolejową mapę 

Projektowana przez CPK linia Katowice – Ostrawa oznacza po latach koniec wykluczenia kolejowego Jastrzębia-Zdroju. 90-tysięczne miasto zyska nowy dworzec, stację oraz szybkie połączenia w regionie. Podróż pociągiem do Katowic zajmie mieszkańcom niewiele ponad 30 minut. Sprawi, że miasto stanie się jeszcze bardziej dostępne i atrakcyjne biznesowo.

Materiał zewnętrzny

Rząd sypie pieniędzmi na drogi, ale nie dla wszystkich wystarczy. Najwięcej dla Raciborza. Co z Jastrzębiem, Rybnikiem, Wodzisławiem i Żorami? 

Na liście beneficjentów jest pięć samorządów z naszego regionu. Lista rezerwowa to kolejne pięć wniosków z czterech samorządów. Sprawdź, które samorządy otrzymają pieniądze.

Koleje Śląskie – dlaczego są sytuacje, w których pociągi nie są ze sobą skomunikowane? 

Często pasażerowie poruszający się taborem Kolei Śląskich zadają pytanie: „Dlaczego są sytuacje, w których pociągi nie są ze sobą skomunikowane”? Odpowiadając na nie trzeba zaznaczyć, że wynika to z dwóch zasadniczych przyczyn.

Materiał partnera

Rzecznicy Kolei Śląskich opowiedzieli o nowościach i zmianach 

Podczas ostatniego śniadania prasowego rzecznicy Kolei Śląskich opowiedzieli o zmianach i ułatwieniach dla podróżnych, jakie śląski przewoźnik uruchomił w ostatnim czasie. 

Materiał partnera

Jednodniowy bilet wakacyjny Kolei Śląskich cieszy się ogromnym zainteresowaniem 

Bilet wakacyjny jednodniowy cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród pasażerów, na co wskazują pierwsze raporty sprzedaży. Tylko w czasie pierwszego weekendu od wprowadzenia przez Koleje Śląskie tej wakacyjnej oferty, ponad 500 podróżnych skorzystało z tej możliwości podróżowania.

Materiał partnera

Zmiany w przepisach dotyczących rejestracji pojazdów 

Urzędnicy z powiatu raciborskiego przypominają o zmianie powrotnej dotyczącej rejestracji pojazdów sprowadzonych z innych państw Unii Europejskiej.

Zobacz więcej