Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Koszty wzrosły o 20 tysięcy złotych. Mama Laury z Jastrzębia-Zdroju prosi o wsparcie 

Kiedy zielony pasek zbiórki na siepomaga.pl zapełnił się w 100%, bliscy 6-latki odetchnęli z ulgą. Nie na długo. Mama dziewczynki otrzymała nowy kosztorys - wyższy o 20 tysięcy złotych. Laura straciła już słuch, teraz traci wzrok. Może...

Wierzyłam, że 26 stycznia stanie się cud - mówi mama Mikołajka 

Tysiące oczu wpatrzone w zielony pasek zbiórki, który z minuty na minutę, z sekundy na sekundę zbliżał się do upragnionego celu. Rodzice Mikołaja Kubali, bliscy, przyjaciele i tysiące osób zaangażowanych w zbiórkę, życzliwych, śledziło...

"Takiej aukcji jeszcze nie było". Śląska policja ogłasza wyjątkową licytację na rzecz Mikołaja Kubali 

"To pierwsza taka aukcja - jeszcze nikt nie miał okazji wylicytować wyjątkowego Dnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach" - przekazuje śląska policja zachęcając do udziału w akcji. Zwycięzca może liczyć na szereg atrakcji, odwiedzi...

1,5% podatku. Ile Jastrzębianie przekazali lokalnym organizacjom w 2023 roku? 

W tym roku z fiskusem można rozliczać się od 15 lutego do 30 kwietnia. Tradycyjnie przy okazji składania zeznania podatkowego za miniony rok, można oddać komuś swoje 1,5% podatku. Jastrzębski urząd miasta zachęca, by wspierać lokalnie działające organizacje.

Filip z Olzy prosi o pomoc. Potrzebna operacja w USA 

Filipek ma 11 miesięcy i  jest po pierwszej chemii ogólnej, która tylko w około 5% dociera do guza. Nie ma w Polsce skutecznego leczenia siatkówczaków. Rodzice zgłosili się do kliniki w USA i są w trakcie konsultacji, wiedząc już teraz, że leczenie z pobytem i przelotami do USA na starcie wyniesie około 1 600 000 zł.

Milena zmaga się z ciężką chorobą i potrzebuje naszej pomocy 

Milena Fuchs jest otwartą, towarzyską dziewczyną. Niestety zmaga się z ciężką chorobą i potrzebuje naszej pomocy. 

Wesprzyj Tomka w drodze do zdrowia! 11-latek z Jastrzębia-Zdroju ma ostrą białaczkę szpikową 

W październiku u Tomka zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Leczenie generuje ogromne koszty. Już na wstępie pojawiły się komplikacje i konieczność stosowania leków nierefundowanych, które chłopiec prawdopodobnie będzie musiał dostawać jeszcze wiele miesięcy.

Bieg Cukierkowy tym razem dla Wiktorii Garsztki z Jastrzębia-Zdroju 

Odkąd tylko się odbywa, każda jego edycja ma szczytny cel - pomoc chorym dzieciom. Nie inaczej będzie również w tym roku. V Bieg Cukierkowy, który odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju także będzie charytatywny. Jego uczestnicy, biegając pomogą 15-letniej, Wiktorii Garsztce.

Wyjątkowa choinka w Jastrzębiu - przy niej spełniają się życzenia 

Magia jest wtedy, kiedy człowiek dzieli się dobrem z drugim człowiekiem. Dlatego ta świąteczna choinka jest wyjątkowa. Przy niej dzieją się cuda. Dzięki dobrej woli i ludzkim sercom.

Brakuje jeszcze 700 tys. zł, a zostały trzy dni! Razem możemy pomóc małej Nikoli 

W parafiach powiatu wodzisławskiego i okolic w niedzielę 26 listopada odbywała się zbiórka pieniędzy na rzecz rocznej Nikoli z Wodzisławia Śląskiego. Życie dziewczynki może uratować tylko niezwykle kosztowna operacja w Bostonie. Trzeba zebrać ponad 5 mln zł, a brakuje jeszcze 700 tys. zł. Rodzice dziecka mówią, że teraz życie dziecka...

Ruszyła 23. edycja Szlachetnej Paczki. Potrzebujące rodziny czekają na pomoc 

W sobotę 18 listopada o godz. 8:00 Szlachetna Paczka udostępniła internetową bazę rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Wśród potrzebujących są także rodziny z naszego regionu.

W sobotę otwarcie bazy Szlachetnej Paczki. Jak można pomóc? 

18 listopada na stronie Szlachetnej Paczki zostaną opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc. Znajdą się tam także potrzebujący z regionu. Pomożecie?

Hospicjum domowe w Jastrzębiu podsumowało kwestę przy cmentarzach 

Jastrzębskie Hospicjum Domowe przekazało na swoim profilu w mediach społecznościowych o kwocie jaką zebrano w tym roku podczas zbiórki na cmentarzach w mieście. Kwota jest o 8 tysięcy wyższa niż w ubiegłym roku.

Koszty wzrosły o 20 tysięcy złotych. Mama Laury z Jastrzębia-Zdroju prosi o wsparcie 

Kiedy zielony pasek zbiórki na siepomaga.pl zapełnił się w 100%, bliscy 6-latki odetchnęli z ulgą. Nie na długo. Mama dziewczynki otrzymała nowy kosztorys - wyższy o 20 tysięcy złotych. Laura straciła już słuch, teraz traci wzrok. Może jej pomóc tylko intensywna rehabilitacja. Zaś do końca zbiórki zostało już tylko parę dni.

6-latka z Jastrzębia straciła słuch, teraz traci wzrok. Rodzina prosi o pomoc 

- Laura widzi tak jaby przez dziurkę od klucza, nie widzi, co ma pod nóżkami, co jest po bokach, choroba odbiera każdego dnia wzrok, nie da się tego zatrzymać, nie ma na to lekarstwa. Moja córeczka przeszła dwie operacje, podczas których wszczepiono jej implanty ślimakowe, dzięki którym słyszy, ale mowa nie rozwija się tak jak u innych...

Darek powiedział "Ratuj mnie" - żona jastrzębianina prosi o wsparcie [ZBIÓRKA] 

Darek jest emerytowanym górnikiem. Jednak jego życie 7 maja tego roku zmieniło się diametralnie. Po tym, jak doznał wstrząsu hipowolemicznego, a następnie zatrzymania krążenia, został odratowany, jednak stracił władzę nad ciałem. Codziennie walczy o sprawność. W tych wysiłkach nieustannie towarzyszą mu jego bliscy. I jednocześnie...

Lista diagnoz nie ma końca. Mama 15-letniej Wiktorii z Jastrzębia-Zdroju prosi o wsparcie 

15-letnia Wiktoria wymaga stałej opieki, wsparcia, rehabilitacji. Jej mama Kinga codziennie staje przed ogromnymi wyzwaniami. Kluczowe jest zainstalowanie w mieszkaniu podnośnika sufitowego, który odciąży mamę od dźwigania córki, a jej samej pozwoli przemieszczać się po mieszkaniu i ćwiczyć rehabilitacyjnie. 

Piotr Michalski z Jastrzębia-Zdroju w najtrudniejszej walce. Pilna prośba o pomoc 

W tej zbiórce nie liczą się dni, ale godziny! 46-latek z Jastrzębia-Zdroju w sierpniu usłyszał diagnozę, która wywróciła jego życie do góry nogami. Trwa zbiórka pieniędzy na ratujące życie leczenie.

Zagrali i zaśpiewali na 30-lecie Hospicjum Domowego w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]  

Wyjątkowy koncert zorganizowano w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jastrzębiu-Zdroju z okazji 30-lecia Hospicjum Domowego im.ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Jastrzębiu-Zdroju.

WOŚP bije rekordy zebranych środków. 31. Finał przyniósł ponad 240 mln złotych 

Fundacja WOŚP planuje zakupić sprzęt dla ponad 200 pracowni mikrobiologicznych.

Zobacz więcej