Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PILNE 5-letni Antoś jest już w klinice w Rzymie. Trzeba szybko zebrać brakującą kwotę na leczenie małego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju

Nie ma chwili do stracenia. Lekarze w klinice Bambino Gesu natychmiast po przyjęciu chłopca rozpoczęli intensywne leczenie. Okazało się, że terapie, które były do tej pory prowadzone w Polsce, nie dały żadnej poprawy. W możliwie krótkim czasie trzeba zebrać jeszcze prawie 720 tysięcy złotych!

5-letni Antoś jest już w klinice w Rzymie. Trzeba szybko zebrać brakującą kwotę na leczenie małego mieszkańca Jastrzębia-Zdrojusiepomaga.pl
Antoś musi jak najszybciej otrzymać terapię, ale co się stanie, gdy zabraknie pieniędzy?

Szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus w Rzymie jako jedyny dał szansę na leczenie Antosia. 5-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju choruje na nowotwór mózgu. Klinika zdecydowała, że rozpocznie terapię po wpłacie 130 tysięcy złotych zaliczki. Chłopiec razem ze swoją mamą dotarli na miejsce pod koniec kwietnia. Po pierwszych badaniach okazało się, że leczenie, które było prowadzone w Polsce, nie przyniosło żadnych rezultatów!

- Mamy coraz mniej czasu, by uratować Antosia! Te okrutne słowa usłyszałam jako pierwsza, trzymając synka w swoich ramionach. Ugięły się pode mną nogi. Nie mogłam powstrzymać łez. W jednej chwili naszło mnie tysiące myśli i ta jedna najgorsza... Czy nie wyjechaliśmy za późno? - pisze w serwisie siepomaga.pl Pani Małgorzata, mama chłopca.

Kolejnego dnia wykonano wkłucie centralne w pełnym znieczuleniu. We wtorek lekarze przystąpili do pobrania limfocytów, które potrzebne są do przeprowadzenia przeszczepu CAR-T.

- Teraz musimy czekać, bo modyfikowanie tych komórek potrwa aż 3 tygodnie. Jest jednak jeden warunek, aby Antoś zakwalifikował się do tego leczenia – przy następnej kontroli rezonansu zmiany nie mogą się zwiększyć. Jeśli rezonans będzie taki sam to przeszczep będzie możliwy - dodaje jastrzębianka.

Lekarze natychmiast wprowadzili leczenie, które ma zmniejszyć zmiany. 5-latek co 2 tygodnie będzie dostawać lek biologiczny, a poza tym co 3-4 tygodnie będzie przyjmował chemię do kręgosłupa.

- Wszystko po to, aby Antoś dostał szansę na życie. Lecz to wiąże się z kolejną wpłatą... Tak bardzo boimy się kolejnych informacji na temat kosztów leczenia. Nowotwór postępuje, Antoś musi jak najszybciej otrzymać terapię, ale co się stanie, gdy zabraknie pieniędzy? - martwi się mama chłopca, jednocześnie dziękując za dotychczasowe wsparcie i podkreślając, że bez niego wyjazd na leczenie do Rzymu nie byłby możliwy.

Klinika uruchomiła wszystkie procedury, a Antoś jest w najlepszych możliwych rękach, jednak kwota, jaką potrzeba jeszcze zebrać, jest ogromna.

- Ja – mama Antosia piszę do Was z onkologicznego piekła i błagam byście pomogli mi ratować syna! Proszę, pamiętajcie o nim i jego zbiórce. Bez Waszego wsparcia, udostępnienia i choćby najmniejszej wpłaty nie damy rady. Nie byłoby nas tutaj dzisiaj... Bez dalszej pomocy wszystko, co do tej pory osiągnął Antoś przepadnie...

LINK DO ZBIÓRKI NA RZECZ ANTOSIA, prowadzonej w serwisie siepomaga.pl: TUTAJ

Sprawdź także: Rodzice Antosia błagają o pomoc. Potrzeba milion złotych na leczenie 5-latka z Jastrzębia [POMÓŻ]

źr. siepomaga.pl/antoni-janas, oprac. god