Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Takiej aukcji jeszcze nie było". Śląska policja ogłasza wyjątkową licytację na rzecz Mikołaja Kubali

"To pierwsza taka aukcja - jeszcze nikt nie miał okazji wylicytować wyjątkowego Dnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach" - przekazuje śląska policja zachęcając do udziału w akcji. Zwycięzca może liczyć na szereg atrakcji, odwiedzi laboratorium kryminalistyczne i przekona się jak będzie wyglądał w przyszłości - zostanie bowiem stworzony jego portret progresywny.

"Takiej aukcji jeszcze nie było". Śląska policja ogłasza wyjątkową licytację na rzecz Mikołaja Kubali
Zwycięzca licytacji będzie mógł zabrać ze sobą dwie osoby, przygotowano szereg atrakcji. / fot. policja

Wyjątkowa akcja śląskiej policji

Wylicytuj Dzień w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach - zachęcają funkcjonariusze ogłaszając akcję charytatywną na rzecz Mikołaja Kubali.

- Włączamy się w walkę o wyrwanie małego Mikołaja z rąk SMA! Roczny chłopiec potrzebuje najdroższego leku świata, kosztującego aż 9 milionów zł. Wygraj voucher na Dzień w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach! Dla zwycięzcy przygotowaliśmy wiele atrakcji- zaprasza śląska policja.

Wylicytowana kwota w całości zasili zbiórkę na zakup leku ratującego życie Mikołaja. W piątek (13.01.), na 15:00 najwyższa zadeklarowana kwota to 1100, a to dopiero parę godzin po rozpoczęciu akcji, która potrwa do środy 18 stycznia, do 20:00.

Link do licytacji na portalu Facebook: https://www.facebook.com/groups/350142943643118/permalink/567540688570008/

Liczy się czas

Mikołaj z Wodzisławia Śląskiego kończy dopiero rok, ale już toczy najcięższy bój – walkę o swoje życie. Malec choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jego jedynym ratunkiem jest terapia genowa tzw. najdroższym lekiem świata, kosztująca aż 9 milionów złotych. Terapia ta od 1 września 2022 r. jest w Polsce refundowana - jednak TYLKO dla dzieci poniżej 6. miesiąca życia, nieleczonych wcześniej w kierunku SMA.

Rodzice chłopca wzięli sprawy w swoje ręce i wspólnie z wieloma zaangażowanymi w sprawę osobami prowadzą zbiórkę na leczenie. W ciągu kilku miesięcy zebrano ponad 6 milionów złotych. Mieszkańcy regionu organizują liczne wydarzenia, w czasie których prowadzone są zbiórki na rzecz Mikołaja. Do zebrania zostało jeszcze blisko 2,1 mln złotych (13.01.). Ważne jest, by pieniądze zebrać jak najszybciej, by chłopiec mógł otrzymać lek tak szybko jak to możliwe. 

Zbiórka na rzecz Mikołaja prowadzona jest przez fundację siepomaga: TUTAJ

Jakie atrakcje przygotowano dla zwycięzcy licytacji?

"Takiej licytacji jeszcze nie było" - podkreśla komenda wojewódzka, która ugości zwycięzcę licytacji, który będzie mógł zabrać ze sobą również do dwóch osób towarzyszących.

Do czego zatem uprawnia voucher na "Dzień w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach"?

W programie przewidziano:

  • spotkanie i pamiątkowe zdjęcie z Komendantem Wojewódzkim Policji nadinspektorem Romanem Rabsztynem;
  • wizyta w Laboratorium Kryminalistycznym - specjalista z laboratorium zaprezentuje, jak może wyglądać uczestnik spotkania za kilkanaście lat (progresja wiekowa);
  • spotkanie z technikiem kryminalistyki - prezentacja specjalistycznego sprzętu do prowadzenia oględzin, pobieranie odcisków palców oraz pamiątkowe zdjęcia uczestników;
  • wizyta w Wydziale Ruchu Drogowego - prezentacja radiowozu policyjnej specgrupy SPEED wykorzystywanego m.in. do szybkiego reagowania na niebezpieczne przewinienia piratów drogowych;
  • pokaz wyszkolenia i posłuszeństwa psa służbowego prowadzony przez policyjnego przewodnika;
  • zwiedzanie Izby Pamięci – swoistego muzeum poświęconego historii funkcjonariuszy Policji Państwowej, którzy zorganizowali podwaliny pod istniejącą dziś Policję;
  • dla dzieci: spotkanie i pamiątkowe zdjęcie ze Sznupkiem – maskotką śląskiej Policji;
  • upominki ze spotkania dla dzieci i dorosłych.

Opiekunami uczestników będą policjanci Zespołu Prasowego, którzy opowiedzą o niektórych tajnikach pracy służb prasowych "od kuchni" oraz umożliwią uczestnikom nagranie dla radia.

Odbiór vouchera na zwiedzanie Komendy jest przewidziany w terminie 23-29 stycznia br. (drugi tydzień ferii zimowych na Śląsku) lub w późniejszym terminie – po wcześniejszym jego wspólnym ustaleniu.

- To pierwsza taka aukcja zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Jeszcze nikt nie miał okazji wylicytować wyjątkowego Dnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zachęcamy do licytacji – wspólnie zawalczmy o życie Mikołaja! - zachęca policja.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pył (89.25. * .86) 16.01.2023 09:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

wszystko fajnie, szczytny cel! oby się wszystko udało!

czy można wylicytować zabawę granatnikiem? Albo chociaż jakiś głośnik na bluetooth?

~SaszaPancer (89.64. * .55) 15.01.2023 10:07
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~drwall (188.137. * .64) 14.01.2023 13:08
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Mqronnn (163.172. * .234) 14.01.2023 12:23
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Slaska policja n, iech w końcu zajmie się tym do czego została powołana! Na drogach horror, tym się zajmijcie!

Don_C 14.01.2023 00:10
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Niech wszyscy staną z suszarkami tam gdzie 30/h na prostej drodze to nabierają.

121210416 13.01.2023 20:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Mikolaj wszystko będzie dobrze jeszcze tylko troszeczkę. LUDZIE MAJĄ ogromne serce.