Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Prezes Rafako: wprowadzę tę spółkę do nowej rzeczywistości energetyki 

Jeszcze rok temu w Rafako prowadzono zwolnienia grupowe. Dziś firma staje na nogi. Pracownicy otrzymali podwyżki. Pojawiają się pierwsze ogłoszenia o pracę. O finalizacji procesu inwestorskiego, rozwoju firmy z Raciborza i zmianach, które ją...

Rodzicu! Czy wiesz, gdzie będzie studiować Twoje dziecko? 

Za nami wyniki egzaminów maturalnych. Czy wiesz jaką uczelnię wybrało Twoje dziecko? W tym wyjątkowym czasie warto sprawdzić ofertę bezpłatnych studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Eko-Okna chcą zatrudnić ponad tysiąc pracowników 

Największy pracodawca w powiecie raciborskim znowu rekrutuje. W ciągu kilku miesięcy pracę w Eko-Okna znajdzie ponad tysiąc osób. Na zatrudnienie mogą liczyć zarówno osoby z doświadczeniem jak i młodzi ludzie, którzy dopiero stawiają pierwsze...

Racibórz najszczodrzej potraktował przedsiębiorców ze swymi ulgami 

Ukłon miejscowego magistratu w stronę lokalnych przedsiębiorców okazał się największy, w porównaniu do kroków podjętych przez okoliczne samorządy. Oto zestawienie ulg, jakie zaproponowano biznesowi w Raciborzu i sąsiednich miastach Subregionu...

Jak Eko-Okna dbają o bezpieczeństwo pracowników w czasie epidemii? 

Największy pracodawca w regionie wydał już ponad milion złotych na zakup maseczek oraz płynów do dezynfekcji. Wszystko po to, aby uchronić pracowników przed zakażeniem w miejscu pracy.

Czy można przejechać przez granicę do pracy w Czechach? INFORMACJE, WZÓR ZAŚWIADCZENIA 

Mimo zamknięcia granic, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że Polacy wyjeżdżający do pracy w Czechach nie będą objęci kwarantanną. 

AMG RAILING - Tu pracuje się dobrze 

To oni realizują projekty, które docierają do najdalszych zakątków Europy. Dla nich też nie ma rzeczy niemożliwych. AMG Railing jest wszechstronnym dostawcą balustrad systemowych całoszklanych. Obecnie firma mieści się na terenie Krzanowic....

Polska Strefa Inwestycji, pożyczki i specjalne strefy ekonomiczne czyli Dzień Biznesu w Rydułtowach 

- Dla biznesu, który chce korzystać z pomocy publicznej nie ma prostszego narzędzia niż skorzystanie z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - przekonywał wiceprezes KSSE Andrzej Zabiegliński podczas zorganizowanego 30 października Dnia...

Jednorazowo 860 zł i powrót do rozmów w połowie listopada 

Po siedmiogodzinnych negocjacjach wczoraj (23.09) związki zawodowe Polskiej Grupy Górniczej podpisały z Zarządem PGG dwa porozumienia: o wypłacie 10 grudnia br. jednorazowej premii w wysokości 860 zł brutto oraz o utrzymaniu obowiązujących...

Górnicy zmieniają miejsce pracy 

Kolejnych 120 pracowników brygad robót przygotowawczych kopalni Krupiński zostało 1 lutego przeniesionych do Ruchu Borynia i Ruchu Zofiówka kopalni Borynia – Zofiówka – Jastrzębie.

„Młodzi przy tablicy”. Otwarto punkt doradztwa dla młodzieży  

Każdy pomiędzy 18. a 30. rokiem życia, kto jeszcze nie był zatrudniony na umowę o pracę, może liczyć na profesjonalne wsparcie. W grę wchodzą nie tylko szkolenia, ale również pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia i czasowe sfinansowanie wynagrodzenia.

Izabela Kloc: Zielony Ład stał się zielonym chaosem  

W Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odbyła się jubileuszowa, 10. Konferencja Śląski Ład, której pomysłodawczynią jest Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego ze Śląska. Debacie towarzyszyło pytanie: „Ład czy chaos - dokąd zmierza świat, Europa, Polska i Śląsk?” W Konferencji wzięli udział, m.in. Jacek Sasin...

Tekst sponsorowany

Ład czy chaos? 

Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza na jubileuszową, dziesiątą konferencję z cyklu Śląski Ład, pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Tym razem pytaniem przewodnim debaty będzie: „Ład czy chaos - dokąd zmierza świat, Europa, Polska i Śląsk?

Tekst sponsorowany

1 na 100 pracowników w Jastrzębiu jest cudzoziemcem. To jeden z najniższych wyników w kraju. A jak jest w pozostałych miastach naszego regionu? 

Ponad milion cudzoziemców pracowało w Polsce na koniec 2022 roku, co stanowiło 6,5% ogółu osób wykonujących pracę. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w naszym regionie.

W Jastrzębiu-Zdroju powstaje nowe centrum handlowe. To będzie największy tego typu obiekt w regionie 

Budowa rozpoczęła się w sierpniu, a jej zakończenie planowane jest na przyszły rok. W nowej galerii będzie działać 15 sklepów popularnych marek.

Przyszłość architektury: projekty domów z płaskim dachem i domów prefabrykowanych 

Mówi się, że czas to pieniądz. Jednak współcześnie, w dobie galopującej inflacji, rosnących kosztów życia i codzienne wyścigu, w którym uczestniczymy praktycznie wszyscy, obie te rzeczy są na wagę złota. Są one bardzo cenne również w branży budowlanej. I to właśnie dlatego coraz częściej powtarza się, że przyszłością...

Materiał zewnętrzny

Tauron chce przejąć dawne PEC w Jastrzębiu-Zdroju 

Orlen chce kupić od Tauronu blok energetyczny w Stalowej Woli. W ramach rozliczenia transakcji Tauron może przejąć PGNiG Termikę Energetykę Przemysłową z Jastrzębia-Zdroju.

Izabela Kloc: stworzyliśmy dobrą przestrzeń do debaty o sprawach Śląska, Polski, Europy i świata  

Podczas dziewiątej konferencji Śląski Ład prof. Andrzej Zybertowicz mówił o zagrożeniach, jakie niesie nieokiełznany rozwój technologii cyfrowych. To było jedno z najciekawszych wystąpień w dotychczasowym cyklu konferencji.

Tekst sponsorowany

JSW uruchamia nową ścianę w Ruchu Bzie. Zasoby to ponad 450 tys. ton węgla koksowego 

Trudne warunki geologiczno-górnicze sprawiły, że termin uruchomienia ściany zaliczył półtoraroczny poślizg.

Co wynika ze spotkania w sprawie terenów po kopalni Jas-Mos? 

W jastrzębskim magistracie odbyło się spotkanie prezydent Anny Hetman z włodarzami gmin Mszana i Godów oraz przedstawicielami JSW i SRK w sprawie terenu po kopalni Jas-Mos. Co ustalili uczestnicy spotkania?

5 sposobów na skuteczne promowanie usług lokalnie 

Prowadząc lokalny biznes, zastanawiasz się pewnie, jak skutecznie promować swoje usługi, aby przyciągnąć więcej klientów. W dobie cyfryzacji coraz istotniejszą rolę odgrywa promocja online. Niemniej pewne tradycyjne metody promocji wciąż są skuteczne i nic nie zapowiada, aby prędko wyszły z użytku. Oto pięć sprawdzonych sposobów...

Materiał zewnętrzny

Turyści wydają w województwie śląskim miliardy. Niestety, omijają nasz region 

Z atrakcji turystycznych województwa śląskiego skorzystało w ubiegłym roku ponad 5,3 mln turystów krajowych, którzy wydali łącznie 5,5 mld zł - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Anioły znikają z Jastrzębia. W Zdroju pojawiły się inne rzeźby M.Batkiewicza   

"Chichot życia" to kolejna wystawa autorstwa Michała Batkiewicza, która trafiła do Jastrzębia-Zdroju. Choć miasto pożegnało się z aniołami przy rondzie Porozumienia Jastrzębskiego, ogromne metalowe rzeźby ozdobiły teraz plac reprezentatywny przy Witczaka. 

Jak powstaje papier? 

W niektórych przypadkach stosuje się włókna naturalne, takie jak bawełna, ponieważ jej włókna są bardzo mocne. To sprawia, że jest to doskonały wybór dla dokumentów, które mogą wymagać archiwizacji. Ta siła w połączeniu z wyjątkowym wyglądem sprawia, że papier bawełniany jest popularny w przypadku papieru firmowego i innych...

Materiał zewnętrzny

Profesjonalizm na poziomie dachu 

Świeżo wybudowany dom zachwyca żywymi kolorami elewacji i błyszczącym, zdrowo wyglądającym dachem. Ciężko się nie zachwycić takim stanem. Jednak niestety czas, warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia wpływają negatywnie na wygląd bryły budynku. Z czasem kolory tracą wyrazistość, a osiadający kurz i inne zanieczyszczenia powodują,...

Materiał zewnętrzny

Jakie funkcje pełni wapno budowlane? 

Wapno budowlane, zwane również wapnem hydratyzowanym, to materiał używany w budownictwie do lat. Jego właściwości sprawiają jednak, że znajduje zastosowanie również w innych obszarach. Jakie funkcje pełni wapno budowlane i jakie korzyści może przynieść nam jego wykorzystanie?

Materiał zewnętrzny

O węglu koksowym z JSW na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie 

Z perspektywy tysiąca metrów pod ziemią, miejsca, gdzie zaczyna się prawdziwa zielona transformacja - debata zorganizowana przez Jastrzębską Spółkę Węglową na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie, przyniosła unikalne spostrzeżenia i głosy ekspertów dotyczące finansowania firm wydobywczych zmniejszających emisje.

Zobacz więcej