Samorząd może zyskać, ale musi mieć wizję - rozmowa z Andrzejem Zabieglińskim [WYWIAD] 

Z Andrzejem Zabieglińskim – wiceprezesem zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozmawiamy o możliwościach rozwoju biznesu w naszym regionie, determinacji samorządów, terenach pogórniczych i Akceleratorze Biznesowym KSSENON.

JSW S.A. ma górę pieniędzy, ale i tak się zadłuży. Pomimo sprzeciwu związków zawodowych 

Związkowcy uważają, że w obecnej sytuacji zaciąganie zobowiązań jest nieuzasadnione, bo spółka jest w świetnej sytuacji. Zdaniem ekspertów pora na pozyskanie finansowania dłużnego jest odpowiednia, bo gdy nadejdzie kryzys, JSW nie dostanie od banków ani złotówki.

SAP: trzy litery warte 130 miliardów euro 

Czy znasz tę niemiecką firmę, której wartość na giełdzie jest ponad dwukrotnie wyższa niż całego koncernu BMW? Firmę znacznie droższą niż Volkswagen? Firmę, z której systemów korzysta cały świat?

Materiał partnera

Piekarnie i cukiernie z niższą stawką za gaz od kwietnia 

Cukiernicy i piekarze, którzy w swojej działalności korzystają z gazu, od kwietnia mają otrzymać pomoc w postaci obniżonych stawek za gaz. Ustawa w tej kwestii jest procedowana, a z takiej pomocy będzie mogło skorzystać nawet 3000 podmiotów.

BDO, opłata produktowa, odpady - urząd zaprasza na darmowe szkolenia online 

Temat, który może spędzać sen z powiek. Infolinie BDO są stale oblegane, tym razem jednak będzie można zdobyć trochę wiedzy na darmowych szkoleniach internetowych. Każde z nich potrwa pięć godzin, zaplanowano szereg zagadnień, które zostaną poruszone. Ważne, by wcześniej się zapisać.

Związkowcy z JSW zapowiadają protesty. Senator Wojciech Piecha z Rybnika ma mediować w sprawie podwyżek 

Dobiegły końca rokowania z udziałem przedstawicieli reprezentatywnych organizacji związkowych zrzeszających pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. i zarządu spółki w sprawie tegorocznych podwyżek płac. Strony nie doszły do porozumienia.

Prymat ma nową halę magazynową w Jastrzębiu-Zdroju 

W ramach inwestycji powstała hala magazynowa z częścią socjalno-biurową wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wykonawcą przedsięwzięcia była firma Unibep.

Więźniowie z Jastrzębia-Zdroju pracują w kopalni Jankowice 

550 z 880 osadzonych w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju pracuje. Część z nich pracuje na kopalni Jankowice. Wszystko to dzięki współpracy Zakładu Karnego z Gliwickim Zakładem Usług Górniczych, z którego usług korzystają kopalnie PGG.

To już pewne: Wojciech Kałuża został wiceprezesem JSW S.A. 

21 listopada PiS straciło władzę na Śląsku. Ze stanowiskiem wicemarszałka pożegnał się Wojciech Kałuża. Długo nie był bez pracy. 14 grudnia Rada Nadzorcza JSW S.A. powołała go na stanowisko wiceprezesa spółki.

AKTUALIZACJA

Jastrzębska Spółka Węglowa po 9 miesiącach powiększa zysk netto do niemal 6,4 mld zł 

- Mimo coraz trudniejszego otoczenia rynkowego, spadku cen węgla koksowego i koksu na światowych rynkach, Jastrzębska Spółka Węglowa utrzymuje rekordowe wyniki - przekazuje rzecznik JSW Tomasz Siemieniec.

Oszuści wyłudzają dane osobowe na PGG. Tak można stracić pieniądze, a o węglu zapomnieć  

Do PGG S.A. docierają fałszywe faktury od oszukanych klientów. Polska Grupa Górnicza S.A. ostrzega Klientów sklepu internetowego przed oszustwami w sieci.

Zagraniczne banki wciąż nie rozróżniają węgla energetycznego i węgla koksowego. To wielki problem dla JSW  

Bez finansowania węgla koksowego nie będzie transformacji klimatycznej Europy. To jedna z konkluzji podsumowujących Kongres Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej. Spotkanie z udziałem ekonomistów, ekspertów i przedsiębiorców odbyło się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Jastrzębska Spółka Węglowa sprzeda węgiel największemu producentowi stali na świecie. Zarobi miliardy 

W latach 2023-2025 Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) dostarczy koncernowi hutniczemu ArcelorMittal Poland (AMP) węgiel koksowy o wartości przekraczającej 7 mld zł.

PGG chwali się niskim kosztem transportu węgla. Sprzedawcy: Komuna powraca 

Polska Grupa Górnicza chwali się niskimi kosztami transportu węgla do odbiorców ramach sieci dostawców, którą uruchomiła. - Pojutrze obudzimy się w rzeczywistości, w której stać będziemy w kolejce z kartką na mięso w ręce - komentują sprzedawcy węgla.

Dwie nagrody dla JSW. Za co? 

Jastrzębska Spółka Węglowa zdobyła dwie nagrody podczas konkursu na najlepszy raport roczny za 2021 rok.

Targi STARTUPOVO 2022: Stoiska przedsiębiorców, EKOBAZAR oraz nagrody prezydenta [ZDJĘCIA]  

W Hali Widowisko-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbywają się II Subregionalne Targi Biznesu STARTUPOVO, które są jedynym takim wydarzeniem u Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego. Podczas wydarzenia można odwiedzić sporo stoisk firm oraz wysłuchać ciekawych paneli dyskusyjnych. 

Spór zbiorowy w JSW IT Systems. Pracownicy też chcą podwyżek 

Negocjacje płacowe z zarządem związkowcy prowadzili od kilku miesięcy. Po spotkaniu 14 września podpisano protokół rozbieżności. Teraz mają nastąpić rozmowy negocjacyjne przy udziale mediatora.