Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Michał Urgoł odpowiada Annie Hetman: Każda forma dialogu powinna służyć budowaniu przyszłości naszego miasta

Po wywiadzie z prezydentem Jastrzębia-Zdroju, Michałem Urgołem, który opublikowaliśmy we wtorek, głos zabrała była prezydent Anna Hetman. Dziś do naszej redakcji dotarła kolejna odpowiedź, tym razem od Michała Urgoła.

Michał Urgoł odpowiada Annie Hetman: Każda forma dialogu powinna służyć budowaniu przyszłości naszego miasta

Dyskusja między Michałem Urgołem a Anną Hetman trwa od momentu publikacji wtorkowego wywiadu:

Michał Urgoł: Inwestycje nie staną, choć będą powodem deficytu [WYWIAD]

Na słowa prezydenta zareagowała Anna Hetman:

Anna Hetman odpowiada na wywiad z prezydentem Urgołem

Anna Hetman chce sprostowania i przeprosin od prezydenta Michała Urgoła

W piątek (7.06.) do naszej redakcji dotarła wiadomość od prezydenta Michała Urgoła. Poniżej jej treść:

Szanowna Pani,

przytoczę pełny cytat wywiadu, do którego ma Pani uwagi:

"Wyzwaniem, z którym nie mogłem zwlekać ani chwili jest kwestia pozyskiwania środków zewnętrznych. Samorządy starają się o nie w formule konkursowej, która wyłania najlepsze projekty. Tutaj sytuacja jest bardzo dynamiczna, a mając na uwadze szybką dystrybucję pieniędzy z KPO, mogę się domyślać, iż sprawy nabiorą jeszcze większego tempa. Czasu na przygotowanie wniosków pozostaje niewiele, bo konkursy tak szybko jak się pojawiają, tak szybko znikają. Po wielu deklaracjach składanych przez poprzedni zarząd miasta, byłem przekonany, że czego, jak czego, ale gotoych projektów nam nie zabraknie. I tu chyba spotkało mnie największe rozczarowanie. Przysłowiowa szafa z projektami świeciła pustkami, a wyborcze zapenienia okazały się taktycznym blefem. Dobrym przykładem jest kwestia budowy siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury. Okazało się, że nie istnieją żadne projekty czy plany budowlane".

Moja wypowiedź odnosiła się do kwestii projektu Miejskiego Ośrodka Kultury oraz pozostałych kwestii o strategicznym znaczeniu dla przyszłości i rozwoju miasta. Zaliczam do nich nowe miejsca pracy, a więc rozbudowę i uzbrajanie terenów inwestycyjnych, niskoczynszowe komunalne budownictwo mieszkaniowe oraz budowę wielofunkcyjnej Strefy Centrum. Pani jako autor pisma/listu otwartego potwierdziła fakt, że nie ma na tę inwestycję gotowego projektu budowlanego siedziby MOK-u. Mylące są wcześniejsze Pani deklaracje o projektach i przedstawianie nawet wizualizacji, które ze stanem faktycznym - projektami - zbyt wiele wspólnego nie mają. Nie neguję jednak projektów, które np. są już w fazie realizacji. Tutaj przytoczę jeszcze jeden cytat, który świadczy o głębokim szacunku do wykonanej pracy przez wcześniej działający Zarząd Miasta:

"Fundamentalna jest dla mnie ciągłość władzy samorządowej i rozpoczęte inwestycje nie będą wstrzymywanego tylko dlatego, że są autorstwa poprzedniej prezydent. Byłoby to też nieuzasadnione ekonomicznie. Co więcej, deklaruję, że chętnie zaproszę poprzedni zarząd do przecinania wstęgi przy zrealizowanych inwestycjach, które są ich autorstwa. To, co się teraz dzieje w obszarze inwestycyjnym, to zadania przygotowane przez moich poprzedników. Chciałbym jednak podkreślić, iż po miesiącu od objęcia sterów miasta, wprowadziłem do miejskich planów inwestycyjnych także moje pomysły".

Jestem pełen nadziei, że ta polemika nie zamyka nam drogi do dalszej współpracy na rzecz rozwoju Jastrzębia-Zdroju. Uważam, że każda forma dialogu powinna służyć budowaniu przyszłości naszego miasta, bo przecież taki jest sens i cel naszej samorządowej misji, którą podjęliśmy obejmując mandaty Radnych i Prezydenta Miasta.

Z wyrazami szacunku

Prezydent Miasta

Michał Urgoł

Ludzie

Anna Hetman

Radna miasta Jastrzębie-Zdrój, była prezydent miasta

Michał Urgoł

Prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój, były radny miejski i sołtys sołectwa Bzie. 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Tymon777 (46.204. * .57) 09.06.2024 12:45

Panie Prezydencie czas potwierdzić słuszność naszego wyboru Pana na Prezydenta Miasta. Niestety jak narazie widzę tylko, że robi Pan dużo zamieszania. Mam nadzieję, że zrealizuje Pan swoje obietnice. Czekam na nową siedzibę MOK i aquapark. Proszę nie zrzucać wszystkiego na poprzedniczkę. Chyba, że to jest taka Pana taktyka, nie mogłem nic zrobić bo pieniędzy nie ma, bo moja poprzedniczka nie podała mi wszystkiego na tacy. Liczę na Pana.

~Hmmm (89.64. * .63) 08.06.2024 17:57

PO co z nią człowieku POlemizujesz?
Przeprowadź w końcu Audyt Zewnętrzny w UM .
A no tak układziki już zaczynają działać.
Ps.
W Parku Zdrojowym trwa wycinka drzew Jakim Prawem????!

~awer (5.173. * .139) 08.06.2024 14:14

~kwiczoł, to rozejrzyj się dookoła. Niemal wszędzie jakieś inwestycje. Jeżeli nie widzisz to kup sobie okulary. A co do Urgoła to poczekamy, zobaczymy-po owocach poznacie. W każdym razie nieładnie jest zaczynać urzędowanie od kłamstw i niedomówień.

~kwiczoł (89.64. * .137) 08.06.2024 13:08

~mysz...prezydencina miała 10 lat ...i co zrobiła dla miasta...zero czyli nic...dajcie Urgołowi czas, dopiero jest 2 miesiące...ochłońcie POpaprańcy !!!

~Kasiaodjasia (46.204. * .63) 07.06.2024 23:05

Prezydentowa juz zakończyła swoje betonowanie i niech wreszcie zejdzie ze sceny i przestanie wypływać jak..... ciągle o niej głośno aż się źle robi. Mieliśmy dosyć już jej władzy i egoistycznych działań. Nie będzie lepiej z matusiakami z tyłu ale betonowa dama nie wykazała się gdy miała okazję i już nic by dobrego nie zrobiła.

~mysz (79.184. * .48) 07.06.2024 21:43

Panie Urgoł niech obecny zarząd weźmie się za robotę a nie szuka po szafach gotowców.Obiecanki obiecankami a czas leci.Chcial Pan być Prezydentem i zmieniać to miasto to czas na realizację tych obiecanek.Tak to można przepychać się słowami i ciagle czegoś szukać do końca kadencji.Ludzie obdarzyli Pana Mandatem Zaufania bierz się Pan za robotę bo czas ucieka.