Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Hetman na pierwszej powyborczej konferencji. "Nie chcemy kolesiostwa i afer"

Na deptaku przy ul. 1 Maja odbyła się pierwsza po wyborach 7 kwietnia konferencja prasowa Anny Hetman. W konferencji oprócz urzędującej prezydent udział wzięli także radni, którzy w niedzielę wywalczyli mandaty do rady miejskiej. 

Anna Hetman na pierwszej powyborczej konferencji. "Nie chcemy kolesiostwa i afer"ska
Konferencja prasowa Koalicji Anny Hetman po wyborach 7 kwietnia.

Anna Hetman na pierwszej powyborczej konferencji. "Nie chcemy kolesiostwa i afer"

Prezydent podziękowała za głosy i zachęciła do głosowania w drugiej turze wyborów. - Idziemy walczyć po zwycięstwo. Są trzy bardzo ważne powody, aby pójść na te wybory i zadecydować o tym, jakie będzie nasze miasto Jastrzębie-Zdrój w przyszłości. Po pierwsze, aby miasto odniosło sukces, musi pozyskać dużo pieniędzy ze środków unijnych i rządowych, z sejmiku województwa śląskiego, a tam właśnie rządzi teraz Koalicja Obywatelska z Trzecią Drogą i Lewicą, więc w sejmiku będzie ta sama opcja. Mamy szansę na pozyskanie tych środków, a w dobie transformacji będą nam bardzo potrzebne. Po drugie, nie chcemy, aby tak jak przez 8 lat w naszym kraju, także w Jastrzębiu było kolesiostwo i afery. Chcemy, aby nasze miasto się rozwijało. Po trzecie kontrkandydat, który jest ze mną w drugiej turze, absolutnie nie zaproponował nic nowego, kopiując nasz program w całości - ten, który realizujemy - mówiła Anna Hetman podczas konferencji prasowej, zapraszając jednocześnie kontrkandydata Michała Urgoła do udziału w wyborczej debacie. 

Prezydent zaznaczyła, że jej program wyborczy jest kontynuacją wizji zaproponowanej w 2014 roku. - Teraz dopiero następują kroki, które pozwolą nam na rozwinięcie skrzydeł i rozwój stref gospodarczych, bo mamy nowy plan zagospodarowania przestrzennego i pomysł na rozwój miasta w kierunku turystyki i rewitalizacji obiektów postindustrialnych, które będą służyły naszym mieszkańcom. Bardzo ważny jest także program "5 dla młodych", czyli nowe, przyszłościowe zawody, które będą za 5, 10 czy 15 lat najważniejszymi zawodami, potrzebnymi nie tylko w kraju, ale na całym świecie. To zawody związane z przemysłem 4.0, zawody kreatywne, zawody, które związane są z szeroko rozumianym IT i automatyką, a hale, w których będzie realizowany przemysł zautomatyzywany, powstaną przy ulicy Rozwojowej - zaznaczyła Anna Hetman

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

39 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JKamil (89.64. * .8) 15.04.2024 18:44

Niestety pani Hetman zniszczyła to miasto lepszym konkurentem od niej byłby nawet taboret.

~KOmuszaZaraza (89.64. * .176) 15.04.2024 16:10

Fakt nie chcemy afer i dlatego musisz odejśc KObito.

~ZdzisZdzis (159.205. * .180) 12.04.2024 17:44

Nie dla PiS w Jastrzębiu! Stop kolesiostwu i partyjniactwu! Przecież za Urgołem stoją Matusiaki. Aż się dziwie dlaczego aż tyle bezmyślnych osób na niego głosuje...

~Janin (85.202. * .230) 11.04.2024 17:21

Jastrzębianie nie chcą ładnych słów tylko dobrze płatnej pracy i rozwiniętego miasta.
Na patologie pani robi te wodotryski w Zdroju koło ledwo siedzącego Witczaka.

~Jan34 (185.244. * .184) 11.04.2024 16:09

Zgadzam się , fakty kłują w oczy Pisowców. Ich prawda zawsze kłuje w oczy. Żory dostały 200 mln dotacji na transformacje za rządów PIS A JASTRZEBIE 0!!! chociaż posłem z ramienia Pis w Warszaiwe był Matusiak. Tego chcecie dla naszego miasta?

~fakty (209.141. * .178) 11.04.2024 14:57

Możecie sobie hejtować, to takie Pisowskie zagranie. Ale fakty sa faktami, nikt ich nie może podważyć. Za prezydentury Hetman powstał żelazny szlak, Deptak, a przecież o nim marzono od lat 80. Dodatkowo komunikacja jest za 0 zł, powstał Park Zdrojowy, Carbonarium Moszczenica, szkoły zmodernizowano, 2 nowe przedszkola, 3 ronda a 4 już w budowie, przygotowano tereny pod inwestycje i wiele wiele więcej…czy to małoo???

~ankA_pisankA (80.188. * .23) 11.04.2024 06:33

Na zdjęciu caryca z bunkra z ekipą swoich leśnych dziadków.
A podobno Jastrzębie-Zdrój to miasto młodości...
Czytała Krystyna Czubówna ;-)

~Arni1321 (89.72. * .29) 11.04.2024 00:33

Niestety ale takimi wypowiedziami,atakami na kontrkandydata pani Anna sama zniechęca do siebie wyborców.

~anndragg (91.204. * .213) 10.04.2024 22:55

@~Osiedlok (46.204. * .192)
W odpowiedzi na komentarz chcę serdecznie panu lub pani podziękować, bo jest kwintesencją manipulacji informacją z Państwa strony. Ja odniosłam się do wypowiedzi p. Hetman na temat domniemanego kolesiostwa i afer. Natomiat w państwa komentarzu padają nazwiska i epitety, które mogą dyskredytować ludzi, o których nawet nie wspomniałam. Czuję się zażenowana tak niską umiejetnością czytania ze zrozumieniem oraz krytycznej analizy informacji i wnioskowania. Być może ma to czemuś lub komuś służyć? Jeśli tak, to proszę o odrobinę kultury i klasy, bo jastrzębianie, to wierzę mądzy ludzie, którzy potrafią odróżnić ziarno od chwastów

~MówieJakJest (46.204. * .88) 10.04.2024 17:32

DRŻĄCY GŁOSIK TO OZNAKA SŁABOŚCI !
PRÓBA STRASZENIA MIESZKAŃCÓW TO OZNAKA PRZEGRANEJ !
YhmmmMmmm Mmm LEKKIE ZAWIESZENIE I BRAK LOGICZNYCH WYPOWIEDZI TO kłamczuchowanie.
I na KONIEC BŁAGANIE O ZAGŁOSOWANIE NA NIĄ TYPOWY OBJAW BEZRADNOŚCI !

~Wyborca07 (89.72. * .2) 10.04.2024 14:34

No i pokazała swoje prawdziwe oblicze. Kobieta nie potrafi przegrywać, a jak coś jest nie tak jak ona chce, to się obraża. Bardzo niedojrzała i niestabilna osobowość.

~To_sem_ja (37.248. * .26) 10.04.2024 11:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"zerwał z górnictwem"... Człowieku, Żory to zupełnie inne miasto, niż młode Jastrzębie.
Im później "zerwiemy" z górnictwem, tym lepiej (obyśmy jak najszybciej opuścili ojrofaszyzm brukselski; może się rozpadnie...?). Problemem jest brak gospodarza, który zadba o miasto jak o własne podwórko.
Pani H. pokazała już wystarczająco, że niewiele może i potrafi. Dlatego trzeba ją odsunąć. A p. Urgołowi życzyć, aby uniezależnił się od M. i wdrażał swoje pomysły. Zwłaszcza kilka firm, które cokolwiek produkują, montują itd. by się przydało. Reaktywacja Zdroju (well i spa). I poprawa infrastruktury (więcej łączników łączących Pszczyńską z centrum, np. przejezdna ul. św. Katarzyny; ronda; rowerowy dojazd do Żor, Wodzisławia czy w stronę Rybnika...)

~zinnejbeczki (85.115. * .180) 10.04.2024 11:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Patrząc obiektywnie, to kampania Pani Hetman była i jest bardzo słaba w przeciwieństwie do Urgoła. To tyle pozytywnego o PIS. Czy Urgoł coś zmieni w Jastrzębiu. Nie. Jest zwykłym pionkiem na szachownicy Matusiaka i jemu podobnych, tzw. działaczy PIS. Wszyscy wiedzą, że od lat siedzą w różnej maści spółkach i spółeczkach JSW. Poukładali się z tak zwanymi działaczami związkowymi i żerują na państwowym majątku, nic nie dając w zamian. Jedyne w czym są mistrzami, to w mąceniu. Niestety, dziś na ratunek Jastrzębia jest już za późno, ponieważ to miasto składa się głównie z emerytów górniczych, którym wystarczy Biedronka i, bez obrazy, cmentarz. Jeśli są młodzi, którzy mogliby coś w mieście zmienić, to zazwyczaj wyjeżdżają, nie widząc sensu marnowania życia w marazmie, a ci którzy pozostali, są ubijani przez znanych wszystkim cwaniaków. Do tej Jastrzębskiej zupy społecznej trzeba jeszcze dorzucić roszczeniową mentalność tej społeczności. Która mówi tylko, daj, zróbcie, załatwcie, podatnej na manipulację. Generalnie miasto umiera. Teraz potrzebny jest wstrząs na miarę Wałbrzycha. Oby się wydarzył. Pamiętam jakie były Żory 90 latach. Niczym się nie różniły od Jastrzębia. Ale tam był Socha, a w Jastrzębiu Janecki z Bzia. Pierwszy zerwał z górnictwem, drugi zabetonował miasto w górniczej monokulturze. Dziś widać, kto był mądrzejszy. Dla wszystkich mundrych. Można zaklinać rzeczywistość, ale liczby i prawa ekonomii są bezwzględne.

~Ryl (46.134. * .128) 10.04.2024 10:13

Pani Anno a co słychać u pani Izabeli?

~zawiedzionyFanatykPO (87.207. * .139) 10.04.2024 09:54
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Za PO miało być wszystko cacy miód i mleko a jest bezprawie ,drożyzna ,kolesiostwo ,walka o stołki ,przepychanki itd ,itp a wszystko to jedna drużyna zwana PO i koalicja

~art@art (91.123. * .248) 10.04.2024 09:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dzisiaj chciałem ściągnąć ze str Urzędu Miasta druk do rejestracji samochodu. Nic z tego nie można tego zrobić. W Jastrzębiu obowiązują druki własne. Ale trzeba udać się do urzędu aby pobrać druk. Pytam się po co? XXI wiek a tu pachnie wiochą

~art@art (91.123. * .248) 10.04.2024 09:06
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jastrzębie zakomunikowało Anno Hetman Pani już dziękujemy

~Pasjonat (46.204. * .113) 10.04.2024 05:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Hetman nie nadaje się na piastowanie żadnych urzędów do widzenia !!!!

~Ziut (87.239. * .210) 10.04.2024 02:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Boże mój, czemuś olał Jastrzębie Zdrój? Dałeś nam szansę na pozbycie się (wreszcie!) Hetman(ki), a w zamian za to chcesz nam wcisnąć PiS-owskiego Urgoła z Matusiakiem i Sławikiem na karku. Za jaką to karę, Panie Boże, chcesz nasze miasto zepchnąć z deszczu pod rynnę?

~To_sem_ja (37.248. * .1) 10.04.2024 01:08

Słaba figura
Musi odejść!

~2305 (188.137. * .213) 09.04.2024 23:05

Wyszło szydło z worka. Przez lata pani prezydent zarzekała się, że nie ma nic wspólnego z PO. I znowu prawda się obroniła. Szanowna pani na poziomie samorządu nikt mądry nie uprawia polityku. Takie działania z pani strony świadczą o słabości, bezsilności i obawach przed drugą turą.

~karbonarium (43.231. * .84) 09.04.2024 22:42

Dlaczego kobieta nie organizuje konferencji w Lazni Moszczenica, to jej dzielo zycia?
Pies z kulawa noga tam nie zaglada.
Utrzymanie tego dziwa kosztuje mieszkancow ok. 20 tysiecy zl. dziennie.

~Osiedlok (46.204. * .192) 09.04.2024 22:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@anndragg. Nie no, uśmiałem się. PiS gwarancją braku kumoterstwa. Matusiaki, Szeredy, Sławiki, to wzory cnót wszelakich. Pierwsi przed ołtarzem. Ubrał diabeł ornat i ogonem na mszę dzwoni. Ci panowie mają jedną propozycje dla Jastrzębia. Jeszcze więcej tego samego. Kto ma rozum niech...

~Osiedlok (46.204. * .192) 09.04.2024 22:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ze szczegółowych danych głosowań wynika, że za Urgolem głosowała wieś, czyli wszystkie sołectwa, za wyjątkiem Ruptawy, co mnie nie dziwi. Tam mieszkają zupełnie inni ludzie niż ma Bziu, czy Moszczenicy. Natomiast w mieście, za wyjątkiem osiedli emeryckich, jak Kadszubska, Zielona, Przyjaźń, czy 1000 lecia głosy padły głównie na panią Prezydent. Wniosek jest jeden. Wieś i emeryci i chcą nam urządzić miasto. Czyli cmentarz+

~anndragg (91.204. * .213) 09.04.2024 22:12

Pani Hetman deklaruje, że nie chce kolesiostwa i afer. Cudownie. Nikt nie chce. Lecz zapomniała pani zapewne o zatrudnianiu przez siebie ludzi, którzy mieli lub mają wpływ na rozwój naszego miasta. Były naczelnik Wydziału Edukacji- człowiek z Bielska-Białej- czy dbał o naszą edukację czy raczej interesy pani Hetman? Skarbnik Miasta- spoza Jastrzębia-Zdroju. Czy dba o potrzeby mieszkańców, urzędników, pracowników administracji itd. czy raczej o interesy pani Hetman? Skąd Ci ludzie się wzięli w Jastrzębiu? No tak. Ktoś kiedyś powiedział, że: Naród głupi wszystko kupi. Najlepiej jeszcze podszyty strachem. Ja tego nie kupuję i zacytuję fragment "Diuny" Herberta: Owa ścieżka prowadzi stale w dół, do stagnacji. Chociaż dziękuję za chodnik na Libowcu, który chyba nie był pani postulatem wyborczym, a na który mieszkańcy czekali wiele lat, lecz pojawił się kilka dni temu, przed wyborami Przypadek? Nie sądzę. Życzę Pani dystansu i gotowości do zmiany

~Amerykanin (46.204. * .192) 09.04.2024 21:55

@jastrzebiezofiowka Strzelali do pijaków którzy niszczyli prywatny majątek. W USa strzelali by ostrymi.

~JastrzębianinZofiówka (89.70. * .180) 09.04.2024 21:00

Ale to nie PIS tylko Tusk i PO strzelali do górników z JSW w Jastrzębiu

~afrykanizacja (43.231. * .84) 09.04.2024 20:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Anna Hetman cofnela to miasto w rozwoju o dekady.
Jej wizja miasta polega jedynie na wyobrazeniu, ze moze w szpilkach chodzic tam, gdzie musiala chodzic w kaloszach.
Stad jej betonowa wizja miasta.
Jesli chodzi o cokolwiek innego, to Anna Hetman jest srubka, ktora wkrecaja rozne cwaniackie srubokrety w UM.

Eksplozja zatrudnienia w UM, brak jakichkolwiek wymagan od podleglych naczelnikow.
Brak jakiekolwiek wiedzy. Te kobiete po dwoch kadencjach trzeba zaprowadzic w inne miejsce niz pokonywane pojazdami SM biuro i mieszkanie. Ona nie widzi, do jakiego dziadostwa to miasto doprowadzila.

Jastrzebie-Zdroj to nie Europa a Afryka.

~Soil (46.204. * .192) 09.04.2024 20:52

Niestety emeryty i górnicy kochają patologie i złodziejstwo PiSu. A ich wiedza o świecie ogranicza się do węgla, i to z czasów PRl. Niestety wygra Urgol, który poziomem wypowiedzi nie odbiega od Matusiaka.

~SJZ (89.77. * .145) 09.04.2024 20:31

Fajnie.
Też nie chciałbym PiSiorskiego kumoterstwa, które widoczne było w naszym mieście, regionie i kluczowej spółce JSW na przestrzeni ostatnich 8 lat... ale prawda jest też taka, że to pani Anna Hetman zatrudniała pana Romana Foksowicza (z biura poselskiego pana posła Krzysztofa Gadowskiego) na stanowisku wiceprezydenta. Ilość roszad na stanowiskach naczelników w UM - gdzie niejednokrotnie wprowadzane były osoby zupełnie pozbawione kompetencji, za to będące w kręgach znajomości - przyprawia również o zdumienie.
Debata? Chętnie! Jako mieszkaniec zadaję pytania:
Co rozumiecie jako Przemysł 4.0? Pytanie zadaję gdyż uprzednio zorganizowaliście szkolenie z Przemysłu 4.0 gdzie trener/ekspert bawił się z kursantami piankiami spożywczymi marshmellows - bo jego zdaniem Przemysł 4.0 to głównie soft skills...
Jaki jest konkretnie plan na halę na ul. Rozwojowej? Przepraszam za czepialstwo ale czy wiemy co będziemy tam robili w zakresie tej automatyki lub IT? Czy może tylko wybudujemy ze środków UE budynek i będziemy liczyli na to, że samo się będzie kręcić - podobnie jak osławione Carbonarium, którego nikt nie odwiedza i tylko jest generatorem kosztów operacyjnych...
Czy macie Państwo świadomość, że w mieście nie ma ŻADNYCH PERSPEKTYW dla młodych? Jeśli przeprowadzić sondę wśród młodych to większość po szkole średniej musi uciekać do Katowic lub Krakowa bo jedyne co w Jastrzębiu zostało to stare mieszkania niskiej jakości w blokach z wielkiej płyty z mini parkingami. Faktycznie jedyna opcja to "kariera" na kopalni o ile ma się oczywiście znajomości, bo oficjalnie kopalnie nie przyjmują i "outsourcują" kadry do spółek córek, które i tak zatrudnia po znajomości.
A przy okazji pytanie do pana posła Krzysztofa Gadowskiego, który też pewnie zjawi się na debacie: Kiedy w końcu posprzątacie z spółki JSW i spółek córek wszystkich działaczy PiS, którzy zapychają sobie portfele i przy okazji finansują prawacką propagandę?

~lisekchytrusek (43.231. * .84) 09.04.2024 18:10

Co oni tak wszyscy dziwnie rece trzymyja?
Jak liski chytruski.

~Hardy@12 (89.64. * .109) 09.04.2024 17:42

Pani Haniu ,a to przypadkiem nie kolesiostwo z kryminały do Brukseli przerzuciło PO Karpinskiego to pani opcją polityczna czyż nie

~Bozewidzisziniegrzmisz (43.231. * .84) 09.04.2024 17:23

Nie chcemy kolesiostwa?

A co robila chamowa z Turzy, kim byl wiceprezydent "wino, kobiety i spiew"?
Dla Czerwonowlosej nowe wydzialy w UM powolano.
x

~To_sem_ja (37.248. * .6) 09.04.2024 16:24

Debata? Hehe, niech próbuje... Ake brawa za odwagę. Choć pewnie liczy na to, że p. Urgoł nie podejmie rękawicy.
Obiecanki carycy można traktować jak "100 konkretów ryżego" - ta sama ekipa, ten sam poziom g....o pławdy.
Oby ludzie strącili ją ze stołka i jej ojrofaszystowską polityję...

~RewiaGłupoty (46.204. * .117) 09.04.2024 16:06
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Bezczelna kobieta ,brak słów ,wstydu nie ma .

~Powodzenia (31.61. * .127) 09.04.2024 15:59

Jest Pani fantastyczna, zgadzam się z każdym Pani słowem!

~PiotrII (91.225. * .76) 09.04.2024 15:53

Debata przed II turą prowadzona przez niezależną telewizję i dziennikarzy. Najlepszy pomysł.

~NiechcemAleMuszem (46.204. * .92) 09.04.2024 15:51

Dziesięć lat pani kadencji to KOlesistwo przykład to ul.1go maja.
Afery wyjdą po przeprowadzeniu audytu zewnętrznego w UM po zwycięstwie pana Urgola.
Zero debat wiemy,że będzie przeprowadzona jak w TVN z Tuskiem

~Mlodafokazindii (193.165. * .98) 09.04.2024 15:39

Jestem jak najbardziej za debatą pani Hetman z Panem Urgołem. Najlepiej w miejscu gdzie ludzie mogli by ją oglądać na zywno zarówno oraz przez internet. A może namówić np telewizję TVT albo TV silesia do zorganizowania takiej debaty i puszczenia jej na żywo w tv