Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Aleja Ludwika Piechoczka w Jastrzębiu-Zdroju doczeka się zmian

- Ruszyły prace poprawiające bezpieczeństwo i komfort pieszych i rowerzystów – poinformował Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Aleja Ludwika Piechoczka w Jastrzębiu-Zdroju doczeka się zmianUM Jastrzębie-Zdrój
Roboty już ruszyły, a zakończenie planowane jest na lipiec tego roku.

Na Alei Ludwika Piechoczka ruszyła nowa inwestycja, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Jastrzębia. Prace obejmują odcinek o długości 354 metrów. W ramach tego przedsięwzięcia planowane jest rozebranie nawierzchni brukowej, wymiana obrzeży, wzmocnienie podbudowy tłuczniem oraz poszerzenie strefy oczekiwania na przystanku autobusowym.

- Naszym celem jest stwarzanie miejsc, gdzie piesi i rowerzyści mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Stale rozbudowujemy i modernizujemy ścieżki i trasy rowerowe w naszym mieście, dbając o potrzeby wszystkich użytkowników dróg - wskazuje Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Roboty już ruszyły, a zakończenie planowane jest na lipiec tego roku. Cały projekt został dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 220 878,78 zł. Całkowity koszt inwestycji wynosi 276 098,48 zł.

źródło: UM Jastrzebie-Zdrój, oprac. (d)

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~menel (89.64. * .185) 17.04.2024 08:58

ile lat był zamknięty ruch na tej ulicy z powodu remontu mostu? nie można było wtedy robić remontu tych ścieżek i chodników? ktoś w tym urzędzie ma trochę oleju w głowie i potrafi coś zaplanować?
a no tak wtedy nie było wyborów, teraz focia i jest git :) koalicja oszustów