Nie wyrzucajcie jedzenia! Zanieście do jadłodzielni 

Czas pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem zwykle obfituje w nadwyżki produktów spożywczych na naszych stołach. Ważne jest, aby nie wyrzucać tego, co zostało do śmietnika. Jeśli produkty są w dobrym stanie, można się nimi podzielić.

Trwa nabór wolontariuszy na WOŚP 2023  

Organizator 31. Finału WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju - Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”, nadal prowadzi nabór wolontariuszy, którzy będą zbierać datki do puszek. Przygotowania do finału nabierają tempa. 

11 nowych karetek dla pacjentów ze Śląska. Specjalistyczny ambulans trafi do Jastrzębia [ZDJĘCIA] 

Ambulanse typu C, w porównaniu do pozostałych typów, są najbardziej zaawansowane. To właściwie ruchome jednostki intensywnej opieki, przystosowane do transportu, leczenia i monitorowania pacjentów. 11 takich pojazdów trafiło do różnych stacji...

Nowiny Barbórkowe - gryfny cajtung na Barbórka! 

Drodzy Górnicy! Portale Nowiny.pl i JastrzebieOnline.pl przygotowały specjalne wydanie Nowin Barbórkowych z okazji Waszego święta, które zostało wydane 29 listopada br.. A w nim znalazły się teksty m.in. o Barbórce jako naszym narodowym...

Składy węgla skontrolowane przez UOKiK. "Krajowi dostawcy lub importerzy odmówili dostarczenia towaru" 

Sytuacja na rynku węgla stała się obiektem zainteresowania Prezesa UOKiK w lipcu br., wszczęto w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. We wtorek (25.10.) Urząd opublikował wstępne wnioski, jakie płyną z dotychczasowych ustaleń. Na terenie...

Niebezpieczne odpady zakopane na terenie kopalń. "Mogły stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi" [ZDJĘCIA] 

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. skierowała do prokuratury siedem zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, wobec czterech nierzetelnych wykonawców, którzy działali na szkodę Spółki oraz poświadczyli nieprawdę w dokumentach.

Uczestnicy RowerON-u 2022. Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń ze zdjęciami. Wspaniałe nagrody czekają! 

AKTUALIZACJA: Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń ze zdjęciami. Teraz 3 listopada zapraszamy na relacje LIVE z przyznania medali i nagród. Szczegóły poniżej.Zakończyła się II edycja wyzwania rowerowego RowerON 2022. Rekordowe 1200 uczestników...

"Pokazałabym Ci cały świat..." - Dzień Dziecka Utraconego. Jak wspierać rodziców po stracie? 

W Polsce co roku około 40 tysięcy kobiet roni ciążę. "To jednak wciąż temat tabu" - mówi Aleksandra Stępień, psycholożka z Fundacji Medycyny Prenatalnej. W przypadającym 15 października Dniu Dziecka Utraconego, rozmawiamy o tym, jakie...

MSWiA: 3 czynniki, które sprawiają, że sytuacja w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej nam nie zagraża 

Prowadzona na terenie całego kraju dystrybucja tabletek z jodkiem potasu wywołała lawinę pytań o bezpieczeństwo. Powodem działań podjętych przez MSWiA są walki toczone w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie. Ministerstwo zorganizowało...

Protest stacji kontroli pojazdów. Żądają podniesienia ceny za badania techniczne pojazdów. O ile? 

Tylko w ciągu pierwszego półrocza 2022 roku liczba stacji kontroli pojazdów w całym kraju zmniejszyła się o 152. Przedsiębiorcy liczą rosnące koszty i podejmują trudne decyzje o zamknięciu firm. Wskazują, że z roku na rok pieniądz ma...

Harmonogram dyżurów 2023 Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Jastrzębiu 

Dyżury odbywają się w drugi i czwarty wtorek miesiąca 2023 roku, w godzinach od 8:00 do 13:00 z przerwą śniadaniową w godzinach 10:00-10:15, stanowisko nr 1 w Sali Obsługi Interesanta budynku Urzędu Miasta. Nie jest wymagane wcześniejsze umówienie się na wizytę.

"Zielona klasa" zdewastowana. Urząd w Jastrzębiu liczy straty, sprawą zajmuje się policja 

Po zaledwie dwóch tygodniach od powstania, stała się obiektem wandalizmu. "Komu przeszkadzała Zielona Klasa?" - zadaje pytanie jastrzębski urząd i zapowiada, że sprawcy nie pozostaną bezkarni - sprawa została już zgłoszona na policję.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. W porywach do 80 km/h 

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje dla całego Śląska. Prognozuje się, że w porywach będzie wiało nawet do 80 km/h.

Spółdzielnia walczy z wandalami. Były graffiti, a teraz... odchody 

Spółdzielnia Mieszkaniowa JAS-MOS przyzwyczaiła się już do ujęć, które rejestrują kamery monitoringu w windach. Czego tu już nie było... Ostatnio opublikowano zdjęcia z tworzenia w windzie napisów sprayem, a teraz panią, która chyba pomyliła windę z toaletą. Każdy taki przypadek jest weryfikowany. 

Jastrzębski szpital nadal bez Oddziału Otolaryngologicznego  

Oddział Otolaryngologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju nadal nie będzie przyjmował pacjentów. Zawieszenie jego działalności przedłużono do końca kwietnia 2023 roku.

Coraz więcej chorych dzieci w jastrzębskim szpitalu  

W kraju coraz więcej ludzi choruje na różnego rodzaju infekcje.  Do lekarzy zgłaszają się pacjenci cierpiący na grypę, ale też zarażeni wirusem COVID-19. A jak to jest z najmłodszymi pacjentami? Niestety, medycy nie mają dobrych informacji.

Związkowcy z JSW oczekują wzrostu płac o 25 proc. "To nie fanaberia, ale konieczność" 

Reprezentatywne Organizacje Związkowe, czyli ZOK NSZZ Solidarność JSW, Federacja ZZG JSW oraz ZZ Kadra Pracowników JSW zwróciły się do Zarządu i Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. z wnioskiem realnego wzrostu płac w 2023 roku. Pismo z żądaniem strona społeczna skierowała we wtorek 3 stycznia.

Węgiel z PGG trafił już do wszystkich gmin. Dostarczono blisko 400 tys. ton tego surowca 

Polska Grupa Górnicza w ramach programu preferencyjnej sprzedaży węgla przez samorządy dostarczyła węgiel do wszystkich gmin, które zawarły umowy ze spółką. W sumie 867 gmin otrzymało 390 tysięcy ton węgla.

Rozmawiamy z trenerem zmarłego Arka Paszendy. „Zawsze pełen humoru i zapału, dusza towarzystwa” 

Wracamy do tragicznego wypadku z udziałem polskiego kolarza MTB, który wydarzył się wczoraj (2.01) po 13.00 w Rybniku-Boguszowicach.

Zmieniają się limity na odpady budowlane i rozbiórkowe w Jastrzębiu-Zdroju 

Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że od nowego roku obowiązują nowe limity na odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych, które można oddawać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ul. Norwida. Zmienia się również czasookres ich naliczania.

Jaka będzie pogoda na Trzech Króli? Nadchodzi ochłodzenie i deszcz 

W tym tygodniu Polska znajdzie się w cyrkulacji zachodniej. Od zachodu przez obszar kraju przemieszczać się będą kolejne niże, co zapewni zmienną i wietrzną pogodę. Stopniowo będzie się ochładzać. Zdecydowane ochłodzenie od piątku na północnym wschodzie kraju, gdzie ponownie wystąpi ujemna temperatura powietrza. Miejscami pojawiać...

Od dziś 15 nowych miast na mapie Polski 

1 stycznia 2023 roku liczba miast wzrosła o 15, co w sumie daje 979 na mapie Polski. Dotychczasowe miejscowości podniosły w ostatnich latach poziom urbanizacji i wykazały miejski charakter. Dodatkowo większość mieszkańców utrzymuje się z działalności pozarolniczej. Są też dobrze skomunikowane z innymi miejscowościami. Ze względu na...

W te niedziele w 2023 roku zrobimy zakupy [LISTA][NIEDZIELE HANDLOWE]  

Pierwsza czeka nas już w styczniu, ostatnia w grudniu. Od 2020 r. niedziel handlowych może być maksymalnie siedem, choć w tym roku będzie jednak inaczej.

Nie wyrzucajcie jedzenia! Zanieście do jadłodzielni 

Czas pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem zwykle obfituje w nadwyżki produktów spożywczych na naszych stołach. Ważne jest, aby nie wyrzucać tego, co zostało do śmietnika. Jeśli produkty są w dobrym stanie, można się nimi podzielić.

Wraz z 2023 rokiem w Polsce przybędzie 15 miast 

Zmiany statusu gmin były konsultowane z mieszkańcami i wszędzie zostały przez nich poparte. Za nadaniem statusu miasta opowiedziały się również władze danej gminy oraz odpowiedni wojewodowie.

Trwa nabór wolontariuszy na WOŚP 2023  

Organizator 31. Finału WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju - Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”, nadal prowadzi nabór wolontariuszy, którzy będą zbierać datki do puszek. Przygotowania do finału nabierają tempa. 

Smaczki roku 2022 - Miasto Jastrzębie-Zdrój  

Miniony rok był pełen wydarzeń. Na przełomie lutego i marca jastrzębianie otworzyli swoje serca i domy dla uchodźców dotkniętej wojną Ukrainy. Wiele emocji i dyskusji wzbudziła też budowa deptaku w Zdroju i modernizowana Łaźnia Moszczenica, a także roszady na stanowisku dyrektorskim tej instytucji. Jak zwykle zima „zaatakowała”...

Zobacz więcej