MSWiA: 3 czynniki, które sprawiają, że sytuacja w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej nam nie zagraża 

Prowadzona na terenie całego kraju dystrybucja tabletek z jodkiem potasu wywołała lawinę pytań o bezpieczeństwo. Powodem działań podjętych przez MSWiA są walki toczone w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie. Ministerstwo zorganizowało...

Protest stacji kontroli pojazdów. Żądają podniesienia ceny za badania techniczne pojazdów. O ile? 

Tylko w ciągu pierwszego półrocza 2022 roku liczba stacji kontroli pojazdów w całym kraju zmniejszyła się o 152. Przedsiębiorcy liczą rosnące koszty i podejmują trudne decyzje o zamknięciu firm. Wskazują, że z roku na rok pieniądz ma...

Koksownia wraca do swoich możliwości produkcyjnych 

Jastrzębska Spółka Węglowa informuje o przywróceniu produkcji w koksowni "Przyjaźń", w której 22 września doszło do wybuchu. W zakładzie przeprowadzono prace, które umożliwiają powrót do pełni działalności. Koksownia "Przyjaźń" w Dąbrowie Górniczej należy do JSW KOKS S.A., spółki z Grupy Kapitałowej JSW.

PGG zwiększyła limity na zakup opału. Jednak czy to aby na pewno dobra informacja? 

Polska Grupa Górnicza przekazała informację o zwiększeniu limitów na zakup węgla. Może się jednak wydawać, że to zasłona dymna dla innej przy okazji wprowadzonej zmiany, a ta już dotyczy zmniejszenia limitów na zakup określonych rodzajów opału.

Ile reklam ma być w przestrzeni miasta? Dziś i w środę konsultacje społeczne w tej sprawie 

W Jastrzębiu rozpoczęły się prace nad "uchwałą krajobrazową", czyli dokumentem regulującym zasady i warunki umieszczania reklam w przestrzeni miejskiej, również tej prywatnej. Miasto zaprasza na konsultacje w tej sprawie.

Niewielkie zainteresowanie miałami węglowymi PGG. Sprzedano 25 proc. dostępnego opału 

Problem z dostępnością węgla nie skłonił klientów do zakupu miałów węglowych. Przynajmniej na razie.

"Trenuj z wojskiem" - sobotnie szkolenia dla każdego dorosłego 

Rzut granatem ćwiczebnym, strzelanie na trenażerze, podstawy taktyki wojskowej czy walki w bliskim kontakcie - to tylko przykładowe zajęcia, jakie zaplanowano dla uczestników sobotnich darmowych treningów wojskowych, w których udział mogą wziąć dorośli obywatele kraju.

MSWiA: 3 czynniki, które sprawiają, że sytuacja w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej nam nie zagraża 

Prowadzona na terenie całego kraju dystrybucja tabletek z jodkiem potasu wywołała lawinę pytań o bezpieczeństwo. Powodem działań podjętych przez MSWiA są walki toczone w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie. Ministerstwo zorganizowało w tej sprawie konferencję.

Czy dzieci dostaną jodek potasu w szkole? MSWiA odpowiedziało w tej sprawie 

W piątek (30.09.) w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zorganizowano konferencję prasową z udziałem wiceministra Błażeja Pobożego, prezesa Polskiej Agencji Atomistyki dr. Łukasza Młynarkiewicza oraz prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Zgliczyńskiego, kierownika Kliniki Endokrynologii CMKP w Szpitalu Bielańskim i konsultanta...

Jastrzębska kapsuła czasu wróciła na swoje miejsce. Kolejne otwarcie za wiele lat [ZDJĘCIA, LIVE]  

30 września 2022 roku w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju doszło do ponownego osadzenia znalezionej podczas budowy Placu Zdrojowego kapsuły czasu. Ta, wraz z nowym przesłaniem ma zostać otwarta na 100-lecie miasta. 

50-lecie ZS Nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka   

Zespół Szkół Specjalnych Nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka obchodził jubileusz półwiecza działalności. Uroczyste świętowanie odbyło się w Domu Zdrojowym. Był tort, życzenia urodzinowe oraz wielu gości.

Tabletki z jodkiem potasu w szkołach? Jastrzębski magistrat komentuje 

W ostatnich dniach sporo mówi się o tabletkach z jodkiem potasu, które miały trafić do strażaków na wypadek wystąpienia promieniowania radiacyjnego. Niedługo potem zaczęto plotkować o tym, że tabletki wkrótce mają pojawić się w szkołach i być podawane dzieciom. Zapytaliśmy w jastrzębskim magistracie, ile jest w tym prawdy.

W Jastrzębiu odbędzie się... trzydniowe Święto Piwa [ZAPOWIEDŹ] 

Zabawa w iście bawarskim stylu, z bogato zaopatrzonym bufetem i najlepszym regionalnym piwem. To wszystko na Placu WOŚP w dniach 7-9 października na Święcie Piwa.

„Od fotografii do fotomontażu komputerowego". Przyjdź na wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego [ZAPOWIEDŹ] 

Prezentowane na wystawie fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Łącznie na wystawie można będzie zobaczyć 62 fotografie, 50 to prace czarno-białe z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. Pozostałe to komputerowe fotomontaże, z dziesięciu ostatnich lat twórczości Zdzisława Beksińskiego.

Moc atrakcji z okazji jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka 

Z okazji obchodów 50-lecia szkoły Zespół Szkół Specjalnych nr 9 im. Dr Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju przygotował cały wachlarz atrakcji dla dzieci, absolwentów i mieszkańców miasta.

Kwietna łąka z leżakami parkowymi i ławkami pojawi się na osiedlu Chrobrego 

Do końca października powinien powstać na osiedlu Chrobrego park kieszonkowy. Praca wre i już widać jej pierwsze efekty.

Pilnie potrzebna krew. Podziel się, bo możesz, uratuj innym życie 

Potrzebna jest krew  grupy A Rh(-) lub 0 Rh (-) oraz osocze dla 14-letniego chłopca chorego na białaczkę.

Zapłaciła za węgiel, dostała... pomalowany na czarno gruz. 7 kroków jak nie dać się oszukać 

Oszuści nie przebierają w środkach. Policjanci przestrzegają przed kolejnymi metodami, po jakie sięgają przestępcy, przytaczając przykład kuriozalnej transakcji, do której doszło w Zawierciu. Warto wiedzieć, jak działają oszuści, by nie wpaść w zastawioną przez nich pułapkę i nie stracić pieniędzy.

Zmarł pracownik ranny w wybuchu w koksowni Przyjaźń 

22 września w koksowni Przyjaźń, należącej do grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, doszło do wybuchu. Dziś JSW KOKS S.A. poinformowała, że najciężej ranny pracownik, zmarł.

Zobacz więcej