Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Oszczędność, dopłata i wyjątkowy EKOdesign - 3 argumenty za EKOnawierzchnią wokół domu 

Ułożenie EKOnawierzchni z bruku jest naprawdę opłacalne. I to przynajmniej z 3 powodów. Przedstawiamy kostki Vjetra® i Mandal oraz 3 argumenty za wykorzystaniem ich wokół domu.

Przed nami III edycja Festiwalu Górnej Odry. Zobacz co będzie się działo w regionie! 

Festiwal to jedno z najpopularniejszych wydarzeń na mapie województwa śląskiego. Impreza kulturalno-turystyczna od dwóch lat zgromadziła ponad 200 tys. uczestników, stając się Najlepszym Produktem Turystycznym 2022 roku według Polskiej Organizacji...

Pieniądze na czyste powietrze 

- Co minutę umiera na świecie 13 osób wskutek chorób wywołanych złym stanem powietrza. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak duże znaczenie ma to, czym oddychamy – ostrzegała podczas konferencji inaugurującej Marszałkowski Program Poprawy...

Trwa nabór wolontariuszy na WOŚP 2023  

Organizator 31. Finału WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju - Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”, nadal prowadzi nabór wolontariuszy, którzy będą zbierać datki do puszek. Przygotowania do finału nabierają tempa. 

11 nowych karetek dla pacjentów ze Śląska. Specjalistyczny ambulans trafi do Jastrzębia [ZDJĘCIA] 

Ambulanse typu C, w porównaniu do pozostałych typów, są najbardziej zaawansowane. To właściwie ruchome jednostki intensywnej opieki, przystosowane do transportu, leczenia i monitorowania pacjentów. 11 takich pojazdów trafiło do różnych stacji...

Nowiny Barbórkowe - gryfny cajtung na Barbórka! 

Drodzy Górnicy! Portale Nowiny.pl i JastrzebieOnline.pl przygotowały specjalne wydanie Nowin Barbórkowych z okazji Waszego święta, które zostało wydane 29 listopada br.. A w nim znalazły się teksty m.in. o Barbórce jako naszym narodowym...

500-letni Dąb Cysters podpalony. Lasy Państwowe: Nie ma na to kulturalnego określenia [ZDJĘCIA] 

"Uratowaliśmy go" - przekazał nam dyżurny raciborskiej straży pożarnej. W sobotni (29.10.) wieczór ktoś podpalił kilkusetletnie drzewo. Na razie nie można dokładnie ocenić skali zniszczeń, wiadomo jednak, że pożar nie zagroził istnieniu...

Pracownicy kopalni w Rydułtowach uratowali życie kierowcy ciężarówki z węglem. Mężczyzna spadł z naczepy 

Do wypadku doszło około 14.30 w ubiegły piątek (21.10.). Kierowca ciężarówki, po załadowaniu węgla i wyjechaniu przed kopalnianą bramę, wszedł na naczepę i spadł z niej, uderzając się w głowę. Pracownicy zareagowali błyskawicznie,...

Składy węgla skontrolowane przez UOKiK. "Krajowi dostawcy lub importerzy odmówili dostarczenia towaru" 

Sytuacja na rynku węgla stała się obiektem zainteresowania Prezesa UOKiK w lipcu br., wszczęto w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. We wtorek (25.10.) Urząd opublikował wstępne wnioski, jakie płyną z dotychczasowych ustaleń. Na terenie...

Niebezpieczne odpady zakopane na terenie kopalń. "Mogły stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi" [ZDJĘCIA] 

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. skierowała do prokuratury siedem zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, wobec czterech nierzetelnych wykonawców, którzy działali na szkodę Spółki oraz poświadczyli nieprawdę w dokumentach.

HistoriON zabierze Was w podróż do przeszłości. Dziś start portalu 

Drodzy Czytelnicy. 31 stycznia do działających w ramach Wydawnictwa Nowiny portali nowiny.pl, jastrzebieonline.pl i eZory.pl dołącza HistoriON. Czym jest nasz najnowszy projekt?

Program Czyste Powietrze zbankrutuje? Polski Alarm Smogowy apeluje do Donalda Tuska 

Program Czyste Powietrze znalazł się na skraju bankructwa? Ostrzegają o tym Polski Alarm Smogowy oraz Fundacja Instrat i podkreślają, że każdego tygodnia zaległości płatnicze rosną o kolejne 100 mln zł. - Bez natychmiastowej interwencji rządu programowi grozi zapaść - mówią aktywiści i eksperci oraz apelują do premiera Donalda Tuska.

2023 najcieplejszym rokiem w historii pomiarów 

Badacze z unijnego programu obserwacji Ziemi Copernicus Climate Change Service (C3S) opublikowali raport, który pokazuje, że niemal każdy miesiąc minionego roku przynosił kolejne rekordy temperatur.

W nowym roku wróci dodatek osłonowy dla najuboższych, ale tylko na sześć miesięcy 

Dodatek będzie nadal oparty o kryterium dochodowe, ale ma być wypłacany tylko za pół roku i powiększony o wskaźnik inflacji w 2022 r.

Bilans działalności Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. "Było to dla nas wielkim wyzwaniem" 

W bazie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków jest już około 9,5 mln złożonych deklaracji źródeł ciepła, 2 mln kont obywateli, 20 tys. kont urzędników, 80 tys. inwentaryzacji budynków i 80 tys. przeglądów kominowych.

Dlaczego „zielona transformacja” zaczyna się 1000 metrów pod ziemią? 

Jastrzębska Spółka Węglowa, jako największy producent węgla koksowego w Europie, dostarcza paliwa do tzw. zielonej transformacji. Bez tego paliwa nie byłoby stali, a bez stali nie byłoby turbin wiatrowych czy paneli solarnych, z których wytwarza się zieloną energię. 

Galeria Wiślanka rozdaje prezenty w swoje urodziny 

Galeria Wiślanka obchodzi swoje trzecie urodziny! Z tej okazji ulubione miejsce zakupów i spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Żor zaprasza 21 października do wspólnego świętowania. Galeria przygotowała mnóstwo niespodzianek. Klienci, którzy zrobią zakupy w najbliższą sobotę na kwotę 300 złotych, otrzymają prezent w postaci...

Tekst sponsorowany

Nowy Salon Toyoty i Lexusa w Rybniku: Najwyższy wymiar obsługi klienta  

Miasto Rybnik może poszczycić się czymś zupełnie nowym. Dynamicznie rozwijająca się Grupa Dobrygowski stworzyła tu nowoczesne centrum motoryzacyjne, które przyciąga uwagę wszystkich miłośników samochodów. To miejsce, w którym pasja do motoryzacji jest w pełni widoczna, a każdy klient może poczuć się wyjątkowo.

Tekst sponsorowany

Milion osób w województwie śląskim usłyszało o sprawiedliwej transformacji 

Czy tego chcemy, czy nie, województwo śląskie, znane z przemysłowego dziedzictwa, zmierza w stronę transformacji energetycznej. Temat nadchodzących zmian próbowało przybliżyć mieszkańcom Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego FOPSZ w ramach projektu „Kaj ta zmiana?”.

Materiał zewnętrzny

Przekonaj się, że pająki nie są tak straszne, jak Ci się wydaje! 

Poznaj egzotyczny świat pająków i skorpionów już od 11 sierpnia w Galerii Zdrój. Ogromne ptaszniki, święcące skorpiony, czy azjatyckie wije – na co dzień zamieszkujące inne szerokości geograficzne - tym razem pojawią się w Jastrzębiu-Zdroju.

Tekst sponsorowany

Praca z naturą 

Lubisz majsterkowanie i pracę z drewnem? Jesteś dokładny i otwarty na naukę? Właśnie takich osób poszukują Eko-Okna do zespołu produkcji okien i drzwi drewnianych.

Tu, gdzie nie sięgała wyobraźnia 

Eko-Okna S.A. obchodzą w tym roku 25-lecie istnienia. – Moja wyobraźnia co do rozwoju i wielkości fabryki sięgała co najwyżej hali nr 1 w Kornicach. Na pewno nie dalej – mówi prezes Mateusz Kłosek, który dziękuje pracownikom za zaangażowanie i wspomina początki firmy.

Jastrzębie-Zdrój i Godów z kolejnymi grantami na projekty społeczne od PSE 

W czerwcu br. rozstrzygnięto kolejną edycję programu grantowego „Wzmocnij Swoje Otoczenie” dla lokalnych inicjatyw społecznych. Samorządy i ich jednostki organizacyjne (m.in. przedszkola, szkoły, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej) oraz organizacje pozarządowe mogły otrzymać na swój projekt grant w wysokości do 20 tys. złotych....

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie 300 plus 

Od soboty, 1 lipca, rodzice i opiekunowie będą mogli wnioskować o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. Świadczenie przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

Unijny przemysł oraz cele klimatyczne zależą od... węgla koksowego 

Nowoczesne auta, konstrukcje nośne futurystycznych budowli, czy produkujące energię, ogromne wiatraki nie powstaną jeśli do ich budowy nie użyjemy stali. Stali zaś nie będzie bez koksu, a koksu bez węgla koksowego.

Tworzą przestrzeń do nauki i zabawy 

Przedszkole i Żłobek Montessori w Kornicach to 5 budynków połączonych jednym korytarzem, a otoczenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić dzieciom indywidualną i samodzielną pracę. Poznaj z nami to wyjątkowe miejsce!

Łowcy językowych talentów 

Niderlandzki, niemiecki, włoski, francuski, czeski, słowacki, słoweński, węgierski, angielski i chorwacki – osób posługujących się tymi językami obcymi poszukuje specjalny zespół rekruterów działu handlowego Eko-Okien. Gdzie szukają kandydatów do „handlówki”? Jak wygląda ich praca?

Zobacz więcej