Eko piknik na OWN odwołany 

Piknik Ekologiczny, który miał się odbyć w piątek, 16 września na terenie jastrzębskiego Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne zostaje odwołany.

Ulica Warszawska po remoncie. Jest nie do poznania 

Nowe chodniki, drogi dla rowerów, poprawa nawierzchni – to tylko część prac, które zrealizowano w ramach kolejnego etapu modernizacji ul. Warszawskiej w Jastrzębiu-Zdroju,

„Ale Cyrk 2”. Przyjdź na ostatnie w tym sezonie spotkanie ze sztuką cyrkową [ZAPOWIEDŹ] 

Przy OSP Górne 15 września odbędzie się ostatnia tego lata edycja imprezy „Ale Cyrk 2”. Letnie warsztaty iluzji, pokazy szczudlarzy i żonglerów oraz animacje dla dzieci przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzień bez Samochodu. Komunikacją miejską pojedziesz za darmo 

W czwartek, 22 września br. na świecie obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Właściciele samochodów właśnie wtedy, na podstawie dowodu rejestracyjnego danego samochodu oraz dowodu tożsamości ze zdjęciem, są uprawnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Jastrzębie dla młodych. Za nami pierwsze spotkanie dot. nowej strategii 

W Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju 13 września odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące nowej strategii. Prezydent Anna Hetman oraz pracownicy Wydziału Strategii i Obsługi Inwestora Urzędu Miasta spotkali się z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta oraz uczniami szkół ponadpodstawowych.

MOK Jastrzębie zaprasza na wystawę „Porozumienia sierpniowo-wrześniowe z perspektywy górnośląskiej” [ZAPOWIEDŹ] 

„Porozumienia sierpniowo-wrześniowe z perspektywy górnośląskiej” przybliża wydarzenia, które przyczyniły się do powstania NSZZ Solidarność, a w dalszej perspektywie do obalenia komunizmu w Polsce i ustanowienia w pełni demokratycznych władz. Część prezentowanej ekspozycji poświęcona jest bohaterom upamiętnionym w Panteonie Górnośląskim,...

Wandalizm na Żelaznym Szlaku Rowerowym. Kamera nagrała sprawcę 

Ostatni przykład wandalizmu został nagrany przez kamery umieszczone na Żelaznym Szlaku Rowerowym. Zniszczony został element wiaty przystankowej.

Jastrzębie przygotowuje się na Światowy Dzień Turystyki 

27 września Jastrzębie-Zdrój przygotuje atrakcje w związku ze Światowym Dniem Turystyki. Światowy Dzień Turystyki będzie okazją do odkrywania i poznawania na nowo miejsc turystycznych w Jastrzębiu.  

Przyjedź na Piknik Ekologiczny na OWN [ZAPOWIEDŹ] 

Z okazji Sprzątania Świata 16 września na terenie jastrzębskiego Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego organizowany jest Piknik Ekologiczny.

Chcesz kupić orzech na kopalni Budryk? Zapoznaj się ze zmianami 

Od poniedziałku, 12 września, kopalnia Budryk wraca do sprzedaży węgla tylko podczas jednej zmiany. Jest to spowodowane sprzedażą dotychczasowych zapasów węgla sortymentu orzech. Obecnie sprzedaż będzie prowadzona w oparciu o bieżącą produkcję tj. do 180 ton na dobę.

Jastrzębscy uczniowie wyjechali na praktyki do Niemiec i Portugalii  

Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Branżowych wyjechali w niedzielę, 11 września, na praktyki zawodowe do Niemiec i Portugalii. W ten sposób będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe w dziedzinie fryzjerstwa i na kierunku ślusarz-elektryk.

Pływanie kajakami, alpaki i wyścigi w taczkach. Harcerze bawili się na pikniku [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W sobotę, 10 września harcerze z Jastrzębia na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego bawili się na pikniku harcerskim. Wśród atrakcji znalazła się między innymi możliwość popływania kajakami.

IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe. Obowiązuje od sobotniego poranka 

Instytut Meteorologii wydał ostrzeżenia dla kilku województw, głównie z południa Polski. W obszarze zagrożonym intensywnymi opadami deszczu i burzami znajduje się cały nasz region.

Zostań patronem jastrzębskiej kapsuły czasu. Zostaw wiadomość dla przyszłych pokoleń 

Podczas budowy Placu Zdrojowego, robotnicy pod pomnikiem ofiar Marszu Śmierci odkryli akt z 1979 roku zabezpieczony w kapsule czasu. Znalezisko wróci na swoje miejsce, by stać się pamiątką dzisiejszych czasów dla przyszłych pokoleń. W kapsule umieszczony zostanie także list z teraźniejszym przesłaniem oraz nośnik danych z wideo nagraniami...

Przyjdź na Festyn Bezpieczeństwa [ZAPOWIEDŹ] 

Policjanci z komendy w Jastrzębiu-Zdroju organizują 11 września imprezę prewencyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.

Gdzie i kiedy? Sprawdź harmonogram akcji krwiodawstwa w regionie 

ABRh- i BRh- to te grupy krwi, których teraz szczególnie potrzeba, zgodnie z danymi dostępnymi na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Chcesz ogrzewać dom drewnem? To najtańsze paliwo, ale jego pozyskanie i użycie nie jest takie proste 

Gaz, węgiel, pellet, a może pompa ciepła? Ludzie, którzy stoją właśnie przed koniecznością wyboru rodzaju ogrzewania, mają mocny ból głowy. Bo na co w obecnej sytuacji kryzysu energetycznego postawić? Co będzie dostępne i przez co nie zbankrutujemy? Głowią się również ci, którzy doszli do wniosku, że konieczny jest montaż alternatywnego...

Zobacz więcej