Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód

Portal Nowiny.pl z dumą prezentuje serię czterech filmów, które przybliżają niezwykłe atrakcje Krainy Górnej Odry. Redakcja portalu, z pasją do odkrywania fascynujących miejsc, zaprasza do zapoznania się z unikalnymi propozycjami, które ukazują różnorodność i bogactwo naszego regionu.

Nowiny.pl podbijają Krainę Górnej Odry: 4 filmy, 10 niezwykłych przygód

1. Tam, gdzie historia spotyka naukę i rozrywkę. Kopalnia Ignacy i Edukatorium Juliusz w Rybniku

Nowiny.pl zabierają widzów w dwie niezwykłe podróże - do Edukatorium Juliusz i na Zabytkową Kopalnię Ignacy. Edukatorium Juliusz, mieszczące się w dawnej siedzibie szpitala, to przestrzeń, w której historia spotyka się z nauką. Idealne miejsce dla uczniów zafascynowanych biologią, a także dla tych, którzy chcą wcielić się w rolę lekarza. Po tej edukacyjnej przygodzie przenosimy się do najstarszej kopalni ziemi rybnickiej - Kopalni Ignacy, by podziwiać maszynę, która zmieniła świat.

2. Od Iskry do Innowacji. Żory miastem ognia, energii i historii

Muzeum Miejskie w Żorach, zwane "oknem na świat", to miejsce, które przenosi nas w przeszłość dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Wędrówka po Afryce w sercu Żor, wystawa "Graczki", opowieści badaczy o lokalnej historii - to wszystko czeka na odwiedzających. Muzeum Ognia to historia Żor, miasta z pasją, które stale się rozwija.

3. Od starożytności do nowoczesności: Zamek Piastowski i Muzeum w Raciborzu

Racibórz zaprasza do odkrywania swojego dziedzictwa. Zamkowe klimaty na Zamku Piastowskim, miejsce o bogatej historii sięgającej XI wieku. Bogactwo i różnorodność Muzeum w Raciborzu są niezwykłe! Od dawnych technik dentystycznych po spotkanie z mumią Egipcjanki. Dla najmłodszych - SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Aktywności i Wyobraźni. To raj dla ciekawskich głów, które uwielbiają zadawać pytania "dlaczego" i szukać odpowiedzi na różnorodne zagadki świata.

4. Czar węgla i natury. Carbonarium, Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju, Opactwo Cystersów w Rudach, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

Ostatni film skupia się na różnorodności miejsc w Krainie Górnej Odry. Carbonarium, nowość na mapie, to interaktywna wystawa o węglu, historii miasta i górnictwa. Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju to oaza spokoju, a Opactwo Cystersów w Rudach to miejsce dla ciała i ducha, otoczone lasami i bogatą historią.

Redakcja Nowiny.pl zachęca do obejrzenia filmów na portalu Nowiny.pl lub kanale YouTube oraz do odwiedzenia przedstawionych atrakcji. Kraina Górnej Odry to miejsce, gdzie historia, nauka i przyroda splatają się w fascynującą sieć możliwości.


O Nowiny.pl:

Nowiny.pl to portal informacyjny, który angażuje się w promocję miejsc unikatowych i atrakcyjnych dla społeczności lokalnej oraz turystów. Poprzez serię filmów, redakcja dąży do pokazania piękna i różnorodności Krainy Górnej Odry.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].