Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębskie, dwudniowe święto wina za nami. Co działo się w Parku Zdrojowym? [ZDJĘCIA]

W dniach 29-30 lipca w Parku Zdrojowym odbywało się święto wina, na którym pojawiło się sporo wystawców z lokalnych winnic, ale nie tylko. 

Jastrzębskie, dwudniowe święto wina za nami. Co działo się w Parku Zdrojowym? [ZDJĘCIA]

Dwudniowe święto wina było niepowtarzalną okazją do odkrycia fascynującego świata wina i doświadczenia prawdziwej uczty dla zmysłów. Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele lokalnych winnic (Kępa Wiślicka, Winnica Smuga, Winnica Bruntelesa, Winnica Laguna, Winne Konstelacje, Cieszyński Szlak Wina, Śląskie Stowarzyszenie Winiarzy, Restauracja Kameralna) oraz sprzedawcy nietuzinkowych serów oraz orzechów. Oczywiście przed zakupem możliwa była degustacja.

Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać tematycznych wykładów: „Odkrywamy tajemnice hiszpańskich win” (wykład sommeliera Mariusza Wojciechowskiego), Rozmowy przy winie o winie: Winny Savoir vivre dla początkujących (prowadzenie sommelier Mariusz Wojciechowski), „Wprowadzenie w świat polskich win” (wykład sommeliera Mariusza Wojciechowskiego), rozmowy przy winie o winie: o przydomowych uprawach winorośli czy „Sztuka łączenia dań i wina czyli wine pairing" (rozmowa z szefem kuchni restauracji Kameralna Dawidem Koczym).

„Święto wina” organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury to idealna okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat win, czerpania radości z muzyki oraz spędzenia miłego czasu w towarzystwie bliskich i przyjaciół.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pył (89.25. * .86) 01.08.2023 07:38

Bardzo dobra impreza tylko zmieńcie dźwiękowca następnym razem bo głuchy jak nasza Pani prezydent na opinie mieszkańców

~Nataniel16 (46.204. * .101) 31.07.2023 06:50

A reklama alkoholu nie jest zabroniona ?Ktoś mógłby się zainteresować organizatorami tego wydarzenia .

~Latozradiem (217.115. * .198) 30.07.2023 22:31

Jastrzebska mlodziez, jak zwykle, nie zawiodla.