Wyłudzają nagie zdjęcia w Internecie
Świat przestępczy coraz częściej przenosi się do Internetu. Ofiarami padają najmłodsi. Cyberprzestępcy potrafią wyłudzić nagie zdjęcia, a następnie szantażować osoby na nich przedstawione. Nie cofną się nawet przed uwodzeniem dzieci, aby dążyć do spotkania w realu. Między innymi o tym opowiadali policjanci na spotkaniu w popularnym „Korfantym”.

W środę uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju spotkali się z jastrzębskimi policjantami: nadkom. Anetą Zacharjasz, asp. Michałem Bukowskim i st. sierż. Grzegorzem Suwiszem. Mundurowi powiedzieli im, jak radzić sobie podczas ataku w windzie, na ulicy czy w innych trudnych sytuacjach.
Inicjatorem spotkania była Anna Bieniek, pedagog z „Korfantego”.
- Rozwój nowoczesnych technologii to oprócz korzyści i pozytywów również zagrożenia. Niestety, także przestępcy wykorzystują sieć internetową do swoich celów. Nierzadko ich ofiarą padają dzieci i młodzież. Właśnie dlatego zorganizowaliśmy to spotkanie. Policjanci przedstawili naszym uczniom konkretne sposoby radzenia sobie w takich sytuacjach. Ważne jest, aby młodzież wiedziała, do kogo ma się zwrócić w momencie zagrożenia lub kiedy zostaną skrzywdzeni - mówiła pedagog
Poruszono także kwestię wyłudzania intymnych zdjęć od osób nieletnich, a następnie szantażowania ich. Z tym przestępczym działaniem coraz częściej można spotkać się w Internecie. Dzieci i młodzież padają również ofiarą child groomingu (uwodzenia) w sieci.
Cyberprzestępczość to duże zagrożenie dla społeczeństwa, ale przede wszystkim dla dzieci.
- Przestępcy bardzo szybko potrafią zdobyć zaufanie młodych ludzi. Mają swoje techniki rozpracowywania ich i uderzania w czułe punkty. Potrafią uwieść dziecko, aby wyłudzić od niego zdjęcia intymne, ale też dążą do bezpośredniego kontaktu z ofiarą. Dlatego należy wszystkich przestrzegać przed zawieraniem kontaktów drogą internetową z nieznajomymi i wchodzeniem z nimi w bliższe relacje - zwracała się do uczniów policjantka.
Spotkanie, jakie jastrzębscy policjanci odbyli z uczniami „Korfantego”, wpisuje się w program profilaktyczny szkoły. Ważne jest, aby młodzież wiedziała, jak ma się zachować w trudnych sytuacjach, zanim do nich dojdzie.
Co za zjeb robi sobie nagie zdjęcia? Mam 45 lat i nigdy nie wpadłem na to żeby się focić z gołą dupą, ludzie qrwa gdzie my żyjemy?
Też tak miałem najpierw taka jedna wyłudziła odemnie moje zdjęcia po sagu, a później mnie szantażowała , że jak się z nią nie ożenie to je udostępni.
Ale twardo zrobiłem z nią porządek i teraz jesteśmy małużeństwem od 10 lat.