Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłoś komentarz do moderacji

Następujący komentarz zostanie przekazany do moderacji:

@Gwidon - nie wiem dlaczego się dąsasz. Słusznie zwróciłem uwagę, że Jastrzębie świętuje dożynki jak... każda polska wieś - hucznie i radośnie. I niech się bawi. Inni w tym czasie wolą skupiać się na rozwoju miast. Jaka umieralność dzieci??? Jastrzębie jest tak samo zanieczyszczone jak Rybnik czy Żory, a może nawet bardziej. Przypomnę wyniki z 2021 kiedy Jastrzębie zajęło 6. miejsce w Europie jeśli chodzi o UMIERALNOŚĆ LUDZI Z POWODU SMOGU. Fragment pochodzi z artykułu w jastrzębskich mediach: "Ranking obejmuje 858 miast – od najbardziej zanieczyszczonych po najczystsze Zestawienie zamykają skandynawskie miasta, a najniższy wskaźnik zgonów związanych ze smogiem jest w Rejkiawiku. Na szczycie listy znalazła się natomiast włoska Brescia. Na kolejnych miejscach mamy Karwinę w Czechach i Vicenzę we Włoszech. Na piątej pozycji znalazła się Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (Zabrze, Tychy, Sosnowiec, Ruda Śląska, Katowice, Gliwice, Chorzów i Bytom). Według rankingu gdyby normy WHO nie zostały przekroczone można by tam uniknąć 1739 zgonów. Szóste miejsce zajęła Ostrawa, a siódme Jastrzębie-Zdrój ze średnim stężeniem rocznym 23,3μg/m³. W naszym mieście liczba przedwczesnych zgonów związanych z zanieczyszczeniami to 71 rocznie." Myślę, że świadomość różnych spraw w tym stanu zanieczyszczenia i wielu inna jest w Jastrzębiu niższa niż w miastach województwa. Jastrzębie mentalnie to jednak bardziej poziom Mszany niż np. Pszczyny, nie mówiąc o większych miastach. Dożynkujcie zamiast troszczyć się o środowisko!
Napisany przez Arteks, 19.09.2023 17:54
W powodzie zgłoszenia wpisz jak najwięcej informacji. Możesz pozostawić do siebie numer kontaktowy.

Wysyłając zgłoszenie, zgadzasz się z postanowieniam regulaminu dotyczącymi zbierania, przechowywania oraz przetwarzania danych.
Twoje zgłoszenie zostaje wysłane z adresu IP: 44.220.249.141 / ec2-44-220-249-141.compute-1.amazonaws.com
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)