Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłoś komentarz do moderacji

Następujący komentarz zostanie przekazany do moderacji:

@Raperka_klasztorna jak czegoś unikasz to nie poznasz. Nie chcę cię dobijać ale jakbyś częściej wyjeżdżał z Jastrzębia to zobaczyłbyś jeszcze większą przepaść no inne miasta potrafią inwestować w swoje centra i je rozwijać, a w Jastrzębiu czy Żorach nie ma centrów - więc nie ma za bardzo czego rozwijać. To nie przypadek, że Wiślanka powstała przy drodze - bo gdzie miała powstać? Tymczasem miejskie galerie handlowe powstawały w centrach: Rybnika, Bielska-Białej, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Sosnowca czy Katowic. W Żorach miasta nie poczujesz, a co najwyżej klimat wspomnianych przez ciebie... marketów przyulicznych. Czy zauważyłeś, że w sumie te blaszaki niewiele różnią się od zakładów strefowych? Ta same moduły, hangarowe konstrukcje i... wielkie parkingi przed. A w miastach galerie są wysokie, bogate ale subtelne - parkingi są schowane w podziemiach czy na parkingach wielopoziomowych. No ale takie rzeczy buduje się tylko w miastach. W prowincjonalnych Żorach - stawia się byle co. Co do strefy która się rozrasta po wyjeździe z Pawłowic to chciałbym zauważyć, że nie należy ona ani do Żor, ani do Jastrzębia. To są Warszowice! Czyli jeśli już ktoś się chce fascynować tym modelem wytwórczości to musi pochwalić wsie do której do pracy przyjeżdżają żorzanie i jastrzębianie. Nie rozumiem tego kompletnie bo duże miasta jakoś potrafią bazować na własnych miejscach pracy. W przypadku pogranicza SJZ, SZO największym wygranym są Warszowice i ich władze.
Napisany przez ~mmm125, 30.11.2023 18:38
W powodzie zgłoszenia wpisz jak najwięcej informacji. Możesz pozostawić do siebie numer kontaktowy.

Wysyłając zgłoszenie, zgadzasz się z postanowieniam regulaminu dotyczącymi zbierania, przechowywania oraz przetwarzania danych.
Twoje zgłoszenie zostaje wysłane z adresu IP: 3.227.240.72 / ec2-3-227-240-72.compute-1.amazonaws.com
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)