Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Walter Foitzick pseudonim Peter Simpel

zm. 31.08.1955

Ur. 19 X 1886 r. w Raciborzu. Syn zawodowego oficera w stopniu kapitana; matka - Helena zd. Randel. Do gimnazjum uczęszczał w Neuruppin i w Berlinie, gdzie odbywał także studia filozoficzne. Następnie mieszkał w Monachium. W 1943 r. został redaktorem naczelnym największego niemieckiego tygodnika satyrycznego „Simplicissimus” (tu: naiwniaczek), wychodzącego w Monachium w latach 1896-1967. Poza ogromną liczbą felietonów satyrycznych i humorystycznych oraz rozpraw z zakresu historii i krytyki sztuki, wydał wiele zbiorów swoich opracowań ale także materiały pisane specjalnie dla wydań książkowych, jak np. „Die Dummen an die Front!” („Głupi na front!”) - Dresden 1918; „Unter uns gesagt. Heitere Daseinsbetrachtungen” („Między nami powiedziane. Wesołe obserwacje naszego bycia”) - München 1939; „Heiterer Olymp” („Wesoły olimp”) - w latach 1940-1944 ukazał się w nakładzie aż 48 tysięcy; „Man kann nie wissen. Heitere Randbemerkungen zum Jahreslauf” („Nigdy nie wiadomo. Wesołe uwagi na marginesie biegu roku”) - München 1942; „Bayern erlebt und gesehen” („Przeżywać i oglądać Bawarię”) - München, trzy wydania w latach 1955-1957; „Ich grüß’ Euch, Ihr Lieben” („Pozdrawiam was, moi kochani”) - München 1956, czy „Meine Faschingsbräute. Lebensweisheiten und Torheiten” („Moje karnawałowe narzeczone. Mądrości życiowe i głupoty”) - München 1973. Zmarł 31 VIII 1955 r. w Monachium.