Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłoś komentarz do moderacji

Następujący komentarz zostanie przekazany do moderacji:

Sprowadzamy węgiel z USA, choć mamy go pod dostatkiem Polskie kopalnie wydobyły w pierwszym półroczu 38 mln ton węgla - o 1 milion więcej niż przed rokiem. Problem w tym, że nie ma go gdzie sprzedać. Według danych Ministerstwa Gospodarki stan zapasów węgla na koniec czerwca wyniósł ponad 5,5 mln ton. W zeszłym roku w analogicznym okresie było to 2,1 mln ton. Na kopalnianych hałdach przybyło w stosunku do roku poprzedniego prawie 3,4 mln ton węgla, z którym nie ma co zrobić.Kopalnie mają problemy ze sprzedażą węgla Sprzedaż węgla kamiennego spada - w okresie od stycznia do czerwca wyniosła 34,5 mln ton i była niższa o 4 mln ton w stosunku do roku poprzedniego. Mniej węgla kupił rynek krajowy (aż o 10,8 procent) oraz odbiorcy zagraniczni (o 7,7 procent). Jednocześnie aż o 10,2 procent wzrósł średni koszt produkcji tony węgla, na który składają się między innymi koszty wynagrodzeń wraz z narzutami na ubezpieczenia społeczne i pozostałe świadczenia pracownicze, które to w pierwszym półroczu 2012 roku wzrosły o 11,9 procent rok do roku. Spadek sprzedaży oznacza, że przedsiębiorstwa górnicze mogą w tym roku nie wyrobić spodziewanych planów finansowych i jeśli taka tendencja się utrzyma, w dalszej kolejności oznacza to redukcje etatów i być może w skrajnym przypadku likwidację kolejnych kopalni. Tymczasem okazuje się, że do Polski sprowadzany jest węgiel ze Stanów Zjednoczonych, ponieważ wygląda na to, że bardziej opłaca się importować węgiel z drugiego końca świata, niż wydobywać w krajowych kopalniach u rodzimych producentów!!!! Przyczyn tego zjawiska należy szukać przede wszystkim w wysokich cenach polskiego węgla, dyktowanych wysokimi kosztami wydobycia, na które składają się przede wszystkim podatek akcyzowy, podatek VAT, wysokie koszty pracy i pozostałe podatki oraz obciążenia związane z górniczymi przywilejami. Kwestia podatków jest o tyle istotna, że nieśmiało, ale coraz głośniej, mówi się o rozszerzeniu podatku od kopalin (jaki obecnie płaci KGHM) na węgiel. Wtedy odpowiedź na pytanie o konkurencyjność polskiego węgla na rynkach, znajdzie się sama. PROPONUJE ABYŚCIE DALEJ OSTRO STRAJKOWALI - POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!
Napisany przez ~salomon, 01.11.2012 09:35
W powodzie zgłoszenia wpisz jak najwięcej informacji. Możesz pozostawić do siebie numer kontaktowy.

Wysyłając zgłoszenie, zgadzasz się z postanowieniam regulaminu dotyczącymi zbierania, przechowywania oraz przetwarzania danych.
Twoje zgłoszenie zostaje wysłane z adresu IP: 3.144.92.165 / ec2-3-144-92-165.us-east-2.compute.amazonaws.com
Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)