Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłoś komentarz do moderacji

Następujący komentarz zostanie przekazany do moderacji:

Fantastycznie... roczna opłata za wywóz śmieci zmieszanych u naszych sąsiadów to 86 zł w Ostrawie i 82 zł w Cieszynie w przeliczeniu na zł. Tam jakoś nie ma problemu, spalarnie i segregacja działają. Polska oczywiście musi zrzucać obowiązek segregacji na obywatela i dowalać stawki po bandzie. Jak tam Jastrzębska supernowoczesna spalania i sortownia na Moszczenicy? Mianowicie od miesięcy media trąbią o odpowiedzialności zbiorowej i karnej opłacie za niesegregowane śmieci nawet do 4 krotnie wyższej opłaty podstawowej za wywóz śmieci. W ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, nie znalazłem nic o odpowiedzialności zbiorowej, żadnej konkretnej informacji na podstawie jakiej ustawy, kodeksu czy artykułu spółdzielnie mieszkaniowe mogą karać wszystkich mieszkańców bloku podwyższoną opłatą. Z tego co udało mi się znaleźć w internecie odpowiedzialność zbiorowa dotyczy wyłącznie czynów zabronionych i przestępstw skarbowych. Dodatkowo podmiotem odpowiedzialnym za gospodarowanie odpadami jest spółdzielnia a w związku z powyższym jeśli spółdzielnia nałoży karę pieniężna na wszystkich mieszkańców bloku za nieposegregowane śmieci to robi to nielegalnie i niezgodnie z prawem? Czy w takiej sytuacji mieszkańcy mogą zażądać od spółdzielni wskazania osoby odpowiedzialnej za niesegregowanie śmieci a jeśli spółdzielnia tego nie wykaże czy jest to równoznaczne z próbą wyłudzenia pieniędzy? Jeśli nawet spółdzielnia wprowadzi swój nowy własny regulamin i umieści w nim zapis o odpowiedzialności zbiorowej to ,,wyżej" w hierarchii prawa stoi ustawa a najwyżej Konstytucja w której to nie ma zapisu o odpowiedzialności zbiorowej.
Napisany przez ~Ksanti, 25.11.2019 08:43
W powodzie zgłoszenia wpisz jak najwięcej informacji. Możesz pozostawić do siebie numer kontaktowy.

Wysyłając zgłoszenie, zgadzasz się z postanowieniam regulaminu dotyczącymi zbierania, przechowywania oraz przetwarzania danych.
Twoje zgłoszenie zostaje wysłane z adresu IP: 34.228.52.21 / ec2-34-228-52-21.compute-1.amazonaws.com
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)