Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłoś komentarz do moderacji

Następujący komentarz zostanie przekazany do moderacji:

Port Anzali Bandar-e Anzali to miejscowosc w Iranie, nad Morzem Kaspijskim. Port, bedacy czescia nazwy, jest niewielki, choc znaczacy. Na tyle znaczacy, ze bez problemu mozna spotkac mieszkancow miasta mowiacych po rosyjsku: bedacych portowymi urzednikami lub pracownikami firm, ktore z transportem statkami sa zwiazane. Samo miasto nie wydaje sie azjatyckie. Starsze budynki reprezentuja architekture rosyjska. Mozna sobie kupic Matrioszke. To troche dziwo, bo Anzali lezy w prowincji Gilan, ktorej kultura oraz stroje ludowe sa jednymi z najbardziej charakterystycznych w Iranie. Do Bandar-e Pahlavi (dzis Anzali, bandar znaczy port) w 1942 r. Sybiracy przybyli statkiem. Polozona nieopodal portu plaza to plaski teren. Piasek wymieszany jest z milionami miniaturowych muszelek. Na tej plazy w 1942 r. zorganizowano kwarantanne dla polskich uchodzcow z Syberii. Niestety, setki osob zmarlo. Polska kwatera znajduje sie na cmentarzu ormianskim. Mozna ja bez problemu odwiedzic. Odwiedzajacy dostaja polski znicz, prawdopodobnie dostarczony zawiadujacym cmentarzem przez polska ambasade. Mozna czytac. Jozef Szkudlarek, Stanislaw Puc, Stanistaw Machowski itd. "Pamieci zolniezy polskich, kobiet, mezczyzn i dzieci, zdazajacych do kraju ojczystego, na ziemi obcej zgaslych i tu pochowanych w 1942 r." - mowi marmurowa tablica. Po kwarantannie dzieci przetransportowano do Isfahanu.
Napisany przez ~Dziad, 01.11.2022 16:36
W powodzie zgłoszenia wpisz jak najwięcej informacji. Możesz pozostawić do siebie numer kontaktowy.

Wysyłając zgłoszenie, zgadzasz się z postanowieniam regulaminu dotyczącymi zbierania, przechowywania oraz przetwarzania danych.
Twoje zgłoszenie zostaje wysłane z adresu IP: 3.238.112.198 / ec2-3-238-112-198.compute-1.amazonaws.com
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)