Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłoś komentarz do moderacji

Następujący komentarz zostanie przekazany do moderacji:

@ Mieszkankatejosady Audiobooki dostępne za grosze... Tylko jakie? Ciekawe czy są audiobooki o tematyce naukowej, technicznej, komputerowej, biologicznej, chemicznej, matematycznej (można tak mnożyć...) - ciekawe jak lektor wytłumaczy rysunek czy zdjęcie. Swoją drogą duża ilość audiobooków jest tworzona komputerowo (programy text to speech), jedynie kilkanaście procent to żywi lektorzy (często znani). Ostatnio na własne oczy w Em...u widziałem przykład jednej z pozycji - papierowa książka kosztowała 18,99 a elektroniczny e-book (który z założenia miał być tani) - 39,99. Coś nie pykło... Innym przykładem jest książka która powstała dzięki sztucznej inteligencji - zlecono jej napisanie powieści na ok 300 stron, podano ogólne założenia, postacie. Książka powstała w 2 dni (!), kolejne 5 zajeła korekta. Ba! posunięto się nawet dalej i do testów powstała 18-to częściowa SAGA ! Czytamy mało, a jeśli już to albo brukowce albo jakąś pseudoliteraturę. Dzieci zmuszają do czytania lektur - które często odstają od rzeczywistości - co odstrasza je od czytelnictwa. Wolą pograć w gry na telefonie idąc drogą (nie patrząc gdzie idzie i jakie ma światło). A same księgarnie jedyny boom na książki mają przed nowym rokiem szkolnym, potem handlują bibelotami, artykułami papierniczymi, zabawkami. Bo ludzie zamiast czytać wolą oglądać jakieś durne programy...
Napisany przez ~ZmotoryzowanyPatrol, 13.05.2024 00:43
W powodzie zgłoszenia wpisz jak najwięcej informacji. Możesz pozostawić do siebie numer kontaktowy.

Wysyłając zgłoszenie, zgadzasz się z postanowieniam regulaminu dotyczącymi zbierania, przechowywania oraz przetwarzania danych.
Twoje zgłoszenie zostaje wysłane z adresu IP: 3.92.91.54 / ec2-3-92-91-54.compute-1.amazonaws.com
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)