Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Norbert Mika

ur. 25.05.1965, zm. 28.10.2020

Norbert Mika urodził się w 25 maja 1961 roku w Raciborzu. W 1988 roku ukończył Wydział Filozoficzno-Historyczny UJ, a w 2000 roku Kolegium Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W 2006 roku na UŚ obronił pracę doktorską. Zajmuje się dziejami Raciborza. Pracę zawodową jako nauczyciel historii, rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu. W latach 1993 -1999 pełnił funkcję dyrektora w Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu. W 1999 roku objął stanowisko dyrektora w Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu. W latach 2006 - 2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego. W przyszłości członek Zarządu Powiatu Raciborskiego. Za sukcesy na polu dydaktycznym i wychowawczym został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasług, a także przez Ministra Edukacji i Sportu Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W uznaniu zasług w pracy z dziećmi i młodzieżą, Zarząd Wojewódzki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w 2002 roku nadał mu Odznakę Przyjaciel Dziecka. 

28 października 2020 r. w wieku 59 lat zmarł w szpitalu w Głubczycach. Pochowany jest na Cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu.