Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
20 grudnia 2019

Wybrano nowego naczelnika Wydziału Edukacji

Wybrano nowego naczelnika Wydziału Edukacji
fot. Stanisław Faber / Facebook com

Magistrat rozstrzygnął konkurs na stanowisko naczelnika Wydziału Edukacji.  Miejsce zwolniło się po tym, jak dotychczasowy szef tej komórki Urzędu Miasta Andrzej Pawłowski złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Nowy naczelni Wydziału Edukacji to Stanisław Faber, mający stały meldunek w miejscowości Kozy.  Komisja konkursowa stwierdziła, że kandydat spełnił wszystkie wymagania niezbędne oraz w największym stopniu wymagania dodatkowe, określone w ogłoszeniu o naborze. Posiada wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym oraz wymagany staż pracy i doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie na stanowisku kierowniczym. W ocenie komisji rekrutacyjnej, Kandydat posiada wiedzę, predyspozycje i umiejętności, pozwalające na prawidłowe wykonywanie obowiązków Naczelnika Wydziału Edukacji.

Stanisław Faber pełnił funkcję śląskiego kuratora oświaty od czerwca 2008 roku do 2016 roku. Stanisław Faber jest z wykształcenia historykiem, zanim wygrał konkurs na śląskiego kuratora oświaty pełnił funkcję dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Bielsku Białej.


 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Nie tylko wypożyczamy książki" "Nie tylko wypożyczamy książki"

III LO w gronie Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości III LO w gronie Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
gość23.12.2019 20:27

Wielka szkoda, że nie zatrudnia się tutejszych Mieszkańców ale spadochroniarzy. Potem pani narzeka, że ma niskie dochody z tytułu podatków. Zatrudnia ciągle polityków lub osoby popierające PO. Dlaczego nie patrzy na predyspzozycję i wykształcenie. Biorą jaki taki bele był swój z PO - KO.

dyzma23.12.2019 11:59

i kolejny będzie wyprowadzać podatki poza miasto. najwiecej skarbnik a potem naczelnicy

Bonifacy22.12.2019 17:25

Długo nie zagrzeje miejsca z uwagi na pewne okoliczności sprawy szanowna jo

gość22.12.2019 16:25

Dziwne, popryednik tak dobrze yarabiał, pomimo braku efektów i zwolnił się. Nigdzie nie zarobi więcej niż w urzędzie. Stanowczo za długą przesiedział na tym stanowisku. Jerdnak dobrze, że odszedł, nied ważne czy mu kazali i zwolnił się sam.

gość22.12.2019 16:13

Fak tem jest, iż popzednik był słabo przygotowany do tego stanowiska. Jaki będzie następny zobaczymy. Szkoda, że to kolejny polityk w magistracie z wykształceniem "historia"

gość22.12.2019 10:54

A gdzor poprzednik zarobik więcej niż miał w magistracie. Przedkładam Państwu link do jego oświadczenia majątkowego za 2018 roku:
file:///C:/Users/Dom/Downloads/O%C5%9Bwiadczenie%20(58).pdf

gość22.12.2019 10:47

Nikt się nie zgłosił bo nauczyciele znają zasady Hetmanowej panujące w magistracie i tych komisji do rozstrsxzygnięcia konkursów na wolne stanowiska. Odejście poprzedniego naczelnika nie można nazwać fuchową. To jest kompletna degrqadacja. Ponadto był bardzo miernym ale za to im wiernym.

gość22.12.2019 10:00

Alina nie jest naszą mieszkanką więc mech ją tam wybierają gdzie mieszka. Niestety tam bez szans!!!

Gość22.12.2019 7:39

Ludzie, z tego co wiadomo to nikt się nie chciał zgłosić na tą funkcję. Więc trudno się dziwic prezydent, ze kogoś obasdziła na tym stanowisku. Skoro Pawłowski zrezygnował i poszedł na lepszą fuchę, to ktos musiał go zastąpić. Prawda? Trzeba było się zgłaszać a nie teraz krokodyle łzy wylewać!

s&d szczepionkowy faszyzm21.12.2019 20:25

Jeśli jest z peło to można śmiało powiedzieć, że będzie do bólu poprawny politycznie. Więc ludzie i nauczyciele mówiący prawdę (nazywający rzeczy po imieniu) będą mieli problemy...

Pokaż wszystkie opinie (43)