Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
Wesele w Dąbrówce
28 marca 2022

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach
fot.

W weekend, 26-27 marca, w „Korfantym” odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski - IV Liga Juniorów 2022 (województwo śląskie) pod patronatem Grzegorza Matusiaka – Posła RP, Piotra Szeredy – Przewodniczącego Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Honorowy patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Miasta -  Anna Hetman, która w sobotę oficjalnie otworzyła zawody życząc młodym zawodnikom wielu pięknych partii i satysfakcji z udziału w zawodach.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział ponad 200 młodych zawodników. Najmłodszy z nich liczył niecałe 4 lata, najstarszy - 18.

Szachy to wspaniała gra, która uczy logicznego myślenia i przewidywania.  Rozgrywki szachowe doskonale wpływają na zwiększenie koncentracji i pamięci. Szachy, to dyscyplina ucząca akceptacji samego siebie, a także określająca odpowiednie wzorce m.in. szacunek dla rywala. Cieszę się,  że szachy są wciąż atrakcyjne dla młodego pokolenia – mówiła dyrektor szkoły Ewa Mentel.

Choć szachy są grą wymagająca spokoju i analitycznego myślenia, myliłby się ten, kto uznałby, że nie wyzwalają emocji, typowych dla innych dyscyplin sportu.

- Grę w szachy ja i moi koledzy rozpoczęliśmy w wieku 9, 10 i 11 lat. To gra wymagająca skupienia, zwłaszcza pod koniec rozgrywki, kiedy to decyduje się, kto wygra. My potrafimy przewidzieć 3-4 ruchy swoje i przeciwnika do przodu, ale mistrzowie mówią o 10 czy nawet 11 – mówiła jedna z uczestniczek zawodów, reprezentująca klub szachowy z Pawłowic Śląskich.

 - Zawodnikom UKS "Szach Mat Zabrze", UKS "Pionier" III Jastrzębie Zdrój, MDK Chorzów  gratulujemy zajęcia I, II, III  miejsca  i życzymy dalszych sukcesów. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: Drużynowe Mistrzostwa Polski - IV Liga Juniorów 2022 (województwo śląskie) (chessarbiter.com) - informują organizatorzy. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uczeń "Korfantego" wyjeżdża na igrzyska do Francji Uczeń "Korfantego" wyjeżdża na igrzyska do Francji

Uczniowie "Korfantego" zdobyli trzy punkty dla Ukrainy Uczniowie "Korfantego" zdobyli trzy punkty dla Ukrainy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!