Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Konfederacja przedstawiła kandydatów do Parlamentu Europejskiego na Śląsku. Roman Fritz dwójką na liście

29 kwietnia w Katowicach odbyła się konferencja, podczas której przedstawiono kandydatów do Parlamentu Europejskiego z listy Konfederacji. 

Konfederacja przedstawiła kandydatów do Parlamentu Europejskiego na Śląsku. Roman Fritz dwójką na liścieAlan Szatyło
Drugi z prawej Roman Fritz jest dwójką na śląskiej liście Konfederacji do Europarlamentu.

Jak stwierdził Marcin Sypniewski, który jest jedynką na Śląsku, Konfederacja formalnie zaczyna kampanię wyborczą. Zebrano ponad 35 tysięcy podpisów osób, które poparły listę ugrupowania w województwie śląskim. Kandydat podziękował osobom zbierającym podpisy. Jak stwierdził, formacja startuje do Parlamentu Europejskiego po to, aby on przestał produkować masowo przepisy, które szkodzą Polkom i Polakom. - My mówimy: po pierwsze Polska, powinniśmy zająć się w końcu swoimi problemami a nie zajmować się walką ze zmianami klimatu, czy innymi rzeczami forsowanymi przez polityków unijnych, przez unijnych eurokratów - mówił Sypniewski. Polityk zaznaczył, że jest obecnie setna rocznica wprowadzenia w Polsce polskiego złotego i nie ma zgody Konfederacji na euro oraz na jakiekolwiek ograniczenia w posługiwaniu się gotówką. - Wszyscy ludzie powinni mieć możliwość nieograniczonego płacenia gotówką gdzie tylko i za co tylko chcą- stwierdził kandydat na europosła.

Na liście są przedstawiciele pięciu partii. Poza trzema partiami tworzącymi Konfederację są również przedstawiciele innych partii. Dobromir Sośnierz prezentuje partię Wolnościowcy, zaś Jacek Pecka ugrupowanie Polska Jest Jedna, która startuje do PE z list Konfederacji. 

Fritz o absurdach Unii Europejskiej

Na końcu głos zabrał Roman Fritz, który jest dwójką na liście. Poseł mówił o walce z unijnymi absurdami i PiS-ie, który nagle obudził się i chce walczyć z Zielonym Ładem.

- Konfederacja jest praktycznie jedynym ugrupowaniem unio-realistycznym, które od wielu lat powtarza zawsze jedno. Jesteśmy wiarygodni, my nie musimy się gimnastykować i naginać rzeczywistości do sytuacji sprzed lat, kiedy jak na przykład pan były już premier Mateusz Morawiecki, czy inni posłowie działacze Prawa i Sprawiedliwości, którzy teraz się nagle obudzili i twierdzą, że ten Zielony Ład niedobry był i oni będą walczyć z Zielonym Ładem. Ci, którzy ten Zielony Ład nam wprowadzali będą z nim walczyć. To jest utrata wiarygodności par excellence - po całości. Konfederacja będzie walczyć z absurdami typu dyrektywa budynkowa, którą my jako Konfederacja nazywamy dyrektywą wywłaszczeniową, bo to skutkuje proszę państwa wywłaszczeniem tysięcy rodzin polskich - mówił Fritz, który zaznaczył, że obecnie Polacy muszą zainwestować resztki pieniędzy, które jeszcze nie zostały zagrabione w to aby wymieniać kotły na gaz, na pompy ciepła, nowe drzwi i nowe okna. Jak zaznaczył będą to ogromne koszty dla gospodarstw domowych. - Ktoś wyliczył szacunkowo, że całą Polskę będzie ta operacja kosztować półtora biliona złotych - mówił Fritz, który zaznaczył, że Konfederacja nie godzi się na to i będzie polskiego interesu i polskiej racji stanu w Brukseli i Strasburgu bronić.

Fritz odniósł się również do wartości. - Stoimy akurat naprzeciwko wspaniałego pomnika Wojciecha Korfantego, który nie dożył wybuchu II wojny światowej ale do którego spuścizny i tradycji możemy się skłonić i ja śmiem twierdzić, że taki polityk jak Wojciech Korfanty w obecnych czasach w ogóle nie miałby szans funkcjonować. Spędziłby prawdopodobnie resztki swoich dni w więzieniu dlatego, że był skrajnie katolicki, bo budował swoje życie polityczne właśnie na wartościach katolickich - mówił poseł.

"Tak więc ja startuję z hasłem: Albo Fritz albo Kohut. Wzywam pana Kohuta na debatę."

- Tutaj osobiście na Śląsku co nas boli to to, że są zakusy wśród polityków lewicy, skrajnej lewicy ale i nie tylko po to aby polskość Śląska jak gdyby wyrugować i nastawiać nas na to, że istnieje jakiś język śląski, jakiś naród śląski. Proszę państwa to są bardzo niebezpieczne zabawy. Jedynie pocieszającym faktem jest to, że czołowa postać tychże zabiegów, niejaki Łukasz Kohut, europoseł, przestał już być politykiem, który jest wspierany przez swoich własnych działaczy z lewicy i przeszedł chyłkiem do Platformy Obywatelskiej, gdzie startuje do Europarlamentu z pozycji nr 3 z Koalicji Obywatelskiej. Tak więc ja startuję z hasłem: Albo Fritz albo Kohut. Wzywam pana Kohuta na debatę. Nie boję się tego. Będę walczył o polskość Śląska i z takim przesłaniem wchodzimy do Europarlamentu - zakończył konferencję Roman Fritz.

Lista Konfederacji 

1. Marcin Sypniewski

2. Roman Fritz

3. Robert Grajny

4. Jacek Pecka

5. Bożena Modzelewska 

6. Sebastian Saree

7. Hanna Bocek

8. Natalia Mehlich

9. Katarzyna Ryszka 

10. Dobromir Sośnierz

 

30 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~donek (83.26. * .2) 09.05.2024 21:47

zawsze głosowałem na PO ale okazało się że to szmaciarze i zaprzańcy ; teraz POlecam pana Romana Fritza który ma bardzo klarowne poglądy i jest polskim patriotą

~TakdlaCPKKAAAA (78.31. * .201) 09.05.2024 14:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bardzo ciekawy wywiad z Ryszardem Florkiem właścicielem firmy Fakro "Koniec CPK" zachęcam do oglądnięcia.

~op (91.192. * .86) 02.05.2024 17:18

Pewnie Fritzowi zszedl usmiech z twarzy jak sie dowiedzial ze bedzie walczyl o mandat z Korwin-Mikke

~Kub (85.202. * .83) 02.05.2024 09:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Od kiedy PiS w Polsce rządził jest tylko inflacja która nadal jest siłą pędu przez stałe podwyżki cen aby wyrobić na to co za deficyt budżetowy porozdawali . Praca przestaje mieć sens lecz cwaniaki chodzą szczęśliwi.
Aktualne więc pytanie do wszystkich obrońców PiSu…. Czy jeszcze macie jakieś oszczędności ? czy jedziecie już tylko na 800+.?!... Komunizm powrocil bi zyle sie za zasilki a nie za gaze z pracy.

~8gwiazdek (82.212. * .6) 01.05.2024 20:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"Tylko prawica Polska stawia odpór"

Idzcie i stawiajcie odpor w Bialorusi. W Polsce i w Eurpopie nie ma dla was miejsca.

~WbrewPoglądomDlaRozwoju (89.64. * .168) 01.05.2024 18:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tylko prawica Polska stawia odpór Zielonemu PseudoŁadowi głupkowatemu lewactwu i KOmuszej nomenklaturze ryszego.

~Marrrrr (46.204. * .83) 01.05.2024 15:31

Tam gdzie zaczynaja sie nadmierne zasiłki rozdawane przez grupe trzymająca władzę a praca traci sens bo jest inflacją dewaulowana tam zaczyna się komunizm.

~To_sem_ja (37.248. * .80) 01.05.2024 09:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tak, wielki minus to mentalne osiem gwiazdek... (stan umysłu?).

~WielkiMinus (93.35. * .22) 01.05.2024 08:42
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Konfa tak naprawdę nic nie znaczy poza tym,jest to partia która jako jedyna może się zeszmacić i skumać z pis i za to jedne WIELKI MINUS!

~olaaam (85.202. * .83) 01.05.2024 08:29

Mój plan na rządzenie: rozdawnictwo z pustego jak i przez obietnice - kupowanie głosów ,nastepnie na to wszystko kradzież inflacyjna realu wartości Waszych oszczędności , znaczny deficyt budżetowy , podwyżki cen z podwyżką podatkow ale o tym zlym.... Wam teraz oczywiscie nie powiem-- i na nowo ,dalsze obietnice ,kolejne rozdawnictwo" i tak w koło Macieju.

~Kba (46.204. * .109) 01.05.2024 08:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czym jest komunizm. Komunizm zabierał / ba nadal zabiera ludziom przez inflacje real zgromadzonych zapracowanych oszczędności i dochodów a daje prawo do zycia z zasilkow i to z łaski rozdawanych przez wladze . Od kiedy PiS w Polsce rządził jest tylko inflacja która nadal jest zapowiadana siłą pędu przez stałe podwyżki cen aby wyrobić na to co za deficyt budżetowy porozdawali . Praca przestaje mieć sens lecz cwaniaki chodzą szczęśliwi.
Aktualne więc pytanie do wszystkich obrońców PiSu…. Czy jeszcze macie jakieś oszczędności ? czy jedziecie już tylko na 800+.?!.

~JeanCarlo (2.58. * .35) 30.04.2024 14:58
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Lepsza już ta konfederacja jak ten Prorosyjski i anty Polski Tusk z Sikorskim

~Pył (89.25. * .86) 30.04.2024 14:46
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

~To_sem_ja (37.248. * .27)

tak, tak... wszyscy "gupi", tylko ty "mondry" xD

~To_sem_ja (37.248. * .27) 30.04.2024 14:43
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

"wyborcy w swojej masie są ogłupieni mediami masowego rażenia", poniżej macie ludzie przyklad lewackiego stada i merytorycznych postów... Ech...

~Korwim (89.64. * .100) 30.04.2024 13:21
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Powtarzam jeszcze raz, nie ma żadnych dowodów, że papież wiedział o pedofilli w kościele, a szczepionki, bezstresowe wychowanie i język śląski zamieniają ludzi w gejów.

~Takmysle (93.35. * .22) 30.04.2024 09:48
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

konta mi się zawsze z ruskimi kojarzy, chyba nawet są gorsi od pis

~Pisowiec (195.238. * .214) 30.04.2024 09:42
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Nazizm ma się w Polsce bardzo dobrze.

~Pył (89.25. * .86) 30.04.2024 09:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

8 gwiazdek pięknie wyjaśnił łysego xD

swoją drogą odpuść mu... chłop się o stołek wywrócił co to miał je wywracać razem z MEMcenem ale nie zrozumiał dokładnie xD

~TuskPutinDwajPrzyjaciele (46.204. * .49) 30.04.2024 05:03
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Chcemy dialogu z Rosją taką jaka ona jest autor Donald Tusk

~8gwiazdek (179.49. * .119) 29.04.2024 21:49
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

"Panie Fritz, ma pan mój szacunek"

Tak jest, tosemja to ruska onuca. Wczesniej cytowal swojego idola, Siergieja Lawrowa.

Jakie to szczescie, ze ten typ ma braki w uzebieniu i stosunkowo malo szacunku w Jastrzebiu.
x

~8gwiazdek (178.218. * .117) 29.04.2024 21:47
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

"Panie Fritz, ma pan mój szacunek"

Tak jest, tosemja to ruska onuca. Wczesniej cytowal swojego idola, Siergieja Lawrowa.

Jakie to szczescie, ze ten typ ma braki w uzebieniu i stosunkowo malo szacunku w Jastrzebiu.

~To_sem_ja (37.248. * .12) 29.04.2024 21:42
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Antypolskie hanysy ujadają, karawana jedzie dalej. W tym komunistycznym chlewie (parlament ojro-kołchozu) nic nie wskóracie. Bo wyborcy w swojej masie są ogłupieni mediami masowego rażenia.
Panie Fritz, ma pan mój szacunek, ale ze swoja wiedzą lepiej niech pan zostanie w Polsce. No chyba że to wypad zarobkowy...
Na pewno oddam głos na Konfę. Chciałbym, aby ojro-kołchoz się rozpadł.
Ale zanim to się stanie jeszcze wiele złego uczyni...

~Hmmm (46.204. * .127) 29.04.2024 19:33
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Znów nadchodzą podwyzki cen: Juz nastepnego dnia po ostatnich w tym roku wyborach tym razem do Eurokolchozu uslyszymy "koniec życia na kredyt..... ,Wierzyciele Państwa czekają, gdyż rozpocznie sie spłacanie "chwilowek branych do tej pory z zagranicy " na Polski deficyt budzetowy narobiony przez PIS , na Ich rozdawnictwo - bedzie to : prąd do góry, woda, gaz ,wszystkie uslugi ,co tam jeszcze , wszystko ,--pieniadze trwonione na rozdawnictwo z bólem trzeba od teraz spłacać w cenach produktow ,wyzsze ceny to kwotowo wyzszy VAT ,uczyl Morawiecki ,wiec pobudka -koniec bajek .Politycy pożyczali na rozdawanie ale to naród musi spłacać,oj będzie bolało .Obrzucanie blotem nastepcow, że to Oni te zobowiazania narobili, taką metodą na rządzenie, jedni rozdawali i uciekaja na Europosłów, drudzy czyli spoleczenstwo spłaca.
Dlatego nie zamierzam iść na wybory na Kogokolwiek głosować ...,do pracy fizycznej z Nimi wszystkimi.Jedyne co potrafia to podwyżki cen ,rozdawnictwo co nie ich , kradzież inflacyjna oszczednosci i tak od komuny .

~Ricky (89.64. * .6) 29.04.2024 18:51
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

"Ale ekipę żeście zmontowali..."

~op (91.192. * .86) 29.04.2024 17:55
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Zaden slonzok nie glosuje na Fritza.Precz z polskimi nacjonalistami

~nic_tam_z_tego (83.26. * .211) 29.04.2024 17:42
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Niestety, tą antyśląskością to se p. Fritz narobił w galoty. Gdyby nie to - miałby mój głos!

~John_Travolta (46.112. * .64) 29.04.2024 17:16
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Roman Fritz będzie miał spotkanie w hotelu Amadeus z wyborcami i wszędzie w mediach cisza ,a jak jakiś lewak do Wodzisławia przyjeżdża to go już miesiąc do przodu pompują w artykułach na nowinach . Tak jak ten aborcjonista lekarz ginekolog chałupnik co dzieci na żywca z brzucha wyciąga który był w Wodzisławiu

~8gwiazdek (217.138. * .50) 29.04.2024 16:55
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

"Roman Fritz dwójką na liście"

Ten raczej do rosyjskiej Dumy powinien kandydowac.

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .109) 29.04.2024 16:46
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Rozwalcie tą unię od środka

~CentroprawicowyLiberał (37.30. * .38) 29.04.2024 16:38
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Fritz? Boże uchowej! To tyn co fandzoli w rytmie Polska, Polska über alles, a dalij prezentuje polski kolonializm w stosunku do Ślōnska. Kohut ze swoimi lewicowymi pomysłami zdaję się być za szkodliwy, mimo popierania spraw śląskich. Z listy Konfy, jak już wybierać uniorealistów, to Ślązaczkę Hannę Boczek, ewentualnie Sośnierza, który kiedyś chodził na Marsze Autonomii i kie jest tak kategorycznie antyśląski jak Fritz...