Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jakub Ślusarczyk zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

Do JKH GKS Jastrzębie dołącza Jakub Ślusarczyk. Niespełna 21-letni napastnik podpisał umowę na dwa lata z opcją przedłużenia.

Jakub Ślusarczyk zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

Ślusarczyk jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec, ale ostatnie pół dekady spędził w czeskich ekipach młodzieżowych. W październiku 2023 roku zadebiutował w Tipsport Extralidze w meczu HC Vitkovie z Energie Karlowe Wary. 

Jakub Ślusarczyk uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych hokeistów młodego pokolenia. Hokeistami byli zresztą jego dziadek Krzysztof i ojciec Artur, którego doskonale pamiętamy z ekstraligi. Urodzony w Tychach 7 czerwca 2003 roku Ślusarczyk przygodę z hokejem rozpoczynał w Zagłębiu Sosnowiec, a międzynarodowe szlify zyskał grając w ekipie Metropolii Silesia, w której nie brakowało także młodzieży z Jastrzębia-Zdroju.

W ten sposób Ślusarczyk złapał kontakt z czeskim hokejem i w 2019 roku postanowił przejść do HC Poruba. Następnie trafił do wspomnianych Vitkovic, nabierając doświadczenia w ekipach juniorskich tego renomowanego klubu. W sezonie 2022/23 zadebiutował na zapleczu czeskiej elity w trakcie wypożyczenia do Smoków z Szumperka, zaś w minionych rozgrywkach notował na tyle udane występy w Vitkovicach U20 (ostatecznie 47 pkt. w 55 meczach), że doczekał się „awansu” do pierwszego zespołu i opisanego już debiutu w jednej z najlepszych lig świata.

Ślusarczyk ma za sobą dwukrotny udział z reprezentacją Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów Dywizji IB.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].