Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH GKS Jastrzębie pozyskał czeskiego napastnika

W JKH GKS Jastrzębie w sezonie 2024/25 zagra czeski napastnik Zdenek Kral. Pochodzący z Kolina 28-latek ma na swoim koncie dwa pełne sezony w słowackiej ekstraklasie, pięć - na zapleczu czeskiej elity, a także trzy mecze i asystę w Champions Hockey League w barwach słynnych Białych Tygrysów z Liberca.

JKH GKS Jastrzębie pozyskał czeskiego napastnika

Zdenek Kral urodził się 30 stycznia 1996 roku w Kolinie, położonym kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Pragi. Jest wychowankiem miejscowego klubu hokejowego, ale jako nastolatek przeszedł do wspomnianej już ekipy z Liberca, w której młodzieżowych szeregach strzelał gole w juniorskich ligach Republiki Czeskiej. Dobra postawa zaowocowała zresztą powołaniem i debiutem w młodzieżowej kadrze Czech do lat szesnastu.

W sezonie 2014/15 Kral zadebiutował w rozgrywkach seniorskich podczas wypożyczenia do drugoligowca HC Benatky nad Izerą. Następnie przeszedł do słowackiego drugoligowca z Michalovec, zaliczając pół setki spotkań na tym poziomie. W sezonie 2017/18 na krótko powrócił do Liberca. Nie było mu wprawdzie dane zagrać w czeskiej ekstralidze, ale właśnie wtedy Zdenek Kral zaliczył trzy mecze w CHL, okraszając je asystą przeciw szwajcarskiemu HC Davos.

Te rozgrywki Kral spędził głównie w drugiej lidze czeskiej (Benatky, Jestrabi Prościejów), a kolejne dwa lata występował w słowackim HC Detva. Od 2020 roku ponownie grał dla SC Marimex Kolin, który rywalizuje na zapleczu czeskiej ekstraklasy. W rodzimym klubie był asystentem kapitana. W sumie Zdenek Kral ma na swoim koncie ćwierć tysiąca meczów w drugiej czeskiej lidze oraz sto w słowackiej elicie. Statystyka punktowa zawodnika jest okazała i na tych poziomach zamyka się w liczbie ponad dwustu, przy czym zdecydowana większość tej zdobyczy to asysty.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].