Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sekrety gotowania z użyciem piekarników parowych

Era nowoczesnego gotowania przyniosła ze sobą wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich są piekarniki parowe, które zyskują coraz większą popularność wśród miłośników kulinariów. Gotowanie na parze z użyciem piekarnika parowego to technika, która pozwala na utrzymanie naturalnych kolorów, smaków, a przede wszystkim wartości odżywczych przygotowywanych potraw. Dzięki wykorzystaniu pary, potrawy są soczyste, aromatyczne i zdrowsze, co sprawia, że gotowanie na parze cieszy się ogromną popularnością.

Sekrety gotowania z użyciem piekarników parowych

Piekarniki parowe Electrolux to zaawansowane technologicznie urządzenia, które wykorzystują moc pary do przygotowania apetycznych i zdrowych potraw. Modele takie jak SteamPro czy te z dodatkową funkcją termosondy, umożliwiają pełną kontrolę nad procesem gotowania, pozwalając na dostosowanie ilości pary do rodzaju przygotowywanej potrawy. Dodatkową zaletą piekarników parowych Electrolux jest możliwość łączenia funkcji tradycyjnego pieczenia z gorącym powietrzem i gotowania na parze, co daje ogromne możliwości w kreowaniu smaku potraw.

Czym jest piekarnik parowy?

Piekarnik parowy to nowoczesne urządzenie kuchenne, które wykorzystuje parę do gotowania lub pieczenia potraw. Działa na zasadzie podgrzewania wody do stanu pary, która następnie jest rozprowadzana po wnętrzu piekarnika, umożliwiając równomierne gotowanie czy pieczenie potraw. Piekarnik parowy pozwala na zachowanie naturalnych smaków, kolorów i wartości odżywczych przygotowywanych potraw. Można w nim przygotować różnego rodzaju potrawy - od mięs, przez warzywa, aż po ciasta i chleb.

W przeciwieństwie do tradycyjnego piekarnika, który wykorzystuje gorące powietrze do pieczenia, piekarnik parowy używa pary wodnej. Dzięki temu potrawy są bardziej soczyste i nie wysychają podczas pieczenia. Dodatkowo, piekarnik parowy pozwala na jednoczesne przygotowanie kilku różnych potraw bez obawy o przejęcie smaku czy zapachu między nimi. Wiele modeli piekarników parowych, takich jak te od Electrolux, oferuje również możliwość łączenia pieczenia tradycyjnego z gotowaniem na parze, co daje jeszcze więcej możliwości kulinarnej ekspresji.

Korzyści z gotowania na parze

Gotowanie na parze cieszy się rosnącą popularnością, a to za sprawą wielu korzyści, jakie niesie ta metoda przyrządzania potraw. Jest to technika, która pozwala na zachowanie maksymalnej ilości witamin i minerałów w żywności, co przekłada się na zdrowsze i bardziej wartościowe posiłki.

Piekarnik parowy umożliwia przyrządzanie różnego rodzaju potraw - od mięs, przez ryby, aż po warzywa i wypieki. Dzięki temu, że temperatura pary jest stała i równomiernie rozprowadzana, potrawy są równo ugotowane lub upieczone. Co więcej, jest możliwość przyrządzania kilku potraw jednocześnie bez obawy o przenikanie smaków i zapachów.

Para wodna wydobywa najlepsze właściwości produktów, intensyfikując ich naturalny smak i aromat. Dzięki temu, potrawy przygotowane w piekarniku parowym są nie tylko zdrowsze, ale również bardziej smaczne. Dodatkowo, taka obróbka pozwala na zachowanie naturalnych kolorów składników, co przekłada się na atrakcyjny wygląd potraw. Gotowanie na parze to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie zdrowe i smaczne jedzenie.

Piekarniki parowe Electrolux i ich funkcje

Piekarniki parowe Electrolux to nowoczesne i funkcjonalne urządzenia, które zapewniają doskonałe efekty gotowania. Wśród dostępnych modeli na rynku wyróżniają się m.in. piekarnik SteamPro oraz Combisteam Deluxe 3 w 1 EEB8585POX. Piekarniki te łączą technologię pieczenia tradycyjnego z gotowaniem na parze, co daje nieograniczone możliwości kulinarnej ekspresji.

W piekarnikach parowych Electrolux zastosowano funkcję pary i gorącego powietrza. Pierwsza z nich pozwala na równomierne gotowanie czy pieczenie potraw, zachowując ich naturalne smaki, kolory i wartości odżywcze. Druga natomiast umożliwia tradycyjne pieczenie, dzięki czemu potrawy są chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku.

Piekarniki parowe Electrolux oferują różne opcje programów parowych. Dostępne są m.in. programy do pieczenia chleba, ciast, mięs czy ryb. Dodatkową zaletą jest możliwość regulacji ilości pary, co pozwala na dostosowanie procesu gotowania do konkretnych potraw. W niektórych modelach, takich jak SteamPro, znajduje się również termosonda, która pomaga kontrolować temperaturę wewnątrz potrawy, zapewniając jej idealne upieczenie.

Przykładowe przepisy i techniki gotowania

Piekarnik parowy to prawdziwa kopalnia pomysłów na różnorodne, zdrowe i smaczne potrawy. Możemy w nim przygotować zarówno chrupiące ciasta czy domowy chleb, jak i soczyste mięsa czy aromatyczne zapiekanki. Sekretem jest odpowiednie dostosowanie ustawień piekarnika do rodzaju potrawy - na przykład dla ciast i chleba zaleca się ustawienie na funkcję parową, a dla mięs i zapiekanek na funkcję gorącego powietrza.

Przy gotowaniu na parze zaleca się ustawić piekarnik na temperaturę o 20°C niższą niż w tradycyjnym pieczeniu i skrócić czas pieczenia o 10 minut. Dzięki temu potrawy będą równomiernie ugotowane, a jednocześnie zachowają swoją soczystość i apetyczny wygląd.

Optymalna ilość pary zależy od rodzaju potrawy. Dla wypieków zaleca się ustawienie na niską ilość pary, dla mięs na średnią, a dla warzyw na wysoką. Możliwość regulacji ilości pary to jedna z wielu zalet piekarników parowych Electrolux.

Gotowanie na parze w piekarniku Electrolux to gwarancja zdrowszych, smaczniejszych i bardziej aromatycznych potraw. Dzięki technologii parowej możemy cieszyć się potrawami, które zachowują naturalny kolor, smak i wartości odżywcze.

Gorąco zachęcamy do eksperymentowania z gotowaniem na parze. Piekarnik parowy Electrolux to idealne narzędzie do odkrywania nowych smaków i technik kulinarnych. Z jego pomocą z łatwością przygotujesz różnorodne, zdrowe i smaczne potrawy.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

Materiał zewnętrzny