Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rozmawiano o bibliotekach jako miejscu refleksji i spokoju

Rola biblioteki w środowisku szkolnym, jej pozycja w oczach uczniów i rodziców, a także potencjał w rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań dzieci i młodzieży, to tylko niewielki wycinek tematów, o których dyskutowały bibliotekarki szkół jastrzębskich. Okazją do wymiany doświadczeń było spotkanie w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Rozmawiano o bibliotekach jako miejscu refleksji i spokoju
Jastrzębskie bibliotekarki spotkały się z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Fot. ŻW

Rozmawiano o bibliotekach jako miejscu refleksji i spokoju

Hasło przewodnie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2023 - „Biblioteka szkolna – moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia” doskonale oddaje ważną funkcję biblioteki jako miejsca, które nie tylko wspiera proces edukacji szkolnej, ale też dzięki swojej ofercie i atmosferze pokazuje inne horyzonty, wspomaga rozwój własnych zainteresowań, sprzyja refleksji, spokojnemu i bezstresowemu wykorzystaniu czasu.

Kolejnym tematem spotkania będzie wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy bibliotekarza. Fot. ŻW

- Bibliotekarki zauważają, że w ostatnich latach potrzeby uczniów ulegają zmianie, a wraz z nimi zmienia się oferta i funkcja bibliotek szkolnych. Stają się one czymś w rodzaju szkolnego domu kultury, klubu dyskusyjnego, miejsca spotkań, integracji rówieśniczej, inspiracji, zachęty do obcowania z kulturą i sztuką. Bibliotekarki szkolne, które są jednocześnie pedagogami, świetnie rozumieją oczekiwania uczniów i wychodzą im naprzeciw, dostosowując potencjał biblioteki do zaspokajania tych potrzeb. Nie do przecenienia jest fakt, iż bibliotekarki jastrzębskich szkół są grupą wyjątkowo zintegrowaną, która chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, wzbogacając tym samym ofertę poszczególnych bibliotek - informują organizatorki spotkania.

Okazją do kolejnej wymiany doświadczeń będzie zaplanowane na listopad szkolenie z wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy bibliotekarza.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].