Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będzie nowy prezydent Jastrzębia-Zdroju. Michał Urgoł i Anna Hetman komentują wyniki [AKTUALIZACJA]

Według wstępnych wyników II tury wyborów prezydenta miasta Jastrzębie-Zdrój Michał Urgoł uzyskał przewagę nad Anną Hetman. 

Będzie nowy prezydent Jastrzębia-Zdroju. Michał Urgoł i Anna Hetman komentują wyniki [AKTUALIZACJA]ska
Wstępne wyniki wskazują, że to Michał Urgoł będzie rządził miastem w nadchodzącej kadencji.

Będzie nowy prezydent Jastrzębia-Zdroju. Michał Urgoł i Anna Hetman komentują wyniki [AKTUALIZACJA]

Zgodnie ze wstępnymi wynikami z miejskich komisji, Anna Hetman zdobyła 1621 głosów, natomiast Michał Urgoł 2317 głosów. Odnotowano także 30 głosów nieważnych. 

AKTUALIZACJA 22:40:

Informacje o wynikach nadal wpływają do naszej redakcji. Obecnie policzonych zostało ponad 25 750 głosów, z których 14 204 uzyskał Michał Urgoł, a 11 554 Anna Hetman. 96 głosów zostało uznanych za nieważne. 

AKTUALIZACJA 00:09

Przewaga Michała Urgoła pozwala już stwierdzić, że w Jastrzębiu-Zdroju nastąpi zmiana na stanowisku prezydenta miasta. Kandydatów z drugiej tury poprosiliśmy o komentarze do wyników głosowania:

- Cieszę się bardzo po tych ciężkich dwóch tygodniach. Jest mi niezmiernie miło, że jastrzębianie docenili nasz program, nasz sposób prowadzenia kampanii i udało się na powiększyć przewagę z pierwszej tury - mówi Michał Urgoł portalowi JastrzebieOnline. 

- Chciałem w tym miejscu podziękować wyborcom, a także wszystkim członkom mojego sztabu, wolontariuszom za ich ogrom pracy, włożony w kampanię w ostatnich tygodniach. Przed samą II turą w kampanię zaangażowało się wiele obcych mi osób, które same z siebie chciały w jakikolwiek sposób pomóc. Dziękuję także mojej rodzinie, bo ostatnie dwa tygodnie były bardzo ciężkie, szczególnie dla mojej żony - podkreśla Michał Urgoł. 

Z kolei Anna Hetman zapowiada pracę w radzie miejskiej, do której uzyskała mandat:

- Szanuję wolę wyborców, gratuluję panu Michałowi Urgoł wygranej. Dziękuje wszystkich moim wyborcom za każdy oddany głos. Przede mną otwiera się nowa karta. Zmiany lubię i potrafię je wykorzystać. Jako radna, wspólnie z całym klubem i moimi wyborcami będziemy śledzić działania nowego prezydenta i czekać kiedy i jak zrealizuje, tak naprawdę mój program, bo sam nie zaproponował nic nowego. Ponadto ma przygotowane przez mnie gotowe projekty, koncepcje i rozpoczęte zadania. A więc czekam m.in. na: kolej, którą to my rozpoczęliśmy projektować; hale przy rozwojowej, gdzie trwają przygotowania do zamiany gruntów z KSSE i mamy koncepcję kierunkową na budowę hal; inwestorów na terenach przez moją ekipę wskazanych do studium zagospodarowania przy ul. Powstańców Śl.; DGP; nowe mieszkania, na które mamy koncepcje, plany i nowe tereny pod nie; przedszkola, szkołę, na które mamy gotowe projekty i częściowo środki; rozwój stref rekreacyjnych, które mamy zaprojektowane lub jesteśmy w trakcie i na które mamy zapewnienie środków zewnętrznych w ramach ZIT; budowę centrum kultury i aquaparku oraz wiele innych projektów, a przede wszystkim na niepodnoszenie podatków i opłat (trzymam mocno za słowo). Tak naprawdę to, co będzie zrobione, to będzie zasługa moja i pracowników, którzy nad tym pracowali. Jest wiele zadań gotowych lub w trakcie do realizacji - komentuje Anna Hetman, która będzie piastować urząd prezydenta do końca kwietnia. 

Według ostatnich danych Michał Urgoł zdobył 15 058 głosów (55,01 proc.), a Anna Hetman 12 317 głosów (44,99 proc.)

ZOBACZ TAKŻE: Radość w sztabie PiS. Michał Urgoł zbiera gratulacje [ZDJĘCIA]

103 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kapturek8 (46.204. * .209) 03.05.2024 06:44

a mówiłem nie wprowadzać do Jastrzębia Zdr kultury to by pani nie przegrała

~To_sem_ja (31.0. * .27) 27.04.2024 15:19

A pochwalicie się, że sad apelacyjny odrzucil skargę waćpanny Anny...?
A media lokalne to nagłośnią...?
Tak tylko pytam...

~JagodaBrz (85.202. * .230) 26.04.2024 17:40

No i Git.
Nareszcie sie pozbedziemy peowców z um.

~Boris_Vódka (37.30. * .4) 26.04.2024 12:44

Pani Hetman przegrała wybory na własne życzenie. Zaczęła, jak nigdy dotąd kampanie anty-PiS. Na jej bilbordach brakowało tylko OŚMIU GWIAZDEK.
I co ją jeszcze wykończyło, to "pocałunek śmierci" od TVNowskiego płaczliwego pajaca, który w Polsce jest postrzegany jako łamiacy prawo i robiący w sejmie show, pajacując z mównicy marszałkowskiej.
To są główne przyczyny porażki Anny Hetman.

~Do_jastrzębianka (46.204. * .61) 26.04.2024 08:48
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Do_jastrzębianka_ (46.204. * .61) 25.04.2024 20:51
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~rrttrr (83.22. * .210) 25.04.2024 18:48

Bzie ostatni dom na ulicy Wspólnej spalane sa odpady smieci plastik !!! Pilna kontrola!!!

~Karolciakocie (5.184. * .60) 25.04.2024 07:21

Panie Urgoł czas zrobić porządek w straży miejskiej. Koniec z arogancją i butą pana Grzegorza!

~JurakDea (85.202. * .230) 24.04.2024 20:21

Całkiem pewne że pani Anna Hetman mogła przegrać wybory bo w pracy nakazała swoim pracownikom oglądać TVN.
Na faktach ponad 130 osób które znam z UM oglądają TVN i rozmawiają na temat co widzieli.
Pracownicy mieli dość.

~Gadzina (94.232. * .135) 24.04.2024 07:14

To jak czlowiek z nikad pokonal mocna figure z takim wsparciem i takimi osiagnieciami to cos sie nie spina. Albo slaba figura albo osiagniecia papierowe albo jedno i drugie.

~To_sem_ja (31.0. * .80) 23.04.2024 15:55

Przy wsparciu "niezależnego" sądu, łobuzków, fafałków u "tefałenowskich pajaców"...
I porażka. Oj bolą zadki pseudo-yntelygencyji...

~RudyPies (188.147. * .174) 23.04.2024 15:29

MIASTO PISOWSKIE ?
JAK PRZEZ 10LAT RZĄDZIŁA ANKA Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
Buahah ahahabh to przez 10 lat POwskia teraz PiSowskie co za belkot zbitych żebraków

~robi (84.234. * .218) 23.04.2024 07:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Człowiek znikąd- taki Dyzma zostaje prezydentem . Mam wrażenie a nawet pewność że zacietrzewiony elektorat zagłosował by nawet na konia byle był z pisu.

~Jastrzębianin (89.70. * .180) 22.04.2024 21:55

Przez dziesięć lat ta pani nie stworzyła żadnych miejsc pracy i nagle pod koniec kadencji wór się rozwiązał z pomysłami. Żeby być obiektywny trzeba stwierdzić że przez ostatnie trzydzieści lat wszyscy prezydenci ślizgali się na kopalniach i też dlatego Jastrzębie zajęło ostatnie miejsce na Śląsku miast gminnych w rozwoju gospodarczym. Wstyd pani Hetman.

~jastrzębianka_niestety_jeszcze (46.204. * .90) 22.04.2024 21:48
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przecież to niby-miasto zawsze było pisowskie i kapeenowskie, zatem wyniki wyborów wciąż to potwierdzają. Tu rządzą od lat pisowscy związkowcy z tzw. Solidarności, którzy obsadzają wszystkie ważne stanowiska np. dyrektorskie w szkołach, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, JSW i tym podobnie...
Nie dziwię się zatem, że bułki rozdawane przez Dudę i Matusiaka zwyciężyły tu, i wciąż zwyciężają w odróżnieniu od reszty kraju...Na pomysł z Carbonarium też dało pieniądze PiS, bo na nic innego nie wyraziłoby zgody (w tym względzie nie miejcie pretensji do byłej prezydentowej).
Pani A. Hetman! Ja, tak jak pisałam, po wielokroć, nie byłabym w stanie zagłosować na kogoś, kto wyciął 39 zdrowych, starych drzew, zalał betonem miejsca, które tego nie potrzebowały, a nie naprawiał dziur w chodnikach i ulicach (vide schody i chodniki np. obok tzw. Merkurego), kazał mi chodzić po coraz ciemniejszych, niebezpiecznych ulicach, nieposypanych zimą chodnikach, nie zorganizował komunikacji publicznej do ościennych miast, a nawet do Katowic, tak bym nie musiała brać taksówki, by dostać się na pociąg o godz. 7.30 z Katowic w weekend (bo Drabas wtedy rano nie jeździł). Nawet kwiatów na klombach już nie było latem, tylko same zarośnięte łąki. Nie zadbano o miejsca pracy inne niż w górnictwie i...mogłabym jeszcze wyliczać i wyliczać... A pomysł z Europejską Stolicą Kultury z tą jedynie frontową fasadą tzw. kina mógł się urodzić chyba tylko podczas choroby, przepraszam...
Naprawdę, nie wiem na co w tym niby-mieście idą podatki z najbogatszej spółki w kraju...
Czekam na wyjazd stąd...

~Tom77 (66.115. * .139) 22.04.2024 21:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dzisiaj na dworcu w Katowicach, po krótkiej rozmowie, gość pyta się mnie skąd jestem. Powiedziałem, że z Pcimia, przecież nie mogłem powiedzieć że z Jastrzębia - Zdroju.

~niewinnaMarionetka (46.204. * .142) 22.04.2024 19:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dajcie spokój z tą A.H ona nie rządziła tylko K.G z tylnego siedzenia i to on doprowadził do ruiny nasze kochane miasto .

~Anonim10000 (83.22. * .253) 22.04.2024 16:26

Hah ta Pani Taka wspaniała tyle zrobić chciała

121210416 22.04.2024 16:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Och jak się cieszę teraz będziemy często gościć Pana Kaczyńskiego.Pan Duda zwiazkowiec tez będzie często gościem no może i Prezydent wszystkich Polaków nas odwiedzi .Perspektywa bardzo ciekawa.Jeszcze tylko pomnik pewnej osoby w pięknym parku no i nazwa jakiegos miejsca lub ulicy.Będzie pięknie i bogato Brawo Jastrzebianie,Żeby nie było, nic nie mam do Prezydenta elekta bo go nie znam.Natomiast jego otoczenie polityczne zrobi swoje ,to jest pewne..To jest cała zgraja złego. KSIĘŻA odetchneli a szkoły chyba nie będą miały łatwego kawałka chleba.

~Ekonomista (178.43. * .134) 22.04.2024 15:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No to mamy za prezydenta takiego współczesnego Dyzmę. Ekonomista bez wykształcenia ekonomicznego. Człowiek co ukończył nie ekonomię, a zarządanie i to wieczorowo na podrżędnej uczelni, która miała taką renomę, że już nie istnieje.

~AndrzejKuś (31.0. * .69) 22.04.2024 15:21

Szkoda że Anna Hetman pozwoliła na wiszący napis na Katowickiej z tytułem PIS to złodziej.
To że nie kazała ściągnąć to ludzi bardzo poróżniło bo każdy do tego czasu brał pod uwagę tylko zasługi Anny dla Jastrzębia.
Potem partia Tuska popsuła opinię Annie wycofując się z 100 konkretów i godząc się na przyjęcie migrantów.
Szkoda też że pod koniec walki o prezydenturę Jastrzębia dała afisz Nie oddajmy miasta w ręce PIS.
To mogło świadczyć tylko że gardzi wyborcami którzy są nie tylko za PISem.
Ale nie martwimy się nasza wspaniała prezydent Anna będzie dyrektorka szkoły dla dzieci niepełnosprawnych na Turystycznej.
Tak że bardzo fajna praca.
Nie martwmy się bo pan Urgoł też będzie dotował szkołę tak jak robiła to pani Hetman.
Reasumując pani Anna dała możliwość zarobku młodemu prezydentowi Jastrzębia.
Wszystko jest jak należy.

~Hawk (185.135. * .24) 22.04.2024 14:56
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czysta baba, ona wszystko zrobiła a tak naprawdę nic nie widać prócz kosmetyki

~Meatlof (91.225. * .107) 22.04.2024 14:52

Moje moje i moje pycha tej pani dziękujemy

~Aka67 (178.43. * .23) 22.04.2024 13:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jest nadzieja, oby nowy prezydent okazał się prawdziwym, zdolnym menedżerem a nie kolejnym nauczycielem, który potrafi tylko marnować nasze podatki! Jastrzębianie, byliście w Carbonarium? Ja byłem, dobrze że wziąłem rodzinę bo personelu byłoby więcej niż zwiedzających. Idźcie, zobaczcie jak Hetman zmarnowała wasze kilkadziesiąt milionów a to nie koniec, bo planowała brnąć w tą chybioną "inwestycję" dalej nie mówiąc o bieżących kosztach utrzymania 5 mln rocznie. Ciekawe co nowy prezydent zrobi z tym kosztownym zgniłym jajem...

~Jagna (79.184. * .48) 22.04.2024 12:59

Od kiedy zmiana?

~Tadeuszek213 (46.204. * .43) 22.04.2024 12:09

Moje projekty,moje pomysły,moje zasługi itd,itp...Przecież tego już się nie da słuchać.Właśnie przez taką postawę przegrała pani te wybory.Trzeba w końcu się pogodzić z wolą mieszkańców.

~90latekŻelaznyElektoratPO (46.204. * .10) 22.04.2024 11:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Mam 90 lat od zawsze głosowałem na kandydatów PZPR potem na dzieci tych kandydatów już z PO tak mi się płakać chce że nie wygrała moja Ania tak jej kibicowałem ,wyzywałem kandydatów z innych partii tak bardzo obrażałem tych którzy głosują inaczej niż ja a i tak się nie udało Aniu głowa do góry może jeszcze kiedyś wrócimy do koryta .

~kasia32 (188.137. * .85) 22.04.2024 11:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

przegrywać trzeba umieć!!!! hetman nawet teraz nie ma klasy,,,urzednicy odetchneli z ulgą!!!! czas na nowe.powodzenia !!!! super Kampania pozdro dla JaCKA s car

~Ren@98 (46.204. * .226) 22.04.2024 11:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W pierwszej turze głosowaliśmy z mężem na P. Hetman ,jednak dobrze się stało że doszło do drugiej tury bo poznaliśmy bliżej kandydatów na Urząd Prezydenta podczas kampanii i niestety P.Hetman straciła nasz głos i myślę że głosy wielu wyborców.

~KingKong (89.64. * .88) 22.04.2024 11:31

Czas opuścić pałac

~Jastrzębianin (89.72. * .87) 22.04.2024 11:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Szkoda tego miasta. Pisiory to zło niosące nienawiść.

~Aga91 (46.204. * .92) 22.04.2024 10:40

Chyba Donald Tusk się "wścieknie" na dokonania posła Gadowskiego - najpierw blamaż przy wiatrakach, teraz utracona prezydentura w Jastrzębiu :)

~OwoceMorza (109.70. * .69) 22.04.2024 10:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Prezydenci się zmieniają, a w mieście i tak rządzi ośmiornica.

~Kolos (83.238. * .10) 22.04.2024 10:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

60% uprawnionych ma gdzieś, kto będzie prezydentem? Potem tylko narzekać i marudzić :)
Ja wczoraj zrobiłem 300km tylko po to, żeby zagłosować na Hetman, a tysiące ludzi nie przejdzie paru metrów, żeby oddać głos!?
Prezydent niestety przegrała na własne życzenie tak samo jak Komor w 2015-zbyt duża pewność siebie, nietrafiona kampania i mamy drugiego Maliniaka w Jastrzębiu. Żeby tylko okazał się rzeczywiście asertywny i samodzielny, choć patrząc na logo PiSu na jego banerach oraz to, jakimi ludźmi się otaczał mam wielkie wątpliwości. Wybór ludzi trzeba jednak uszanować, więc trzymam kciuki za powodzenie.
Życzę powodzenia w zadowalaniu wiecznie niezadowolonych jastrzębian.

~Fan_jadalnych_świerszczy (46.134. * .39) 22.04.2024 10:05

Niech niezaPOmni wziąść ze sobą tego fortepianu, będzie miała na czym zagrać POżegnalny marsz żałobny.

~Bezpartyjny (91.123. * .142) 22.04.2024 10:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kto normalny wiesza plakaty ,nie oddamy miasta PiS w mieście w którym wybory parlamentarne wygrywa PiS miała pani niezłych doradców

sobocinski 22.04.2024 09:50

no i usroł całe Jastrzębie... sołtys będzie rządził 90 tyś miastem

~Jas (89.200. * .157) 22.04.2024 09:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pani juz podziękujemy, jeszcze na koniec wypisuje bzdury co by to nie zrobiła... Pamiątka po Pani prezydent to dziura na dziurze

~Alfa (89.64. * .191) 22.04.2024 09:13

Przegrywa PO w Jastrzębiu Zdroju :)
Będzie trudno wyjść z bagna KO w krótkim czasie.

~Anonimus344 (5.184. * .225) 22.04.2024 09:09

Gdzie Anno nie oddasz miasta????