Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Robi się ciekawie!?". Związki JSW o roszadzie z dyrektorami kopalń

Zmiany dotyczą m.in. dyrektorów kopalń Borynia-Zofiówka-Bzie oraz Pniówek.

"Robi się ciekawie!?". Związki JSW o roszadzie z dyrektorami kopalńJSW
Od lewej: Łukasz Tobiczyk, Marcin Mikołjaczyk, Wojciech Badaj, Zbigniew Czarnecki, Marian Zmarzły

Łukasz Szlązak nie jest już dyrektorem KWK Borynia-Zofiówka-Bzie. Nowego dyrektora jeszcze nie powołano. Pełniącym obowiązki dyrektora jest Wojciech Badaj - kierownik Ruchu Zakładu Górniczego.

Marian Zmarzły, dotychczasowy dyrektor KWK Pniówek, zostanie odwołany 5 maja. Jego nowym miejscem pracy będzie Biuro Produkcji w Biurze Zarządu, gdzie będzie zastępcą dyrektora. Nowym dyrektorem kopalni Pniówek będzie Zbigniew Czarnecki - kierownik Ruchu Zakładu Górniczego.

Ponadto Łukasz Tobiczyk przestanie być dyrektorem technicznym kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Borynia (5 maja) i zostanie dyrektorem technicznym kopalni Pniówek (6 maja). Marcin Mikołjaczyk, dotychczasowy dyrektor techniczny kopalni Pniówek, zostanie dyrektorem technicznym kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Borynia.

- 29 kwietnia  doszło do sporych zmian na stanowiskach dyrektorów kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Tego dnia odwołano Łukasza Szlązaka ze stanowiska dyrektora kopalni Borynia-Zofiówka-Bzi, a w jego miejsce powołano Wojciecha Badaja na stanowisko p.o. dyrektora kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie - kierownika Ruchu Zakładu Górniczego do czasu powołania dyrektora kopalni.

Z dniem 5 maja 2024 roku odwołano Mariana Zmarzłego ze stanowiska dyrektora kopalni Pniówek, a od dnia 6 maja 2024 roku postanowiono powołać go na stanowisko zastępcy dyrektora Biura Produkcji w Biurze Zarządu.

Postanowiono także odwołać z dniem 5 maja 2024 roku Zbigniewa Czarneckiego ze stanowiska dyrektora kopalni Budryk, a od dnia 6 maja 2024 roku powołać Zbigniewa Czarneckiego na stanowisko dyrektora kopalni Pniówek - kierownika Ruchu Zakładu Górniczego.

Poza tym zdecydowano o odwołaniu z dniem 5 maja 2024 roku Krzysztofa Baranowskiego ze stanowiska dyrektora technicznego kopalni Knurów-Szczygłowice Ruch Szczygłowice, a od dnia 6 maja 2024 roku powołać Krzysztofa Baranowskiego na stanowisko dyrektora kopalni Budryk - kierownika Ruchu Zakładu Górniczego.

Ponadto od dnia 6 maja 2024 roku powołano Piotra Czyża na stanowisko dyrektora technicznego kopalni Knurów-Szczygłowice Ruch Szczygłowice.

Dodatkowo odwołano z dniem 5 maja 2024 roku Łukasza Tobiczyka ze stanowiska dyrektora technicznego kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Borynia, a od dnia 6 maja 2024 roku powołać Łukasza Tobiczyka na stanowisko dyrektora technicznego kopalni Pniówek.

Postanowiono też odwołać z dniem 5 maja 2024 roku Marcina Mikołajczyka ze stanowiska dyrektora technicznego kopalni Pniówek, a od dnia 6 maja 2024 roku powołać Marcina Mikołajczyka na stanowisko dyrektora technicznego kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Borynia.

Nowy Prezes JSW objął  swoje obowiązki 30 kwietnia 2024 roku.

Robi się ciekawie!?

- informują JSW Związki na Facebooku (NSZZ "Solidarność")

Przypomnijmy, od 30 kwietnia nowym prezesem JSW jest Ryszard Janta. Od 6 maja wiceprezesem JSW ds. ekonomicznych będzie Remigiusz Krzyżanowski, a wiceprezesem ds. rozwoju - Jarosław Kluczniok. Od 15 marca w składzie zarządu są także Adam Rozmus (wiceprezes ds. technicznych i operacyjnych) oraz Jolanta Gruszka (wiceprezes ds. handlu).

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Surmafranek (46.204. * .96) 09.05.2024 10:32

A co tam robi jeszcze gołębiowski to topiero model.zrobił dyrektorem pracy babę która totalnie niezna sie na niczym szkodnik. A Pan gołebiowski ma firmy które pomaga JSW

~POrodzinaNaswoim (87.207. * .75) 03.05.2024 19:57

Poprostu PO wprowadza program rodzina na swoim kolej na nas .

~ankA_pisankA (80.188. * .23) 03.05.2024 10:54

do ~Pokahontas (188.137. * .181)
"Ludzi powinni się zbuntować, solidarnie stanąć wszyscy razem i żądać..."
Ale to jest adresowane do górników? Żeby coś zrobili solidarnie? Ty tak na poważnie?
Buhahaha, a to dobre... górnicy i żeby coś zrobili solidarnie, nie nie, ale mnie rozbawiłeś do łez ;-)

~Portier_w_delegacji (79.184. * .70) 03.05.2024 07:30

Ci dyrektorzy to jak ptaki na drutach wysokiego napięcia jeden huk i wszyscy podrywają się do góry , ale po chwili znowu siadają , tylko że każdy na innym miejscu .
Związki mówią , że robi się ciekawie .Tak robi się bardzo ciekawie, nie tak dawno spółka wydała 500 milionów na premie , a dziś wydobycie węgla wyraźnie spada i głęboko odstaje planowanych 16 mln ton, a co za tym idzie spadają przychody ze sprzedaży. Jeżeli ceny węgla kokosowego nie zaczną wzrastać to JSW popadnie w finansowe tarapaty .Co wtedy powiedzą związkowcy do kogo przyjdą po pieniądze .... ministra Sasina już nie ma .

~Pokahontas (188.137. * .181) 02.05.2024 21:54

Bez sensu te roszady, Nasz Boryński DT-ek to złoty chłop. Żył kopalnią, poświęcał się jej cały ( zdrowie, czas wolny) a tu taka potwarz, ani to awans. Przecież mógł prowadzić Borynię tak jak jego ojciec Pniówek czy ktoś go tam przenosił. Ludzi powinni się zbuntować, solidarnie stanąć wszyscy razem i żądać przywrócenia Naszego Dyrektora Technicznego.

~Gadzina (94.232. * .135) 02.05.2024 18:12

Glowa peka od tych teorii. Tak, Kaczynski przez dwie kadencje jak rzadzil nie umial pozbyc sie nauczycielki a teraz jak nie rzadzi to na prezydenta wstawil swojego.
Jak to wszystko sie komus w glowie uklada to chyba trzeba zazdrosic, taki czlowiek niczym sie nie martwi i zawsze wymysli teorie.

~SJZ (89.72. * .110) 02.05.2024 15:58

Rozumiem, że została przyjęta taktyka: "Zamieszamy łyżeczką... to herbata będzie słodsza"
W całej Grupie JSW poupychane są na stołkach hordy PiSiorów i od pół roku od przejęcia władzy nic się z tym nie robi...
Rządzący postawili krzyżyk na to miasto i kluczową dla regionu spółkę... to widać nawet po wyborach samorządowych gdzie partyjny kumoter przeskoczył z spółki córki JSW, czyli JSU na stołek prezydenta miasta.

~DonaldChoryChoreDecyzje (46.204. * .97) 02.05.2024 15:48

PO wprowadza swoich ludzi nie wiadomo czy kompetentnych Tusk ostatnio mówił że jest chory a taka pani mówiła że Donald ma chorobę psychiczną także te zmiany czy ktoś nad tym panuje

~Skarbnik (46.134. * .82) 02.05.2024 15:40

Czasy Sasina minęły i rząd nie dołoży już ani złotówki , a jak związki nie dadzą prezesowi zrobić restrukturyzacji to rzuci posadą i pójdzie w …… A Tusk znowu będzie pół roku szukał frajera , który będzie chciał się użerać z tłustymi kotami związkowymi .

~Nadkalfaktor (85.202. * .231) 02.05.2024 14:30

No to na Borynii skończy się high life pod skrzydłami fajnego dyrektora jakim jest Łukasz T.

~TPW (37.96. * .93) 02.05.2024 12:29
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu