Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak uniknąć uszkodzeń włosów podczas korzystania z prostownicy?

Umiejętne używanie prostownicy pozwoli wyprostować falujące lub skręcone włosy i jednocześnie zachować ich zdrowy wygląd. Dopiero zaczynasz przygodę z prostowaniem włosów? Nasz poradnik pomoże ci nie popełnić błędów.

Jak uniknąć uszkodzeń włosów podczas korzystania z prostownicy?

Korzystasz z prostownicy? Zadbaj o odpowiednie warunki termiczne

Prostownica do włosów jest urządzeniem pracującym w wysokiej temperaturze, co samo w sobie nie jest zdrowe dla włosów. Dlatego warto zrobić wszystko, by ochronić je przed nadmiernym przegrzaniem. Dlaczego to ważne? Włosy, które będą długo wystawione na działanie wysokiej temperatury, staną się przesuszone, matowe i łamliwe, a przecież nie o to chodzi. Dlatego warto pamiętać o kilku prostych zasadach:

  • Przed użyciem prostownicy na włosy należy nałożyć produkt termoochronny. Upewnij się, że nie zawiera on alkoholu, który potęguje działanie wysokiej temperatury.

  • Temperaturę prostownicy należy dopasować do rodzaju włosów. Im grubsze i mocniejsze, tym wyższa powinna być temperatura. Delikatne i cienkie włosy już w niższej temperaturze dadzą się łatwo rozprostować.

  • Przed pierwszym zabiegiem prostowania włosów warto wykonać test temperaturowy – prostujemy nieduży kosmyk włosów przy minimalnych ustawieniach i stopniowo je zwiększamy.

Czego nie robić przy prostowaniu włosów?

Prostowanie włosów za pomocą prostownicy wydaje się łatwym zadaniem. Teoretycznie wystarczy włożyć pasmo włosów między gorące płyty i przesunąć od góry ku dołowi. Są jednak rzeczy, których absolutnie nie wolno robić. Na szczęście nie jest ich dużo.

  • Bardzo poważnym wykroczeniem jest prostowanie mokrych włosów. Niestety wiele osób wychodzi z założenia, że można prostować i suszyć jednocześnie, a dzięki temu oszczędzić trochę czasu. Nie można. Mokre włosy bardzo łatwo ulegają uszkodzeniom. Po takim prostowaniu i suszeniu może się okazać, że straciły swoją gładkość i blask.

  • Prostownica służy do przesuwania po włosach, a nie trzymania w jednym miejscu, a już na pewno nie zbyt długo. Bardzo łatwo jest przegrzać i uszkodzić włosy.

  • Codzienne prostowanie włosów także jest odradzane przez stylistów. Włosy nie lubią wysokiej temperatury (z tego też powodu zaleca się mycie je w ciepłej lub nawet letniej), a wystawianie ich na jej działanie dzień po dniu nie wpływa dobrze na ich strukturę.

Prostujesz włosy? Te zasady są dla ciebie ważne

W zasadzie każdy niezależnie od tego, czy prostuje włosy, czy nie, powinien o nie regularnie dbać. Jednak używanie prostownicy niejako wymusza większą uwagę i pielęgnację włosów. Wynika to z faktu, iż włosy prostowane stają się słabsze, bardziej podatne na uszkodzenia i jako takie potrzebują dodatkowego wsparcia. Co na pewno warto robić?

  • Zdrowe włosy to takie, które są w dobrej kondycji od nasady aż po same końce. Niestety z końcówkami nierzadko jest problem, szczególnie przy długich włosach. Końcówki bardzo często rozdwajają się i łamią, co sprawia, że włosy ogólnie wyglądają na zniszczone. Stosowanie prostownicy osłabia końcówki włosów, dlatego należy je regularnie podcinać. Dzięki temu włosy zachowują zdrowy wygląd.

  • Stosowanie odżywek i masek nawilżających pozwala złagodzić efekt używania urządzeń z wysoką temperaturą. Przy korzystaniu z prostownicy jest ono obowiązkowe. Niedostatecznie nawilżone włosy tracą blask i sprężystość. Potocznie mówiąc, stają się „sianowate”, co trudno potraktować jako komplement.

  • Ważne jest nie tylko, jak prostujemy włosy, ale też czym. Warto zainwestować w prostownicę dobrej jakości, która umożliwia regulowanie temperatury oraz mającą powłokę ceramiczną na płytach, np. https://www.eldom.eu/produkt/prostownica-do-wlosow-rw35-ess.

Materiał zewnętrzny