Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dni Miasta Jastrzębie-Zdrój wystartowały

Dni Miasta, czyli święto Jastrzębia-Zdroju zostały zainaugurowane w piątek w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Ta impreza była dedykowana najmłodszym mieszkańcom. Nie zabrakło zajęć z animatorami i wspólnych gier i zabaw.

Dni Miasta Jastrzębie-Zdrój wystartowały
Pierwsza odsłona Dni Miasta była dedykowana najmłodszym. Fot. A. Klocek

Pierwsza odsłona Dni Jastrzębia-Zdroju dedykowana dzieciom

W piątek po południu rozpoczęły się Dni Jastrzębia-Zdroju, tak jak w ubiegłym roku ich pierwsza odsłona nastąpiła w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego i była przygotowana specjalnie dla dzieci. Nie zabrakło więc zachęty do wspólnych aktywności ruchowych oraz pokazów, które zrobiły na najmłodszych duże wrażenie. Znana i lubiana grupa animatorów sKuMaJ Team zaprosiła wszystkich do tańca i wyczarowała ogromne bańki mydlane.

Grupa o intrygującej nazwie „Gwardia Gryfa” zauroczyła widzów barwnym spektaklem pt.              „Sbandieratori dumą naszych serc”. W jej wykonaniu zaprezentowano dworski orszak oraz pokaz szczudlarzy. O to, aby cała impreza przebiegła bezproblemowo a najmłodsi czuli się jak najlepiej, zadbała konferansjerka Agnieszka Gwóźdź.

Najmłodsi jastrzębianie chętnie wzięli udział w zaproponowanych im zabawach i obejrzeli spektakl. Rodzice przyprowadzają swoje pociechy do Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, gdyż już zdążyli się przekonać, że panuje tam dobry klimat, w którym dzieci świetnie się bawią.

- Tak jak rok temu przyszłam tutaj ze swoimi dziećmi i widzę, że bardzo przypadło im do gustu, to co tutaj się dzieje. Ważne jest to, że nie tylko oglądają występy na scenie, ale są również zapraszane do aktywnego udziału. W ten sposób pokazujemy im, że wspólna zabawa to coś bardzo fajnego - mówiła Mama dwóch synów, która przyszła z nimi na pierwszą odsłonę Dni Miasta.

Drugi dzień Dni Jastrzębia-Zdroju odbywa się na Stadionie Miejskim, gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Cugowski, początek o godzinie 16:00.

Podczas Dni Jastrzębia-Zdroju zadbano o ciekawy program. Fot. MOK

Trzeci Dzień Dni Jastrzębia-Zdroju zaplanowano w Parku Zdrojowym. Zabrzmią tam światowe przeboje musicalowe oraz operetkowe, początek o godzinie 16:00.

Trzeci dzień Dni Miasta zaplanowano w Parku Zdrojowym. Fot. MOK

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anonim55 (83.22. * .208) 09.06.2024 10:53

Otóż to w naszym mieście od dawna się nic nie dzieje inne miasta potrafią zrobić imprezy że tylko pozazdrościć. No niestety takich mamy gospodarzy

~Andriejrybkow (46.134. * .243) 09.06.2024 07:43

Najgorsze dni jastrzębia odkąd pamiętam .Ale czego można się spodziewać skoro ponad 5 mln złotych w tym roku przeznaczono na utrzymanie carbonarium. Pomyślcie drodzy mieszkańcy jakie imprezy można byłoby zorganizować gdyby nie stworzono tego pożeracza budżetowych funduszy. Dziękuję ci Anno Hetman.

~Ziut (87.239. * .210) 09.06.2024 01:56

~Jagna pyta kto odnowił OWN. Odpowiadam: OWN odnowiły wyspecjalizowane w tej dziedzinie firmy, którym zapłacono pieniędzmi pochodzącymi z naszych podatków. I to wszystko. A że Hetman sobie przypisuje tę zasługę - no cóż, władza niektórym uderza do głowy. Na szczęście A. H. mamy już z głowy. Teraz czekamy jakim dziwactwem zaskoczy nas Michał Urgoł.

~Jagna (79.184. * .48) 08.06.2024 20:30

Niech,sobie przypomnę kto to odnowił OWN..?Wy pamiętacie?

~Tonio76 (89.79. * .107) 08.06.2024 18:35

Parodia nowy prezydent i widać wiochę