Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dni Jastrzębia-Zdroju - koncert na Stadionie Miejskim [ZDJĘCIA, WIDEO]

Drugi dzień Dni Miasta świętowano na Stadionie Miejskim. Na scenie nie zabrakło wykonawców doskonale znanych młodemu pokoleniu, ale też nieco starszej publiczności. Gwiazdą wieczoru była legenda polskiego rocka Krzysztof Cugowski. Całości dopełnił pokaz multimedialny.

Dni Jastrzębia-Zdroju - koncert na Stadionie Miejskim [ZDJĘCIA, WIDEO]
W sobotę Dni Miasta zorganizowano na Stadionie Miejskim. Fot. A. Klocek

Stadionowa odsłona Dni Miasta

Sobota była wymarzonym dniem, aby świętować urodziny miasta. Idealna pogoda – słońce i letnia temperatura pozwoliła publiczności na beztroską zabawę.  Tradycyjnie już, władze miasta z prezydentem Michałem Urgołem rozpoczęły imprezę i życzyły wszystkim udanych wrażeń. Na jego zaproszenie do Jastrzębia, specjalnie z tej okazji, przybyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast partnerskich.  

Błażej Król przedstawiciel młodego pokolenia, który szybko złapał kontakt z publicznością. Fot. A. Klocek

Później scena należała już do muzyków. Pierwszy zawładnął nią Błażej Król świetnie znany młodym jastrzębianom. Jego domeną jest muzyka z gatunku instrumentalnej i elektronicznej. Z łatwością dociera do słuchaczy dzięki tekstom piosenek. Występując w Jastrzębiu, wykonawca szybko złapał dobry kontakt z publicznością i został świetnie przyjęty.

Koncert IGO przebiegał w dynamicznych rytmach. Fot. A Klocek

Podczas sobotniego koncertu nie zabrakło energetycznych dźwięków, kiedy na scenie pojawił się IGO, czyli Igor Walaszek. Publiczność przed sceną szybko podchwyciła rytmiczną muzykę i prawie wszyscy ruszyli do wspólnej zabawy. Szczególnie młodzi jastrzębianie żywo reagowali i widać było, że ten artysta przypadł im do gustu.

Gwiazda wieczoru Krzysztof Cugowski

Jednak gwiazdą wieczoru był Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Tego artysty nie trzeba było specjalnie przedstawiać, gdyż jest ikoną polskiego rocka. Na ten występ czekali, a nawet specjalnie na niego przybyli, nieco starsi jastrzębianie, choć nie zabrakło i młodszych.  Ze sceny popłynęły słowa tak znanych przebojów, jak „Cisza jak ta”, „Twoje radio”, „Sen o Dolinie”, „Głodny”, "Martwe morze", "Cień wielkiej góry".

Krzysztof Cugowski to ikona polskiego rocka. Fot. A Klocek

Finałem sobotniej zabawy był pokaz multimedialny w formule silent. Oprócz artystów, którzy wystąpili na scenie, przygotowano rodzinną strefę rozrywki, tuż obok stadionu w jarze przy ulicy Turystycznej. Z tego punktu programu cieszyli się szczególnie najmłodsi jastrzębianie.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pieknaimloda (5.184. * .178) 10.06.2024 00:38

Czy zauważyliście że Jastrzębie stawia już tylko na seniorów i takie zaprasza gwiazdy? Cugowski ma 74 lata.... Dlatego młodzi ludzie z Jastrzębia tak chętnie bawią się poza Jastrzębiem.

~Andb (31.0. * .75) 09.06.2024 15:36

Żenujące widowisko, frekwencja jak
i gwiazdy... Chyba od lat 90-tych nie było tak kiepskiej imprezy. To miasto tonie.

~Gringol (46.204. * .209) 09.06.2024 10:44

Krzysztof Cugowski mimo swoich lat, nadal w znakomitej formie.
Dzieki panie Krzysztofie, było zaj.....!!!