Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trzeci dzień Dni Miasta pod znakiem operetki i musicali [ZDJĘCIA]

Trzeci dzień święta miasta zyskał uroczą oprawę Parku Zdrojowego. Miejsce to stało się scenerią dla najpiękniejszych arii operetkowych i przebojów musicalowych. Publiczność dopisała, a pogoda okazała się łaskawa.

Trzeci dzień Dni Miasta pod znakiem operetki i musicali [ZDJĘCIA]
Repertuar przypadł widzom do gustu. Fot. A.Klocek

Trzeci Dzień Dni Miasta pod znakiem operetki i musicali

Stało się tradycją, że ostatni dzień urodzin miasta celebrowany jest w Parku Zdrojowym. Już samo otoczenie narzuca nieco inny repertuar niż na Stadionie Miejskim. Jastrzębianie przychodzą do parku, aby wsłuchać się najbardziej znane arie operetkowe i przeboje musicalowe. Tak było i tym razem, a wszystko to dzięki artystom, którzy specjalnie z okazji Dni Jastrzębia-Zdroju przyjechali z występami.

Kankan zrobił wrażenie na widzach. Fot. A. Klocek

Publiczność wysłuchała przebojów znad Loary w wykonaniu zespołu C’est la vie. Natomiast Teatr Muzyczny Orpheum zaprezentował światowe przeboje musicalowe z programu zatytułowanego ''Rewia Musicalowa Broadway Show''.  A dzięki artystom z Teatru Muzycznego Orpheum   jastrzębianie przenieśli się w świat najbardziej znanych operetek i wysłuchali „Wiedeńskiej Gali”.  Licznie zgromadzona publiczność wskazuje, że również muzyka klasyczna ma spore grono wielbicieli w Jastrzębiu i mieszkańcy oczekują tego rodzaju występów.

- Z wielką przyjemnością wysłuchałam arii „Graj Cyganie” z operetki pt. „Hrabina Marica”. Ucieszyłam się również na inny bardzo znany utwór pt. „W rytm walczyka” z „Księżniczki Czardasza”. Wykonanie kankana było cudowne – dzieliła się wrażeniami po koncercie pani Janina.

Jednak nie tylko operetka królowała w niedzielę na scenie Parku Zdrojowego. Wielkie wrażenie zrobił na widzach najbardziej znany fragment z musicalu pt. „Upiór w Operze”.  Świetne wykonanie wskazywało na kunszt artystów i ich bardzo dobre przygotowanie.

- Tak rzadko w naszym mieście odbywają się tego typu koncerty. Chętnie z żoną korzystamy z okazji i bierzemy w nich udział. Władze mogłyby więcej organizować tego typu imprez - mówił pan Jan, który przyszedł na koncert wraz z małżonką.

Niedziela była ostatnim dniem święta miasta. Kolejne za rok w czerwcu. Repertuar organizowanych koncertów był zróżnicowany i każdy mógł znaleźć coś dla siebie – różne gatunki muzyczne, gry i zabawy dla dzieci. Można było też spotkać się z przyjaciółmi i po prostu wspólnie spędzić czas.

Artyści zadbali o ciekawy dobór repertuaru. Fot. A. Klocek

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pył (89.25. * .86) 12.06.2024 13:45

miło ogląda się jak nasza jastrzębska młodzież bawi się na miejskich imprezach