28 listopada 2015

Pewna wygrana JKH z Unią Oświęcim

• Pewna wygrana JKH z Unią Oświęcim
Więcej zdjęć:

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali w piątek drużyną Unii Oświęcim 4:0. Jastrzębianie grali skutecznie i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, czego dowodem jest czyste konto Dawida Zabolotnego.

Jastrzębianie już po 72 sekundach spotkania cieszyli się z pierwszego gola. Jego autorem był Mateusz Danieluk. Oświęcimianie nie mogli przełamać obrony JKH, które skutecznie blokowała akcje rywala. W 19. minucie kolejną bramkę dołożył Tomas Semrad.

Druga tercja, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się mocnym otwarciem. W 23. minucie zmierzający ku bramce Michal Plichta został sfaulowany. Sędzie podyktował rzut karny, a jastrzębianie wykorzystali okazję i podwyższyli na 3:0. Minęła dokładnie minuta a na tablicy wyników było już 4:0. Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Nalewajka.

Oświęcimianie w całym meczu mieli kilka groźnych akcji, które mogły zagrozić bramce JKH. Jednak na wysokości zadania stanął David Zabolotny, nie przepuszczając żadnego krążka. W meczu kontuzji doznał Tomas Semrad, który w trzeciej odsłonie opuścił taflę z powodu kontuzji kolana.

JKH GKS Jastrzębie - KS Unia Oświęcim 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
1:0 - 01:12 - Mateusz Danieluk - Łukasz Nalewajka, Tomasz Kulas
2:0 - 18:43 - Tomáš Semrád - Juraj Petro, Michal Plichta
3:0 - 22:17 - Michal Plichta (rzut karny)
4:0 - 23:17 - Łukasz Nalewajka - Tobiasz Bigos, Tomasz Kulas

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Tomljenović) - Górny, Szczurek, Bordowski, Stantien, Laszkiewicz - Vrána, Bigos, Kulas, Ł. Nalewajka, Danieluk - Gimiński, Semrád, Plichta, Petro, Świerski oraz Dudkiewicz, Jaworski, R. Nalewajka, Matusik.

KS Unia Oświęcim: Witek (Fikrt) - Vosatko, Bezuška, Wojtarowicz, Daneček, Kowalówka - Gabryś, Fiedor, Adamus, Haas, Szewczyk - Popela, Nowotarski, Malicki, Wanat, Paszek - Gębczyk, Koczy, Piotrowicz, Tabaček, Budzowski.