Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu

Marzena Korzonek urodziła się 19 maja 1979 roku w Wodzisławiu Śląskim. Od drugiego roku życia mieszka w Raciborzu. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie śpiewała od dziecka, jej przygoda z muzyką zaczęła się w wieku 16 lat w zespole wokalnym II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, gdzie odkryła ją nauczycielka Elżbieta Biskup. To ona zaraziła Marzenę miłością do muzyki. Wraz z zespołem, Marzena zdobyła wiele wyróżnień, ale przede wszystkim cenne doświadczenie i pierwsze szlify na scenie. Zwyciężczyni Finału Szansy na sukces i Konkursu Debiuty na Festiwalu w Opolu, a także laureatka Nagrody Specjalnej Polskiego Radia i zwyciężczyni międzynarodowego Chanson Festival w Kolonii, półfinalistka II edycji Idola, zdobywczyni II miejsca na IV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej im. Ludwika Sempolińskiego w Akademii Teatralnej w Warszawie. Uczestniczka wielu programów i koncertów telewizyjnych. Przez tygodnik „Gala” została uznana za nowy, wielki głos polskiej sceny. Po 10 latach ukazał się na rynku jej debiutancki album „33 1/2”. Premiera płyty odbyła się 15 stycznia 2013 r. 13 czerwca 2018 roku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał Marzenę Korzonek (sędzia wydziału I cywilnego Sądu Rejonowego w Raciborzu) na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Raciborzu. M. Korzonek zastąpiła na tym stanowisku sędziego Jacka Lewickiego.