Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Ur. 16 lipca 1961 w Radlinie – polski działacz piłkarski i samorządowiec. Członek zarządu PZPN, były prezes Odry Wodzisław Śląski, prezydent Wodzisławia Śląskiego w latach 1998–2002. W młodości trenował piłkę nożną, był zawodnikiem Górnika Radlin. Zrezygnował z kariery sportowej w wieku 16 lat po stwierdzeniu arytmii serca. Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Pracował w urzędzie miasta w Wodzisławiu Śląskim, później zajął się prowadzeniem działalności gospodarczej w ramach rodzinnego przedsiębiorstwa. W 1993 został prezesem klubu piłkarskiego Odra Wodzisław. Funkcję tę pełnił do 2010 (z roczną przerwą w okresie 2007–2008), kiedy to zastąpił go Dariusz Kozielski. W tym okresie klub ten po raz pierwszy awansował do ekstraklasy (w 1996), pozostając w niej przez kilkanaście sezonów. Obejmował również funkcje w PZPN – członka zarządu i przewodniczącego jednego z wydziałów. W 2009 otrzymał tytuł honorowego członka związku. Zasiadł też w radzie nadzorczej Ekstraklasy S.A. W 1998 rada miasta powołała Ireneusza Serwotkę na urząd prezydenta Wodzisławia Śląskiego. W 2002 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję, pozostając radnym miejskim. Były starosta wodzisławski, były radny powiatu wodzisławskiego. Zmarł w noc powitania Nowego Roku 1 stycznia 2024 roku.