Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
27 sierpnia 2018

Dożynki z ogniem w tle. Kto podpalił kukłę?

Dożynki z ogniem w tle. Kto podpalił kukłę?
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24 h

Dożynki - tradycyjne Święto Plonów zostało zakłócone przez wandali. W sobotnią noc podpalili ozdobę, w której powstanie włożono wiele trudu.

W sobotę po godzinie 21:00 w bliskim sąsiedztwie kościoła pw. św. Katarzyny i Opatrzności Bożej w Jastrzębiu Górnym ludzie zobaczyli ogień. Okazało się, że pali się ozdoba dożynkowa – 4-metrowy słomiany chłopek, w którego powstanie włożono sporo wysiłku. Powiadomiono straż pożarną. Ugaszono ogień, ale ozdoby nie udało się uratować.

- Musiało to być podpalenie. Jakim cudem kukła zaczęła płonąć? Przecież sama się nie podpaliła – mówił zdenerwowany jeden z mieszkańców.

Według relacji świadków kukłę podpaliło dwóch mężczyzn w wieku około 20 lat. Byli widziani, jak kręcą się wokół budynków parafialnych.

- Nawet ksiądz na mszy apelował do mieszkańców, żeby zgłaszali się na policję, jeśli cokolwiek widzieli. My też uważamy, że chuliganów trzeba przykładnie ukarać - relacjonowała jedna z mieszkanek.

Wprawdzie spalenie ozdoby nie przeszkodziło mieszkańcom Górnego cieszyć się ze Święta Plonów. Tradycji stało się zadość, był chleb, msza i zabawa. Jednak nie kryją oni swojego wzburzenia.

- Tutaj już nieraz coś płonęło. Sprawców należy ukarać, a ich nazwiska podać do publicznej wiadomości. Niech się wstydzą takiego zachowania - mówił inny mieszkaniec.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw Mieszkańcy świętowali zakończenie żniw

Dariusz P.  jest niewinny? Wnosi o kasację do Sadu Najwyższego Dariusz P. jest niewinny? Wnosi o kasację do Sadu Najwyższego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Seboc27.08.2018 19:42

Co na to PIS ?

Gość27.08.2018 19:17

Samozapłon od twarzy czerwonego ryśka nieradnego.

Radio Teheran27.08.2018 17:14

To byl krzew gorejacy, znak dla miasta i wsi.

Już wiadomo kto 27.08.2018 16:57

To "inzynier BOLEK". Są świadkowie. Wiadomo też kim jest ten szatański nienawistnik.

inzynier BOLEK27.08.2018 13:31

KOD-owcy

do podpalaczy27.08.2018 12:18

Podpalili go kretyni. Takich jak oni jest bardzo dużo, więc trudno ich będzie złapać. Ale jest sposób.
Bójcie się kretyni. Tłumaczenie, że byliście na haju i w dodatku pijani nie będzie dla was dodatkowym obciążeniem. Macie 2 doby na zgłoszenie się na policję.

hehe27.08.2018 11:51

Prawdopodobnie samozapłon.