Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
4 września 2018

Aleja fontann w Jarze Południowym?

Aleja fontann w Jarze Południowym?
fot. pixabay

Jar Południowy to idealny teren, który po odpowiednim zagospodarowaniu może stać się miejscem spotkań jastrzębian, niezależnie od wieku.

Jeden z kandydatów na prezydenta miasta Jarosław Ligas, przedstawił pomysł zagospodarowania Jaru Południowego. Jego zdaniem jest to idealne miejsce na aleję fontann.

- Opowiadam się za koncepcją smart city (inteligentne miasto), to jest takie miasto, które jest pozbawione jednego, wyodrębnionego centrum posiada inne, mniejsze centra dla dzielnicy lub kilku graniczących ze sobą osiedli. W taką ideę doskonale wpisuje się Jar Południowy. Brakuje mu jednak tego „czegoś”, co by czyniło w nim pobyt nieco atrakcyjniejszy. Taką rolę mogłaby spełniać aleja fontann przy której relaks znajdowaliby mieszkańcy okolicznych bloków. Myślę, że cieszyłaby się ona dużym powodzeniem - wyjaśnia Jarosław Ligas.

Co prawda w sprawie jaru toczą się sprawy własnościowe, ale kandydat na prezydenta mówi, że da się je pokonać i doprowadzić do zakończenia.

- Teraz mieszkańcy korzystają ze zmodernizowanego OWN. Jednak jedno takie miejsc w Jastrzębiu to zdecydowanie za mało. Już dzisiaj trzeba myśleć o kolejnym - podkreśla Jarosław Ligas.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W niedzielę Jastrzębski Dzień Zwierzaka W niedzielę Jastrzębski Dzień Zwierzaka

Nadal pat w sprawie Jaru Południowego Nadal pat w sprawie Jaru Południowego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Zofija08.09.2018 9:21

Może zrobić super plac zabaw dla dzieci na ul.Jasnej koło lasu. Było kiedyś tam boisko. Teraz teren spory. A dzieci nie mają gdzie się bawić. A wlasciciele piesków zrobili sobie duża kuwete.

do Gość 1:5807.09.2018 9:06

Państwo ma swoje pieniądze, bo państwo to my, wszyscy mieszkający w Polsce i płacący podatki. Wybieramy posłów, którzy wybierają rząd, który powinien być uczciwy wobec nas, bo dysponuje naszymi pieniędzmi. Tylko pierwszy rząd wybrany demokratycznie był uczciwy, bo byliśmy na granicy upadku. Czym robiło się lepiej tym rządy oddalały się od nas. Musimy znów zacząć od wymiany wszystkich posłów.
Zanim to zrobimy, musimy wybrać prawdziwych, dobrych samorządowców. Polska jest silna gdy nasze małe regiony są dobrze zarządzane. Musimy być pewni, że osoba popierana osoba, na pewno zna się na tym co ma robić i BARDZO DOBRZE orientuje się w naszych problemach. A przy tym chce z nami rozmawiać i dyskutować. Dobre działanie zawsze będzie miało nasze - mieszkańców wsparcie.

Gość07.09.2018 5:51

Proszę pana czy pan słyszał o prawie własności? Miasto nie jest właścicielem tych terenów. Więc wiadomo, że żadna inwestycja tam nie powstanie.

leguś06.09.2018 7:16

Jarek Ty to masz łeb.... powodzenia

mieszkaniec05.09.2018 6:32

Tylko p. Hetman rokuje dalszy rozwój miasta. I tyle w temacie!

Gość05.09.2018 1:58

może ktoś obieca oddawanie pieniędzy z um za płacenie podatków 50+ 100+ jak pis kara podatkami i oddaje pieniądzę niby potrzebującym ? tępy lud państwo nie ma swojej kasy tak samo jak i miasto i nic wam dać nie może tylko oddać...a obiecanki kogoś kto służył kiedyś prezydentowi tego miasta ktory nic nie zrobił jest żałosne ... to tak samo jak zagłosować na marionetke kasze...

Zuzia04.09.2018 21:29

Przestańcie jęczeć !!!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (30)