Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
17 października 2018

Nowy internetowy rozkład jazdy MZK

Nowy internetowy rozkład jazdy MZK
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Międzygminny Związek Komunikacyjny wprowadził zmiany w wyszukiwaniu połączeń autobusowych za pomocą internetowego rozkładu jazdy. Wszystko to ma być ułatwieniem dla pasażerów.

Istnieją cztery warianty wyszukiwania połączeń: po numerze linii, po nazwie przystanku i po nazwie ulicy (widoczne są jedynie ulice, na których znajdują się przystanki). Czwarty wariant jest najbardziej praktyczny. Wyszukujemy połączenia niezależnie od miejsca, w którym umiejscowiono przystanki. Wpisujemy jedynie początek i koniec podróży.

Wyszukiwanie połączeń po numerze linii, nazwie przystanku czy ulicy

Wyszukując połączenia w trzech pozostałych wariantach powinniśmy znać nazwę przystanku, ulicy lub numer linii. Jeśli nie znamy ich dokładnie, możemy liczyć na podpowiedź. Wybierając numer linii widzimy trasę z zaznaczeniem aktualnej lokalizacji autobusu, a także z informacją o ewentualnym opóźnieniu lub przyspieszeniu jazdy. Z prawej strony pojawia się rozwinięty schemat trasy. Klikając na konkretny przystanek widzimy czas najbliższych odjazdów. Możemy także zerknąć na rozkład jazdy obowiązujący na konkretnym przystanku. Klikając na czas odjazdu widzimy wariant całej trasy z godzinami odjazdów na innych przystankach. Rozkład jazdy można oczywiście wydrukować, do czego służy ikona w prawym górnym rogu.   

Wybierając wariant wyszukiwania po nazwie przystanku widzimy wszystkie linie autobusowe odjeżdżające z tego miejsca. Klikając w nazwę przystanku możemy skorzystać z informacji dotyczącej najbliższych odjazdów, a także z rozkładu jazdy obowiązującego na tym przystanku. Wyświetla się on również po wejściu w oznaczenie konkretnej linii. Podobnie jest w wariancie wyszukiwania po nazwie ulicy. Wyszukiwarka pokaże wszystkie przystanki przy niej usytuowane wraz z oznaczeniem linii autobusowych.   

Znaczenie kolorów i symboli

Korzystając z rozkładu jazdy zetkniemy się z wieloma oznaczeniami. Warto więc skorzystać z zakładki POMOC. Dowiemy się m.in. kiedy mamy do czynienia z opóźnieniem autobusu, a także kiedy konkretny pojazd jest na trasie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość20.12.2018 16:32

Zwolnić tych baranów za ten rozkład

Ela22.11.2018 22:08

Do kitu ten rozkład. Proszę o stary.

Gość19.11.2018 0:59

Wasze zmiany są do dupy teraz nie można nic znaleźć kiedyś bez problemu można było sprawdzić rozkład jazdy autobusów a teraz jest z tym ogromny problem bo nie da się nic wyszukać????????????

Pasażer18.11.2018 9:54

Czy P.Hetman zainteresuje się tym bezsensownym rozkładem jazdy ,chcemy stary rozkład

Pasażer 104.11.2018 13:42

Gdybym nie wiedziała mniej więcej jak autobusy wcześniej kursowały to za żadne skarby nie odnalazłabym się w tym "udoskonalonym czymś". Funkcjonalność, przejrzystość i grafika jak sprzed 10 lat. Wróćcie do poprzedniego rozkładu jazdy!

Pasażer22.10.2018 18:25

Nowy internetowy rozkład jazdy to największa katastrofa nic nie idzie znaleźć.

lekoryp22.10.2018 14:41

Zmiana strony to kompletne nieporozumienie!!! Na starej stronie klikales na linie i juz wiedziales o ktorej i skad odjezdza autobus, teraz zrobili takie kombinacje, ze nie wiadomo co kliknac zeby znalezc miejsce i godzine odjazdu i przyjazdu na miejsce!!!

Pokaż wszystkie opinie (24)