Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
14 października 2013

Wernisaż Roberta Barei "Drogi i bezdroża"

Wernisaż Roberta Barei "Drogi i bezdroża"Zobacz więcej zdjęć
fot. Ania Gniady / jastrzebieonline.pl

W piątek, 11 września, w Galerii Epicentrum w Jastrzębiu odbył się wernisaż Roberta Barei "Drogi i bezdroża". Przybyło na niego liczne grono mieszkańców i przyjaciół artysty. Wystawę można oglądać do 23 października.

Wystawa malarstwa "Drogi i bezdroża" to zbiór obrazów jastrzębianina, Roberta Barei. Tematem prac jest droga lub miejsca, do których ona prowadzi. Jak podkreśla sam autor, najważniejsza jest droga, której nigdy nie chciałby odnaleźć, bo w momencie, gdy ją się odnajdzie to przestaje się jej szukać. To pozorne błądzenie ma sens, bo pozwala poznawać i odkrywać siebie. W obrazach można odkryć ślady impresjonizmu i fowizmu, elementy ukrytej symboliki i poetycką metaforę.

Robert Bareja - ukończył wydział Artystyczny Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Swoje prace tworzy w technikach olejnych i pastelowych, zajmuje się również rzeźbą oraz projektowaniem. Pedagog, animator kultury, nauczyciel. Organizator konkursów i wystaw promujących twórczość "młodych artystów" . Prowadzi warsztaty koła plastycznego w Szkole Podstawowej nr 6, której to jest dyrektorem.

Wystawę zorganizowano w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia nadania praw miejskich i stanowi element cyklu wystaw "50 do setki", w którym prezentowane są prace lokalnych artystów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Rosną przyszli żeglarze Rosną przyszli żeglarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
hej14.10.2013 22:49

Dobre rzeczy maluje.