Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
5 listopada 2014

Związki: "Niedługo spółka będzie bankrutem"

Związki: "Niedługo spółka będzie bankrutem"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związki zawodowe w JSW napisały list do premier Ewy Kopacz oraz ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Chcą rozmów i interwencji w sprawie pogarszającej się sytuacji spółki.

W liście przedstawiono m.in. wyniki ostatniego referendum, w którym 98,84 procent głosujących opowiedziało się za odwołaniem zarządu JSW. Związkowcy podkreślają, że tak niskie poparcie zarządu świadczy o błędnych decyzjach i złym zarządzaniu. Jak oceniają związki zawodowe, jeśli sytuacja się nie zmieni to JSW w końcu zbankrutuje.

- W najbliższym czasie z najlepszej spółki węglowej w Polsce powstanie największy bankrut w Europie. Zatrudniający ponad 36 tysięcy pracowników w całej grupie kapitałowej. A na to zgody społecznej nie ma - komentują związkowcy.

Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych JSW namawia premier Kopacz i wiceministra Piechocińskiego do dialogu na temat sytuacji JSW. Według związkowców na nie najlepszą sytuację JSW mają wpływ nie tylko niskie cenami i pogarszające się warunki rynkowe, ale nie udolne zarządzanie spółką.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Ekonomista26.12.2015 14:41

Jeśli padnie JSW, padną też wszystkie lokalne firmy, bo prawda jest taka, że wlasciciele tych lokalnych firm pluja na górników, (bo walczą o swoje i robią to jak tylko potrafią) a wszyscy wiemy, że Śląsk w 3/4 utrzymują kopalnie (wiadomo jak jest wyplata to i trzeba zakupy zrobic) a jak tych kopaln nie bedzie? sila rzeczy nie bedzie rowniez wyplat -> nie będzie zakupów-> nie bedzie utargow itd itd... czyli co będzie? Odpowiedzcie sobie na to pytanie właściciele sklepow etc a następnym razem za nim zaczniecie pluc na gornikow to 2 razy sie zastanowcie!

a07.11.2014 10:59

Masz dużo racji Jastrzębiu akcje poleciały i niema się czemu dziwić od początku była zawyżona ich cena, a teraz protesty związkowe, brak koniunktury na rodzimy węgiel, b. słaby premier Piechociński, bezradny i wypalony prezes, doradcy od siedmiu boleści, b. drogie eksperymenty ze sprzętem, nieprzemyślane zakupy, drogie inwestycje, ciągną firmę na dno, kto na tym straci zwykli ludzie mający na utrzymaniu domy i rodziny, kapitalizm pokazuje całe swoje twarde oblicze, a związkowcy to starzy lawiranci i wyjadacze oni nawet na padlinie spółki przeżyją, firmie trzeba twardego wodza nie z Warszawy, ale ze Sląska i to jak najszybciej.

dsd07.11.2014 10:22

wstydze sie ze jestem polakiem a dziadkowie w grobie sie przewracają!!! rasowi polacy hamy

ekonom07.11.2014 7:46

Tak długo jak górnicy nie pozbędą się balastu w postaci ZZ na pewno dobrze nie będzie!

Jastrząb 06.11.2014 20:47

Praca górnika pod ziemią bardzo ciężka - i osoby na dole powinny być godnie wynagradzane. Reszta nie koniecznie tzn. tak jak większość Polaków. Co z tego że Pana Prezesa odwołają - ktoś musi to finansować - może gdyby spółka nie była na giełdzie nikt by na to nie spoglądał. Obecnie akcje praktycznie spadły o ponad 80% i na końcu wszyscy zostaną z ręką w nocniku ...w kapitalizmie jedyną wyrocznią jest rachunek ekonomiczny - nikt do interesu nie będzie dokładał - a mnie rodzice uczyli że lepiej mieć mniej a pewne , niż mieć więcej ..do czasu...

Ogar06.11.2014 19:35

Spółka będzie bankrutem przez zachłanność jej wszystkich pracowników.

Ogar06.11.2014 19:35

Spółka będzie bankrutem przez zachłanność jej wszystkich pracowników.

Pokaż wszystkie opinie (26)