Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Queens Chicken
5 listopada 2014

Związki: "Niedługo spółka będzie bankrutem"

Związki: "Niedługo spółka będzie bankrutem"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związki zawodowe w JSW napisały list do premier Ewy Kopacz oraz ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Chcą rozmów i interwencji w sprawie pogarszającej się sytuacji spółki.

W liście przedstawiono m.in. wyniki ostatniego referendum, w którym 98,84 procent głosujących opowiedziało się za odwołaniem zarządu JSW. Związkowcy podkreślają, że tak niskie poparcie zarządu świadczy o błędnych decyzjach i złym zarządzaniu. Jak oceniają związki zawodowe, jeśli sytuacja się nie zmieni to JSW w końcu zbankrutuje.

- W najbliższym czasie z najlepszej spółki węglowej w Polsce powstanie największy bankrut w Europie. Zatrudniający ponad 36 tysięcy pracowników w całej grupie kapitałowej. A na to zgody społecznej nie ma - komentują związkowcy.

Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych JSW namawia premier Kopacz i wiceministra Piechocińskiego do dialogu na temat sytuacji JSW. Według związkowców na nie najlepszą sytuację JSW mają wpływ nie tylko niskie cenami i pogarszające się warunki rynkowe, ale nie udolne zarządzanie spółką.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Ekonomista26.12.2015 14:41

Jeśli padnie JSW, padną też wszystkie lokalne firmy, bo prawda jest taka, że wlasciciele tych lokalnych firm pluja na górników, (bo walczą o swoje i robią to jak tylko potrafią) a wszyscy wiemy, że Śląsk w 3/4 utrzymują kopalnie (wiadomo jak jest wyplata to i trzeba zakupy zrobic) a jak tych kopaln nie bedzie? sila rzeczy nie bedzie rowniez wyplat -> nie będzie zakupów-> nie bedzie utargow itd itd... czyli co będzie? Odpowiedzcie sobie na to pytanie właściciele sklepow etc a następnym razem za nim zaczniecie pluc na gornikow to 2 razy sie zastanowcie!

a07.11.2014 10:59

Masz dużo racji Jastrzębiu akcje poleciały i niema się czemu dziwić od początku była zawyżona ich cena, a teraz protesty związkowe, brak koniunktury na rodzimy węgiel, b. słaby premier Piechociński, bezradny i wypalony prezes, doradcy od siedmiu boleści, b. drogie eksperymenty ze sprzętem, nieprzemyślane zakupy, drogie inwestycje, ciągną firmę na dno, kto na tym straci zwykli ludzie mający na utrzymaniu domy i rodziny, kapitalizm pokazuje całe swoje twarde oblicze, a związkowcy to starzy lawiranci i wyjadacze oni nawet na padlinie spółki przeżyją, firmie trzeba twardego wodza nie z Warszawy, ale ze Sląska i to jak najszybciej.

dsd07.11.2014 10:22

wstydze sie ze jestem polakiem a dziadkowie w grobie sie przewracają!!! rasowi polacy hamy

ekonom07.11.2014 7:46

Tak długo jak górnicy nie pozbędą się balastu w postaci ZZ na pewno dobrze nie będzie!

Jastrząb 06.11.2014 20:47

Praca górnika pod ziemią bardzo ciężka - i osoby na dole powinny być godnie wynagradzane. Reszta nie koniecznie tzn. tak jak większość Polaków. Co z tego że Pana Prezesa odwołają - ktoś musi to finansować - może gdyby spółka nie była na giełdzie nikt by na to nie spoglądał. Obecnie akcje praktycznie spadły o ponad 80% i na końcu wszyscy zostaną z ręką w nocniku ...w kapitalizmie jedyną wyrocznią jest rachunek ekonomiczny - nikt do interesu nie będzie dokładał - a mnie rodzice uczyli że lepiej mieć mniej a pewne , niż mieć więcej ..do czasu...

Ogar06.11.2014 19:35

Spółka będzie bankrutem przez zachłanność jej wszystkich pracowników.

Ogar06.11.2014 19:35

Spółka będzie bankrutem przez zachłanność jej wszystkich pracowników.

Pokaż wszystkie opinie (26)